اجتماعی

هدف از راه اندازی موزه سلامت حفظ و صیانت از دستاوردهای ارزشمند حوزه درمان است

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: اهداف راه اندازی موزه سلامت، حفظ و صیانت از دستاوردهای ارزشمند اساتید حوزه درمان، آشنایی با تاریخچه پزشکی در زنجان و حفظ و صیانت از دستاوردهای این حوزه است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در بازدید از موزه سلامت استان از اهداف راه اندازی موزه را حفظ و صیانت از دستاوردهای ارزشمند اساتید حوزه درمان و آشنایی با تاریخچه پزشکی در زنجان و حفظ و صیانت از دستاوردهای این حوزه عنوان کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک با افتتاح این موزه تمامی اقشار مردم می‌توانند سختی‌ها و تاریخ درمان استان را ببینند و وسایل قدیمی دندان‌پزشکی، دستگاه‌های سیتی اسکن‌ و رادیولوژی قدیمی، ابزار و وسایل تزریقات قدیمی را مشاهده کنند و نسبت به تاریخ درمان استان آگاهی پیدا کنند.

در این بازدید که صفوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز از روند مراحل مرمت بیمارستان شهید بهشتی به عنوان موزه سلامت بازدید کرد و همچنین در خصوص تامین منابع مالی جهت ادامه روند مرمت اولین بیمارستان زنجان که بعنوان موزه سلامت در فهرست آثار ملی به ثبت کشوری رسیده، دستورالعمل‌ها و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

گفتنی است؛ بیمارستان شهید بهشتی، اولین بیمارستان ساخته‌شده در شهر زنجان است و همچون بیشتر بناهای دوره پهلوی اول با سبک معماری تلفیقی سنتی ایران و معماری مدرن غربی ساخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا