با ما همراه باشید

اجتماعی

هدف مرکز خدمات تخصصی ICT جهاد دانشگاهی بومی‌سازی فناوری‌های نوین در زنجان

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با تاکید بر اینکه مرکز خدمات تخصصی ICT جهاد دانشگاهی زنجان بر آن است تا با هدف بومی‌سازی فناوری‌های نوین، استان را در این زمینه بی‌نیاز کند، ادامه داد: این مرکز با جذب نیروهای نخبه دانشگاهی، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت این سرمایه‌های غنی علمی، زنجان را در زمینه طراحی، تولید و استفاده از فناوری‌های نوین الکترونیکی و هوشمند بی‌نیاز کند.

منتشر شده

در

هدف مرکز خدمات تخصصی ICT جهاد دانشگاهی بومی‌سازی فناوری‌های نوین در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کامران جعفری با اشاره به فرا رسیدن چهل و یکمین سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی از دیرباز تا به امروز تلاش کرده است، جهادگونه و به معنای واقعی کلمه در راستای حل مشکلات کشور گام بردارد، این در حالی است که معتقدیم برای اینکه توسعه واقعی با ظرفیت‌های ارزشمندی که در جهاددانشگاهی است، رخ دهد، نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولان هستیم.

وی شناخت مسئولان از جایگاه و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی را لازمه رسیدن به اهدافی که در سایه عملکرد جهادی محقق می‌شود، دانست و افزود: با توجه به اینکه این نهاد انقلابی در حوزه‌های مهم و شاخصی چون پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، اشتغال و … فعالیت داشته و نیاز امروز کشور در این بخش‌ها بیش از گذشته است، به همین خاطر ضرورت حمایت از این نهاد انقلابی بیش از پیش نمایان می‌شود.

این مسئول با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی نهادی خودگردان بوده و حمایت از آن باعث خواهد شد تا مشکلات مالی سد راه بروز و ظهور ظرفیت‌های این نهاد انقلابی که برای حل مشکلات کشور ضروری است، نشود، تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های ارزشمند جهاددانشگاهی در حوزه اشتغال جوانان که مسئله امروز کشور است، بوده و نباید اجازه دهیم دغدغه مالی جهاددانشگاهی، این ظرفیت را کمرنگ کند.

جعفری در ادامه به عملکرد یک سال گذشته جهاددانشگاهی زنجان در بخش‌های مختلف این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت‌های جهاددانشگاهی زنجان در شرایطی محقق شده است که این نهاد انقلابی به شدت با کمبود منابع مالی، تورم، محدودیت‌های کرونایی و … مواجه بود اما تلاش کرد تا اجازه ندهد محدودیت‌های کرونایی تاثیر منفی بر عملکرد این نهاد انقلابی بگذارد.

کسب رتبه ۱۰ کشوری در بین ۴۸۷ مرکز

وی از مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان به عنوان یکی از مراکز پویای آموزشی در استان یاد کرد و گفت: خوشبختانه این مرکز در ارزیابی عملکرد سال گذشته دانشگاه جامع علمی‌کاربردی توانست در بین ۴۸۷ مرکز علمی‌کاربردی کشور در زمره ۱۰ مرکز برتر کشوری قرار گیرد که از این حیث تنها نماینده حاضر از مجموعه مراکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی کشور است.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه نگاه مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان بحث کیفی‌سازی بوده، به همین خاطر علی‌رغم ریزش تعداد دانشجویان مراکز علمی‌کاربردی در کشور و به تبع آن در استان زنجان، مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان توانست تعداد دانشجویان خود را در شرایط کرونایی همانند سنوات گذشته حفظ کرده و از این حیث جایگاه خود را از دست ندهد.

کسب رتبه ۷ کشوری در تعداد نفرات آموزش‌دیده و درآمد

وی با یادآوری اینکه این نهاد انقلابی در حوزه آموزش‌های کوتاه‌مدت معاونت آموزش و کارآفرینی تلاش کرده است تا فعالیت‌های خود را مبتنی بر قابلیت‌های تخصصی افراد و با توجه به نیازهای استان برنامه‌ریزی کند، افزود: معتقدیم شناسایی واقعی نیازها منتج به اشتغال پایدار برای جوانان خواهد شد، به همین خاطر همه تلاش‌ها بر محور شناسایی استعداد واقعی جوانان معطوف بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با یادآوری اینکه این نهاد انقلابی در حوزه آموزش‌های کوتاه‌مدت توانسته است پذیرای بیش از ۲۳ هزار نفر از زنجانی‌ها طی یک سال گذشته باشد، اظهار کرد: کسب رتبه هفتم کشوری به لحاظ تعداد نفرات آموزش‌دیده و درآمد در حالی محقق شد که زنجان به لحاظ جمعیت رتبه ۲۵ کشوری بوده و این می‌تواند یک موفقیت بزرگ برای معاونت آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی زنجان تلقی شود.

مرکز خدمات تخصصی پایش محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی؛

تنها مرکز خدمات تخصصی محصولات سالم کشاورزی در زنجان

این مسئول با بیان اینکه معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی زنجان در قالب سه مرکز خدمات تخصصی و یک دفتر نمایندگی، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد، در خصوص فعالیت‌های مرکز خدمات تخصصی پایش محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی جهاددانشگاهی زنجان، یادآور شد: این مرکز توانست در سال گذشته مجوز آزمایشگاه همکار دامپزشکی و جهادکشاورزی را در راستای آنالیز محصولات سالم کشاورزی اخذ کند.

جعفری با بیان اینکه این مرکز به عنوان تنها آزمایشگاه دارای مجوز غذا و دارو، استاندارد، دامپزشکی و جهادکشاورزی در استان بوده و دارای رتبه A کشوری به عنوان آزمایشگاه همکار غذا و دارو است، متذکر شد: همچنین این مرکز موفق به تولید کمپوست و قارچ نهایی گانودرما و فروش آن شده که هم‌اکنون در فاز تولید، منجر به تهیه محصولات بهداشتی گانودرما خواهد شد.

«نانوحس‌گر» و قرار گرفتن در بین ۱۰ طرح برتر ستاد اقتصاد مقاومتی استان

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه به فعالیت‌های دومین مرکز تخصصی این نهاد انقلابی در معاونت پژوهشی اشاره کرد و گفت: مرکز خدمات تخصصی مواد و نانوتکنولوژی جهاددانشگاهی زنجان، گام اول را علی‌رغم عمر یک ساله خود محکم برداشت و در این مدت کوتاه به دستاوردهای فناورانه تولید نانوحس‌گرهای حکاکی شده مولکولی دست یافت تا جزو ۱۰ پروژه تحقیقاتی برتر ستاد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان لقب بگیرد.

جعفری با یادآوری اینکه این مرکز دارای یک ثبت اختراع و چهار الکترود در حال ثبت اختراع در سامانه مالکیت معنوی است، یادآور شد: با وجود اینکه مرکز خدمات تخصصی مواد و نانوتکنولوژی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی زنجان در سال گذشته موافقت کلی خود را برای شروع به کار اخذ کرد اما علاوه بر تولید فناورانه نانوحس‌گرها، در حوزه تولید نانواکسیدهای فلزی به صورت نیمه‌صنعتی نیز وارد شده است.

هوشمندسازی ایستگاه‌های فشار گاز برای اولین‌بار در جهاددانشگاهی کشور

وی با تاکید بر اینکه مرکز خدمات تخصصی ICT جهاددانشگاهی زنجان بر آن است تا با هدف بومی‌سازی فناوری‌های نوین، استان را در این زمینه بی‌نیاز کند، ادامه داد: این مرکز با جذب نیروهای نخبه دانشگاهی، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت این سرمایه‌های غنی علمی، زنجان را در زمینه طراحی، تولید و استفاده از فناوری‌های نوین الکترونیکی و هوشمند بی‌نیاز کند.

این مسئول با اشاره به پروژه‌های شاخص این مرکز، اظهار کرد: هوشمندسازی ایستگاه‌های فشار گاز با استفاده از اتوماسیون هوشمند مدیریت پارامترهای محیطی برای اولین‌بار در جهاددانشگاهی کشور، ایجاد شبکه جامع آزمایشگاهی جهاددانشگاهی، طراحی سامانه هوشمند مدیریت ناوگان و ساماندهی هوشمند مدیریت مصرف انرژی، از دستاوردهای شاخص مرکز خدمات تخصصی ICT جهاددانشگاهی زنجان است.

افزایش تعداد قراردادها به بیش از ۵۰۰ مورد در سال گذشته

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه با اشاره به راه‌اندازی دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در زنجان، به فعالیت یک دهه گذشته این بخش اشاره کرد و گفت: سلول‌های بنیادی بند ناف در درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری از جمله بیماری صعب‌العلاج، تالاسمی کم‌خونی‌های شدید، فلج مغزی، اوتیسم و … برای خود نوزاد و نیز بستگان درجه یک نوزاد قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه انجام خون‌گیری و ارسال آن به مرکز، مشاوره پزشکی با مادر و … از جمله اقداماتی است که در دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در زنجان انجام می‌شود، عنوان کرد: این دفتر جزو نمایندگی‌های برتر در کشو به لحاظ عقد قرارداد بوده و تعداد قراردادهای منعقده این نمایندگی طی سال گذشته به ۵۲۱ مورد می‌رسد که همین امر باعث شده است تا از این حیث در کشور ارتقا یابد.

کسب ۵ رتبه برگزیده کشور در سال کرونایی

جعفری با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف معاونت فرهنگی این نهاد در شرایط کرونایی، حفظ ارتباط فعالان، علاقه‌مندان و دانشجویان با مراکز این معاونت بوده است، بیان کرد: علی‌رغم تعطیلی مراکز دانشگاهی، تلاش شد این ارتباط قطع نشده و حتی برخی ساختارها نیز جهش یافت. گفتنی است از ۹ سازمان فعال حوزه معاونت فرهنگی، همه شعب آن در زنجان فعال بوده و دارای رتبه‌های کشوری نیز هستند.

وی به کسب ۵ رتبه کشوری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: کسب رتبه برگزیده توسط سازمان دانشجویان، رتبه برگزیده در دفاع سه دقیقه پایانه‌نامه‌های دانشجویی، رتبه برتر در سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، رتبه برگزیده در مناظرات دانشجویی، رتبه برتر توسط خبرگزاری ایسنا در وزارت نیرو و دریافت مجوز قطعی شعبه توسط سازمان دانشجویان از جمله افتخارات کسب شده توسط این معاونت در سال قبل بود. همچنین این معاونت فارغ از تحقق ۵ برنامه شاخص کشوری، مواردی چون اجرای ۴۰۹ برنامه در سازمان دانشجویان، تکمیل بیش از ۳۰۰۰ پرسش‌نامه در ایسپا، تولید بیش از ۵۵۰۰ خبر در خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، تولید بیش از ۹۰ دقیقه برنامه در مرکز فناوری‌های نوین رسانه‌ای، انتشار ۲۲ جلد کتاب در مرکز انتشارات و … محقق کرده است.

اشتغال ۱۱۴ نفر و راهی که ادامه دارد …

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با اشاره به اینکه سازمان تجاری‌سازی و اقتصاد دانش‌بنیان جهاددانشگاهی زنجان دارای چهار مرکز فعال شامل مرکز رشد صنایع خلاق فرهنگی، مرکز نوآوری و شکوفایی (منش)، پردیس پارک علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و مرکز مشاوره اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی است، اظهار کرد: مرکز رشد صنایع خلاق فرهنگی زنجان به عنوان تنها مرکز رشد تخصصی در حوزه فرهنگی در جهاددانشگاهی کشور فعالیت دارد.

جعفری با یادآوری اینکه مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) جهاددانشگاهی زنجان فعالیت خود را به عنوان اولین مرکز منش در کشور و در چهار گروه هنر، فناوری اطلاعات، کشاورزی و علوم انسانی آغاز کرده است، عنوان کرد: با توجه به اجرای پایلوت طرح شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در زنجان، تا به امروز ۳۰ تیم در مرکز نوآوری و شکوفایی مستقر شد تا به مدت شش ماه تحت حمایت‌های منش قرار گیرند.

وی در ادامه از تاسیس مرکز رشد صنایع فرهنگی خلاق جهاددانشگاهی زنجان در سال ۹۷ خبر داد و بیان کرد: از ابتدای راه‌اندازی این مرکز تاکنون بیش از ۴۰ واحد فناور از خدمات آن بهره برده و هم‌اکنون ۱۱۴ نفر در قالب ۲۷ تیم در قالب واحدهای فناور پیش‌رشد و رشد مستقر هستند که خدماتی شامل تامین تجهیزات و امکانات سخت‌افزاری مورد نیاز، خدمات مرتبط به حفظ مالکیت فکری، اعطای تسهیلات و … به آن‌ها ارائه شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان، ارائه انواع مشاوره‌ها و برگزاری دوره‌های تخصصی در زمینه کسب و کار و تجاری‌سازی را از دیگر خدمات ارائه شده توسط مرکز رشد جهاددانشگاهی زنجان به واحدهای مستقر عنوان و خاطرنشان کرد: خوشبختانه مطابق با نتایج ارزیابی عملکرد معاونت اشتغال و اقتصاد دانش‌بنیان جهاددانشگاهی، رتبه مرکز رشد در سال گذشته از ۱۸ به ۶ ارتقاء یافته است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان با اشاره به ضرورت ارتقاء و بهره گیری از توان و تجربه نیروهای فعال و کیفی هر سازمان، اظهار داشت: نیروی انسانی بزرگ‌ترین و گران‌بهاترین دارایی یک سازمان است و مدیران هر مجموعه‌ای باید برای حفظ و ارتقاء این دارایی مهم برنامه داشته باشند.

منتشر شده

در

توسط

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی شهامی با اشاره به ماموریت اصلی و نقش پشتیبانی معاونت توسعه استانداری از سایر واحدها، اظهار داشت: این معاونت با پشتیبانی مالی، اداری، تجهیزاتی و آموزشی متناسب با ظرفیتهای کارکنان، نقش مهمی در ارتقاء کارایی و قابلیت های فردی و گروهی کارکنان برای ایفای نقش بهتر و توانمندسازی استانداری در حرکت به سمت اهداف ترسیم شده دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان، پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه را از مهمترین چالش های موجود برشمرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی سخت حاکم بر کل کشور و مشکلات معیشتی مردم، مهمترین چالش موجود پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه است که بایستی با پیگیری مستمر و تلاش شبانه روزی، راهکارهای مؤثری را برای بهبود کیفیت زندگی همکاران پیدا کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: توزیع نامناسب نیروی انسانی، کمبود فضای اداری و فرسودگی تجهیزات اداری از دیگر مشکلات موجود هست که باید فکری برای آنها کرد.

وی قدیمی بودن زیرساختها و عدم توسعه کمی و کیفی در سال‌های اخیر را یکی از مشکلات نرم افزاری استانداری و بسیاری از واحدهای اداری استان دانست و گفت: تهیه برنامه‌های جامع اداری و ایجاد نرم‌افزارهای جدید برای بهبود و تسریع در انجام فرایندها در کنار توجه به اصلاح فرایندهای ناکارآمد، مهم‌ترین برنامه معاونت برای توسعه دولت الکترونیک در داخل استانداری خواهد بود و در سطح استان نیز توسعه زیرساخت‌های دسترسی پرسرعت مردم به شبکه ملی اطلاعات و همچنین تکمیل زنجیره‌های خدمات الکترونیک بین دستگاهی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم با همکاری بخش خصوصی مورد توجه و اهتمام ویژه قرار خواهد گرفت.

شهامی با اشاره به اینکه علاوه بر ظرفیت نیروی انسانی متخصص استان که توان بالقوه خوبی برای ایفای نقش در توسعه استان دارند، استفاده از ابزار فناوری اطلاعات یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت ها و توانمندی‌های خوب استان است، گفت: ما در ساختاری اداری کشور متأسفانه از پیشرفتهای بزرگ فناوری اطلاعات استفاده لازم را نمی‌کنیم و در این حوزه از قابلیتها و ظرفیتهای خودمان عقب‌مانده‌ایم، لذا استفاده بیشتر و مؤثرتر از ابزار فناوری اطلاعات در کارهای داخلی ادارات، خدمات بین دستگاهی و در نهایت ارائه خدمات دولتی به مردم، موجب افزایش شتاب توسعه استان خواهد شد.

معاون استاندار زنجان با تاکید بر ضرورت و اهمیت استفاده صحیح از منابع انسانی و تجربه و توان نیروهای کیفی و فعال هر مجموعه، با توجه به انگیزه و علاقمندی کارکنان، اظهار داشت: استفاده از نیروها در پست‌های غیرتخصصی آنها، انتصاب بر اساس توصیه و سفارش و یا مغایر با علاقه‌مندی شخصی افراد باعث شده تا برخی از همکاران امکان عرضه تمامی توانمندی‌هایشان را نداشته باشند، بنابراین بررسی دقیق و کامل تمامی درخواست‌های جابه‌جایی نیروی انسانی و توانمندی‌های همه همکاران در استانداری و فرمانداری‌ها و جابه‌جایی بهینه نیروها بر اساس نیاز همه واحدها و برای ارتقاء کیفیت خدمات کل مجموعه، جزو اولین برنامه‌های کاری این معاونت قرار گرفته و در سطح استان نیز تلاش خواهد شد با استفاده از ظرفیت شورای اداری و سایر کارگروه‌های مربوطه، برنامه‌های توسعه ای مشابهی طراحی و اجرا شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

صدور 2هشدار نارنجی در زنجان

مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: وضعیت جوی این استان قبل از ظهر امروز/۳۰ دی/ تا پایان همین روز در حالت هشدار نارنجی قرار می‌گیرد.

منتشر شده

در

توسط

صدور 2هشدار نارنجی توسط هواشناسی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا رحمن‌نیا از صدور ۲ هشدار هواشناسی در استان زنجان خبر داد و اظهار داشت: هشدارهای زرد و نارنجی ۳۲ و ۳۳ به منظور انجام اقدامات ضروری به دلیل احتمال خسارت‌های گسترده در سطح استان صادر شد.

وی افزود: بر اساس هشدار شماره ۳۲، بارش برف و باران همراه با رگبار باران و برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق در مناطق کم‌ارتفاع به ویژه در شهرستان طارم پیش‌بینی شده است.

این مسئول ادامه داد: اثر این مخاطره در شهرستان‌های ابهر، ماهنشان، طارم، خدابنده، ایجرود، خرم‌دره، زنجان، و سلطانیه موجب لغزندگی معابر و اختلال در تردد است.

رحمن‌نیا با اشاره به هشدار شماره ۳۳ هواشناسی استان زنجان، تصریح کرد: این هشدار  به منظور اقدام ضروری و احتمال خسارت‌های گسترده و زیاد از قبل از ظهر امروز (۳۰ دی) تا پایان همین روز صادر شده است.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان یادآور شد: وزش باد شدید تا شدید، وقوع کولاک در همه مناطق استان و احتمال سقوط بهمن از مخاطرات ایت هشدار بوده و احتمال انسداد مسیرهای کوهستانی شهری وروستایی، سقوط بهمن، کاهش دید، آسیب به تاسیسات شهری و روستایی بر اثر وزش باد شدید وجود دارد.

وی عنوان کرد: توصیه می‌شود هموطنان از ترددهای غیرضروری در جاده‌های استان پرهیز و در صورت ضرورت تجهیزات ایمنی زمستانی، پوشش گرم همراه داشته باشند و آمادگی برای برف‌روبی و بازگشایی معابر را داشته باشند.

این مسئول از هموطنان خواست از صعودهای کوهنوردی، توقف در زیر درختان خشکیده، تاسیسات مرتفع شهری و ساختمان‌های نیمه‌تمام خودداری کنند.

رحمن‌نیا تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد و سجاس با منفی ۲۳ درجه سردترین و چورزق هم با ۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین بود.

ادامه مطلب

اجتماعی

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های هلال احمر از شهرستان های طارم و زنجان در عملیاتی سخت و نفس گیر برای 250 خودروی گرفتار در برف و کولاک شدید امدادرسانی کردند.

منتشر شده

در

توسط

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با وقوع کولاک شدید در جاده زنجان – طارم نخستین تیم عملیاتی هلال احمر از شهرستان طارم در ساعت 14 ظهر روز گذشته جهت امدادرسانی به خودروهای گرفتار در این مسیر اعزام شدند.

وی تاکید کرد: با شدت گرفتن کولاک و گرفتار شدن شمار زیادی از خودروها در کولاک برف 2 تیم عملیاتی دیگر از هلال احمر طارم و 9 تیم نیز از شهرستان زنجان جهت امداد رسانی به جاده شریانی زنجان – طارم اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این خودروها با 300 سرنشین در این شرایط جوی سخت گرفتار شده بودند که 12 تیم عملیاتی هلال احمر اقدام به بستن زنجیر چرخ، رهاسازی به خودروها کردند.

موسوی خاطرنشان کرد: برای این تعداد در راه ماندگان خرما، نان و بیسکویت توزیع شد.

وی اظهار داشت: تعدادی از امدادگران هلال احمر جهت اسکان اضطراری اقدام به انتقال سرنشینان با آمبولانس به قهوه خانه بادامستان می کردند و تیم های دیگری نیز اقدام به بستن زنجیر چرخ و رهاسازی خودروها می کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تعدادی از امداگران نیز سرنشینان را به سه راهی طارم منتقل سپس از طریق مینی بوس های هلال احمر به حسینیه اعظم زنجان هدایت و اسکان اضطراری یافتند.

موسوی یادآوری کرد: تعدادی دیگری از سرنشین این خودروهای گرفتار را نیز در قهوه خانه گردنه بادامستان اسکان دادیم.

وی ادامه داد: عملیات امدادرسانی تیم های هلال احمر در این مسیر ارتباطی از ساعت 14 ظهر روز چهارشنبه/29 دی/ تا ساعت 2 بامداد امروز ادامه داشت که پس از 12 ساعت به پایان رسید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات ها با هماهنگی های انجام شده سپاه انصارالمهدی(عج) استان نیز 12 دستگاه خودروی کمک دار برای انتقال درراه ماندگان به حسینیه اعظم به کمک هلال احمر آمدند.

موسوی ادامه داد: با هماهنگی مدیریت بحران استانداری زنجان نفربرهای تیپ 216 زرهی زنجان آماده باش شدند تا در صورت نیاز از ظرفیت آنها برای امدارسانی استفاده شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه فوریت های پزشکی در جاده زنجان – طارم پایگاه فعالی دارد این تیم ها نیز خدمات درمانی و مراقبت از زنان باردار، افراد سالخورده و کودکان را انجام دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این عملیات های سخت و نفس گیر با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نیروی انتظامی و پلیس راه استان انجام شد.

گفتنی است عملیات امدادرسانی و انتقال سرنشینان گرفتار در برف و کولاک جاده شریانی زنجان – طارم با حضور و مدیریت مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این مسیر ارتباطی انجام شد.

 

ادامه مطلب

برترین ها