با ما همراه باشید

اجتماعی

هدف مرکز خدمات تخصصی ICT جهاد دانشگاهی بومی‌سازی فناوری‌های نوین در زنجان

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با تاکید بر اینکه مرکز خدمات تخصصی ICT جهاد دانشگاهی زنجان بر آن است تا با هدف بومی‌سازی فناوری‌های نوین، استان را در این زمینه بی‌نیاز کند، ادامه داد: این مرکز با جذب نیروهای نخبه دانشگاهی، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت این سرمایه‌های غنی علمی، زنجان را در زمینه طراحی، تولید و استفاده از فناوری‌های نوین الکترونیکی و هوشمند بی‌نیاز کند.

منتشر شده

در

هدف مرکز خدمات تخصصی ICT جهاد دانشگاهی بومی‌سازی فناوری‌های نوین در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کامران جعفری با اشاره به فرا رسیدن چهل و یکمین سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی از دیرباز تا به امروز تلاش کرده است، جهادگونه و به معنای واقعی کلمه در راستای حل مشکلات کشور گام بردارد، این در حالی است که معتقدیم برای اینکه توسعه واقعی با ظرفیت‌های ارزشمندی که در جهاددانشگاهی است، رخ دهد، نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولان هستیم.

وی شناخت مسئولان از جایگاه و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی را لازمه رسیدن به اهدافی که در سایه عملکرد جهادی محقق می‌شود، دانست و افزود: با توجه به اینکه این نهاد انقلابی در حوزه‌های مهم و شاخصی چون پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، اشتغال و … فعالیت داشته و نیاز امروز کشور در این بخش‌ها بیش از گذشته است، به همین خاطر ضرورت حمایت از این نهاد انقلابی بیش از پیش نمایان می‌شود.

این مسئول با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی نهادی خودگردان بوده و حمایت از آن باعث خواهد شد تا مشکلات مالی سد راه بروز و ظهور ظرفیت‌های این نهاد انقلابی که برای حل مشکلات کشور ضروری است، نشود، تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های ارزشمند جهاددانشگاهی در حوزه اشتغال جوانان که مسئله امروز کشور است، بوده و نباید اجازه دهیم دغدغه مالی جهاددانشگاهی، این ظرفیت را کمرنگ کند.

جعفری در ادامه به عملکرد یک سال گذشته جهاددانشگاهی زنجان در بخش‌های مختلف این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت‌های جهاددانشگاهی زنجان در شرایطی محقق شده است که این نهاد انقلابی به شدت با کمبود منابع مالی، تورم، محدودیت‌های کرونایی و … مواجه بود اما تلاش کرد تا اجازه ندهد محدودیت‌های کرونایی تاثیر منفی بر عملکرد این نهاد انقلابی بگذارد.

کسب رتبه ۱۰ کشوری در بین ۴۸۷ مرکز

وی از مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان به عنوان یکی از مراکز پویای آموزشی در استان یاد کرد و گفت: خوشبختانه این مرکز در ارزیابی عملکرد سال گذشته دانشگاه جامع علمی‌کاربردی توانست در بین ۴۸۷ مرکز علمی‌کاربردی کشور در زمره ۱۰ مرکز برتر کشوری قرار گیرد که از این حیث تنها نماینده حاضر از مجموعه مراکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی کشور است.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه نگاه مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان بحث کیفی‌سازی بوده، به همین خاطر علی‌رغم ریزش تعداد دانشجویان مراکز علمی‌کاربردی در کشور و به تبع آن در استان زنجان، مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان توانست تعداد دانشجویان خود را در شرایط کرونایی همانند سنوات گذشته حفظ کرده و از این حیث جایگاه خود را از دست ندهد.

کسب رتبه ۷ کشوری در تعداد نفرات آموزش‌دیده و درآمد

وی با یادآوری اینکه این نهاد انقلابی در حوزه آموزش‌های کوتاه‌مدت معاونت آموزش و کارآفرینی تلاش کرده است تا فعالیت‌های خود را مبتنی بر قابلیت‌های تخصصی افراد و با توجه به نیازهای استان برنامه‌ریزی کند، افزود: معتقدیم شناسایی واقعی نیازها منتج به اشتغال پایدار برای جوانان خواهد شد، به همین خاطر همه تلاش‌ها بر محور شناسایی استعداد واقعی جوانان معطوف بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با یادآوری اینکه این نهاد انقلابی در حوزه آموزش‌های کوتاه‌مدت توانسته است پذیرای بیش از ۲۳ هزار نفر از زنجانی‌ها طی یک سال گذشته باشد، اظهار کرد: کسب رتبه هفتم کشوری به لحاظ تعداد نفرات آموزش‌دیده و درآمد در حالی محقق شد که زنجان به لحاظ جمعیت رتبه ۲۵ کشوری بوده و این می‌تواند یک موفقیت بزرگ برای معاونت آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی زنجان تلقی شود.

مرکز خدمات تخصصی پایش محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی؛

تنها مرکز خدمات تخصصی محصولات سالم کشاورزی در زنجان

این مسئول با بیان اینکه معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی زنجان در قالب سه مرکز خدمات تخصصی و یک دفتر نمایندگی، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد، در خصوص فعالیت‌های مرکز خدمات تخصصی پایش محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی جهاددانشگاهی زنجان، یادآور شد: این مرکز توانست در سال گذشته مجوز آزمایشگاه همکار دامپزشکی و جهادکشاورزی را در راستای آنالیز محصولات سالم کشاورزی اخذ کند.

جعفری با بیان اینکه این مرکز به عنوان تنها آزمایشگاه دارای مجوز غذا و دارو، استاندارد، دامپزشکی و جهادکشاورزی در استان بوده و دارای رتبه A کشوری به عنوان آزمایشگاه همکار غذا و دارو است، متذکر شد: همچنین این مرکز موفق به تولید کمپوست و قارچ نهایی گانودرما و فروش آن شده که هم‌اکنون در فاز تولید، منجر به تهیه محصولات بهداشتی گانودرما خواهد شد.

«نانوحس‌گر» و قرار گرفتن در بین ۱۰ طرح برتر ستاد اقتصاد مقاومتی استان

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه به فعالیت‌های دومین مرکز تخصصی این نهاد انقلابی در معاونت پژوهشی اشاره کرد و گفت: مرکز خدمات تخصصی مواد و نانوتکنولوژی جهاددانشگاهی زنجان، گام اول را علی‌رغم عمر یک ساله خود محکم برداشت و در این مدت کوتاه به دستاوردهای فناورانه تولید نانوحس‌گرهای حکاکی شده مولکولی دست یافت تا جزو ۱۰ پروژه تحقیقاتی برتر ستاد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان لقب بگیرد.

جعفری با یادآوری اینکه این مرکز دارای یک ثبت اختراع و چهار الکترود در حال ثبت اختراع در سامانه مالکیت معنوی است، یادآور شد: با وجود اینکه مرکز خدمات تخصصی مواد و نانوتکنولوژی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی زنجان در سال گذشته موافقت کلی خود را برای شروع به کار اخذ کرد اما علاوه بر تولید فناورانه نانوحس‌گرها، در حوزه تولید نانواکسیدهای فلزی به صورت نیمه‌صنعتی نیز وارد شده است.

هوشمندسازی ایستگاه‌های فشار گاز برای اولین‌بار در جهاددانشگاهی کشور

وی با تاکید بر اینکه مرکز خدمات تخصصی ICT جهاددانشگاهی زنجان بر آن است تا با هدف بومی‌سازی فناوری‌های نوین، استان را در این زمینه بی‌نیاز کند، ادامه داد: این مرکز با جذب نیروهای نخبه دانشگاهی، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت این سرمایه‌های غنی علمی، زنجان را در زمینه طراحی، تولید و استفاده از فناوری‌های نوین الکترونیکی و هوشمند بی‌نیاز کند.

این مسئول با اشاره به پروژه‌های شاخص این مرکز، اظهار کرد: هوشمندسازی ایستگاه‌های فشار گاز با استفاده از اتوماسیون هوشمند مدیریت پارامترهای محیطی برای اولین‌بار در جهاددانشگاهی کشور، ایجاد شبکه جامع آزمایشگاهی جهاددانشگاهی، طراحی سامانه هوشمند مدیریت ناوگان و ساماندهی هوشمند مدیریت مصرف انرژی، از دستاوردهای شاخص مرکز خدمات تخصصی ICT جهاددانشگاهی زنجان است.

افزایش تعداد قراردادها به بیش از ۵۰۰ مورد در سال گذشته

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه با اشاره به راه‌اندازی دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در زنجان، به فعالیت یک دهه گذشته این بخش اشاره کرد و گفت: سلول‌های بنیادی بند ناف در درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری از جمله بیماری صعب‌العلاج، تالاسمی کم‌خونی‌های شدید، فلج مغزی، اوتیسم و … برای خود نوزاد و نیز بستگان درجه یک نوزاد قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه انجام خون‌گیری و ارسال آن به مرکز، مشاوره پزشکی با مادر و … از جمله اقداماتی است که در دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در زنجان انجام می‌شود، عنوان کرد: این دفتر جزو نمایندگی‌های برتر در کشو به لحاظ عقد قرارداد بوده و تعداد قراردادهای منعقده این نمایندگی طی سال گذشته به ۵۲۱ مورد می‌رسد که همین امر باعث شده است تا از این حیث در کشور ارتقا یابد.

کسب ۵ رتبه برگزیده کشور در سال کرونایی

جعفری با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف معاونت فرهنگی این نهاد در شرایط کرونایی، حفظ ارتباط فعالان، علاقه‌مندان و دانشجویان با مراکز این معاونت بوده است، بیان کرد: علی‌رغم تعطیلی مراکز دانشگاهی، تلاش شد این ارتباط قطع نشده و حتی برخی ساختارها نیز جهش یافت. گفتنی است از ۹ سازمان فعال حوزه معاونت فرهنگی، همه شعب آن در زنجان فعال بوده و دارای رتبه‌های کشوری نیز هستند.

وی به کسب ۵ رتبه کشوری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: کسب رتبه برگزیده توسط سازمان دانشجویان، رتبه برگزیده در دفاع سه دقیقه پایانه‌نامه‌های دانشجویی، رتبه برتر در سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، رتبه برگزیده در مناظرات دانشجویی، رتبه برتر توسط خبرگزاری ایسنا در وزارت نیرو و دریافت مجوز قطعی شعبه توسط سازمان دانشجویان از جمله افتخارات کسب شده توسط این معاونت در سال قبل بود. همچنین این معاونت فارغ از تحقق ۵ برنامه شاخص کشوری، مواردی چون اجرای ۴۰۹ برنامه در سازمان دانشجویان، تکمیل بیش از ۳۰۰۰ پرسش‌نامه در ایسپا، تولید بیش از ۵۵۰۰ خبر در خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، تولید بیش از ۹۰ دقیقه برنامه در مرکز فناوری‌های نوین رسانه‌ای، انتشار ۲۲ جلد کتاب در مرکز انتشارات و … محقق کرده است.

اشتغال ۱۱۴ نفر و راهی که ادامه دارد …

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با اشاره به اینکه سازمان تجاری‌سازی و اقتصاد دانش‌بنیان جهاددانشگاهی زنجان دارای چهار مرکز فعال شامل مرکز رشد صنایع خلاق فرهنگی، مرکز نوآوری و شکوفایی (منش)، پردیس پارک علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و مرکز مشاوره اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی است، اظهار کرد: مرکز رشد صنایع خلاق فرهنگی زنجان به عنوان تنها مرکز رشد تخصصی در حوزه فرهنگی در جهاددانشگاهی کشور فعالیت دارد.

جعفری با یادآوری اینکه مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) جهاددانشگاهی زنجان فعالیت خود را به عنوان اولین مرکز منش در کشور و در چهار گروه هنر، فناوری اطلاعات، کشاورزی و علوم انسانی آغاز کرده است، عنوان کرد: با توجه به اجرای پایلوت طرح شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در زنجان، تا به امروز ۳۰ تیم در مرکز نوآوری و شکوفایی مستقر شد تا به مدت شش ماه تحت حمایت‌های منش قرار گیرند.

وی در ادامه از تاسیس مرکز رشد صنایع فرهنگی خلاق جهاددانشگاهی زنجان در سال ۹۷ خبر داد و بیان کرد: از ابتدای راه‌اندازی این مرکز تاکنون بیش از ۴۰ واحد فناور از خدمات آن بهره برده و هم‌اکنون ۱۱۴ نفر در قالب ۲۷ تیم در قالب واحدهای فناور پیش‌رشد و رشد مستقر هستند که خدماتی شامل تامین تجهیزات و امکانات سخت‌افزاری مورد نیاز، خدمات مرتبط به حفظ مالکیت فکری، اعطای تسهیلات و … به آن‌ها ارائه شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان، ارائه انواع مشاوره‌ها و برگزاری دوره‌های تخصصی در زمینه کسب و کار و تجاری‌سازی را از دیگر خدمات ارائه شده توسط مرکز رشد جهاددانشگاهی زنجان به واحدهای مستقر عنوان و خاطرنشان کرد: خوشبختانه مطابق با نتایج ارزیابی عملکرد معاونت اشتغال و اقتصاد دانش‌بنیان جهاددانشگاهی، رتبه مرکز رشد در سال گذشته از ۱۸ به ۶ ارتقاء یافته است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف طی ۲ روز و با شرکت بیش از ۱۲۰ نفر در حسینیه اعظم زنجان برگزار و نفرات برگزیده آن معرفی شدند.

منتشر شده

در

توسط

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در مرحله استانی مسابقات قرآنی در استان زنجان در مجموع ۱۲۰ نفر برگزیده مرحله شهرستانی بالای ۱۸ سال حضور داشتند که ۵۷ نفر از آنان برادر و ۶۳ نفر خواهر بودند.

مرحله شهرستانی مسابقات اوقاف زنجان در ماه های تیر و مرداد سال جاری در شهرستانهای مختلف استان برگزار شد و برگزیدگان هر رشته به مرحله استانی راه یافتند.

مقام نخست  را در بخش بانوان و رشته حفظ کل رقیه مرادلو کسب نمود، زینب غنی‌لو به رتبه دوم دست یافت و ثریا آقامحمدی سوم شد.

در رشته حفظ ۵ جزء شهلا نصیری، مریم عزتی‌فرد و آرزو قاضی‌لو به ترتیب نفرات اول و سوم شناخته شدند و هیئت داوران خدیجه شهبازی، معصومه زلفخانی و مینا عظیمی را به عنوان نفرات اول تا سوم رشته حفظ ۲۰ جزء معرفی کردند.

در رشته حفظ ۱۰ جزء نیز نرگس سپهری موفق به کسب مقام اول شد و لیلی عبدی جایگاه دوم را تصاحب کرد و معصومه پیرمحمدی عنوان سوم را به دست آورد.

در رشته قرائت تحقیق معصومه کاج، معصومه دانایی و فاطمه رحیمی به ترتیب عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند. در رشته قرائت ترتیل نیز مریم فضلی، رقیه حسنلو و نسیبه علیمحمدی رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین در بخش آقایان علی غلام‌آزاد، محمدامین نجفی و مصطفی محمدی توانستند در رشته حفظ کل عناوین اول تا سوم را از آن خود کنند.

در رشته حفظ ۲۰ جزء حمید جهانشاهلو اول و داود حسین‌پناه دوم شدند و فردی در این بخش حائز مقام سوم نشد.

در رشته حفظ ۱۰ جزء، داوران مهدی نوری، علیرضا زینعلی و مسعود محمودآبادی را به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیدند.

در رشته حفظ ۵ جزء نیز همزه‌علی فرهادی رتبه اول را کسب کرد و محمد میزائی‌خانی به مقام دومی دست یافت اما رتبه سوم از آن کسی نشد.

در رشته قرائت تحقیق مهدی کرمی جایگاه نخست را به دست آورد، علیرضا عتیق‌زاده دوم شد و یوسف قنبری مقام سوم را کسب کرد. در رشته قرائت ترتیل علی قنبری رتبه اول را از آن خود کرد و رتبه‌های دوم و سوم به سعید دویران و سید مهدی موسوی رسید. در رشته اذان نیز حسین قبادی، یحیی داداشی و سجاد ملکی به ترتیب اول تا سوم شدند.

گفتنی است بیشترین تعداد شرکت کننده در رشته های دعاخوانی و تحقیق و ترتیل و در رتبه های بعد در رشته های حفظ قرآن کریم بود. 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برخی از آثار تولیدی این کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره را معرفی و تشریح کرد.

منتشر شده

در

توسط

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا نوری اظهار کرد: مسئولیت کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گذاشته شده و کانون نیز در این راستا با برگزاری جلسات و هماهنگی‌ها اقدام به تولیدات مختلف کرده است.

وی با اشاره به چاپ و نشر 9 عنوان کتاب که مجموعه آثار و تالیفات اعضای انجمن ادبی سپیدار کانون استان برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است، خاطرنشان کرد: این کتاب‌ها با همکاری نویسندگانی از اعضای انجمن ادبی سپیدار شامل خانم‌ها مریم بیات‌تبار، فاطمه قشمی و معصومه اکبری در بخش داستان و لیلا عبدی و فاطمه سلیمانی در بخش شعر است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان افزود: عناوین این کتاب‌ها نیز شامل پاورچین، اتاق آخر، نذری، یک راز سخت، عکس 2 نفره، محله آشتی‌کنان، به وقت خوشه‌های سمی، درخت پرتغال و این سایه عزیز است.

نوری، مستند بلندپرچین را از دیگر تولیدات کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بیان کرد و گفت: بلندپرچین، روستای شهیدپرور شهرستان ماهنشان است که بیشترین شهید را در بین روستاهای استان، تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

وی اظهار کرد: علیرضا نوری به عنوان کارگردان و تصویربردار و داریوش نوروزی‌زاده نیز تدوین و صداگذار این مستند هستند.

نوری با اشاره به نماهنگ دفاع مقدس با عنوان «مروارید» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون خاطرنشان کرد: این نماهنگ به یاد شهدای غواص دریادل به عنوان مرغابیان سرخ امام زمان(عج) تولید شده است.
وی افزود: علیرضا نوری به عنوان کارگردان، تصویربردار و خواننده، عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز و محمدرضا چراغعلی نیز به عنوان آهنگساز و داریوش نوروزی‌زاده نیز به عنوان تدوینگر در این اثر، ایفای نقش کرده‌اند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: تراک موسیقی «شهر عشق» نیز از دیگر تولیدات کانون برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است که عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز، امیرقدیانی به عنوان آهنگ و تنظیم و علیرضا نوری نیز به عنوان خواننده این اثر هستند.

نوری خاطرنشان کرد: مجری طرح و مدیر تولید هر 3 اثر مستند بلندپرچین، نماهنگ مروارید و تراک موسیقی شعر عشق به ترتیب سید شمس‌الدین موسوی و عبداله جعفری هستند.

وی با اشاره به تراک موسیقی «فردای روشن» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون اظهار کرد: ترانه این اثر بر عهده رضا نیکوکار، آهنگساز و تنظیم سعید پورعلی به همراه اجرای گروه سرود کرال آفرینش کانون بوده و مجری طرح نیز علیرضا نوری است.

این مسئول یادآور شد: مجموعه قصه‌های برگزیده با عنوان «ستاره‌های بی‌غروب» نیز از دیگر تولیدات کانون به مناسبت گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان در قالب فراخوان مسابقه قصه‌گویی مجازی زندگی شهدا و فرماندهان شهید استان زنجان است.

ادامه مطلب

اجتماعی

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از کشف و ضبط اشیاء تاریخی در شهرستان خدابنده خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسینعلی فضلی اظهار داشتت: در راستای حراست از میراث‌فرهنگی و ملی و مقابله با قاچاقچیان اشیاء تاریخی، با رصد اطلاعاتی و امنیتی مأموران آگاهی شهرستان خدابنده پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حمل و قاچاق آثار و اشیاء باستانی توسط خودرویی در مسیر جاده همدان به قیدار با انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات میدانی، خودرو را شناسایی و در عملیاتی منسجم و ضربتی آن را متوقف و اشیای تاریخی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: در بازرسی از داخل خودرو، تعدادی اشیاء تاریخی شامل 15 کیلوگرم سنگ یاقوت سبز و قرمز، یک پیه‌سوز سفالی مایل به سرخ، یک قطعه سکه به رنگ طلائی، یک قطعه سکه نقره‌ای‌رنگ و 43 قطعه دانه تسبیح در ماشی کشف شد؛ که به‌زودی کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی آنها را تعیین قدمت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در این رابطه بلافاصله سرنشین خودرو دستگیر شد و پرونده خاطی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی تحویل داده شد.

فضلی خاطرنشان کرد: بر اساس موادی از فصل نهم قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خریدوفروش اشیا و اموال فرهنگی تاریخی جرم محسوب شده و ضمن ضبط اشیا و اموال مرتبط، برای متخلفان مجازات حبس و جریمه نقدی به همراه دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها