ورزش

هیات چوگان استان زنجان بازیکن جذب می کند

سرپرست هیات چوگان استان زنجان گفت: با تمامی باشگاه های سوارکاری و هر کسی که با اسب کار کرده است همکاری خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،عباس علوی سرپرست هیات چوگان استان زنجان از آغاز پذیرش بازیکن برای این هیات در استان خبر داد و اعلام آمادگی کرد: با تمامی باشگاه های سوارکاری و هر کسی که با اسب کار کرده است همکاری خواهیم داشت.

علوی با بیان اینکه چمن سلطانیه ظرفیت مطلوبی برای برگزاری مسابقات چوگان دارد تصریح کرد: مسابقات در مانژهای خاکی نیز برگزار می شود و باشگاه های سوارکاری نیز می توانند در این زمینه فعالیت کنند.

سرپرست هیات چوگان ادامه داد: در مانژهای خاکی به صورت 3 نفره با یک نفر ذخیره و در زمین چمن 4 نفره با یک نفر ذخیره بازی انجام می شود. مساحت زمین های چمن 1000در 1200 و مانژ خاکی 60 در 100 باید باشد.

وی در شرح این بازی اظهار داشت: زمانبندی بازی در چوگان با نام چکه مطرح است و هر بخش یک چکه نام دارد و هر بازی به 4 چکه 6 دقیقه ای تقسیم می شود.

علوی با بیان اینکه هیچ محدودیتی به جز برای چپ دست ها برای حضور در کلاس ها وجود ندارد و تا اطلاع ثانوی اولویت با کسانی است که اسب دارند افزود: آموزش ها از مبتدی تا پیشرفته برگزار خواهد شد و سطح بندی نیز خواهیم داشت.

این مربی چوگان کار زنجانی با بیان اینکه اسب چوگان باید آموزش دیده باشد اظهار داشت: این آموزش ها را نیز برگزار می کنیم چرا که اسب چوگان باید آماده این بازی شده باشد.

وی با اشاره به مفرح و لذت بخش بودن این بازی تاکید کرد: بانوان و آقایان می توانند در تمامی رده های سنی به این بازی باستانی ایرانی بپردازند و برای بانوان مربی خانم نیز خواهیم داشت.

سرپرست هیات چوگان استان زنجان ابراز امیدواری کرد: در صورت جذب بازیکن و حامی مالی برای تشکیل تیم های بزرگسالان و امید در بانوان و آقایان بتوانیم در دو سال آینده در مسابقات نیز شرکت کنیم.

گفتنی است عباس علوی که هم اکنون سرپرستی هیات چوگان استان را به عهده گرفته است از سال 71 سوارکاری را آغاز کرده و زیر نظر بهترین مربیان کشور و با اساتیدی همچون محمد خلخالی، علی فتحی، داود پور رضایی، بختیاری، باب الحوائجی، میشا محمدی، سعادتی، حسن بوری و محمد سازوار در زمینه های مختلف کار کرده و هم اکنون نیز در حال تحصیل در کارشناسی حرفه ای مربیگری سوارکاری است.

مربی بانوان نیز خانم سارا تقوی است که مقام سوم قهرمانی کشور چوگان با تیم البرز و کاپ اخلاق این مسابقات را در کارنامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا