اجتماعی

نقش مؤثر بانوان در تربیت نخبگان جامعه

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت:زمانی جامعه رشد و تعالی پیدا می کند که نخبگان جامعه در تربیت افراد مؤثر باشند و بانوان فرهیخته در این زمینه باید احساس کنند که نقشی مؤثر در جامعه دارند. ما اگر اجازه دهیم که زنان نخبه حضور فعالی در جامعه داشته و نقش مادری خود را ایفا کنند، جامعه ای فرهیخته خواهیم داشت .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام سعید احمدی بانوان را ظرفیت بسیار مهم استان عنوان کرد و اظهار داشت : شناسایی و حل چالشهای حوزه بانوان را توسط خود بانوان از رسالتهای مهم بانوان است . شناسایی و جذب بانوان فرهیخته را برای حل چالشهای پیش رو در حوزه بانوان را از جمله برنامه های این اداره کل است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در ادامه تصریح کرد : اگر مردم یک جامعه را به دو دسته عامه و خواص جامعه تقسیم بندی کنیم، دو وظیفه متفاوت باید برای بانوانی که بخشی از آنان عضو عامه جامعه هستند و بخشی دیگر جزو فرهیختگان جامعه، در نظر گرفته و آنها را تفکیک کنیم.

 احمدی خاطرنشان کرد : زمانی جامعه رشد و تعالی پیدا می کند که نخبگان جامعه در تربیت افراد مؤثر باشند و بانوان فرهیخته در این زمینه باید احساس کنند که نقشی مؤثر در جامعه دارند. ما اگر اجازه دهیم که زنان نخبه حضور فعالی در جامعه داشته و نقش مادری خود را ایفا کنند، جامعه ای فرهیخته خواهیم داشت .

وی در ادامه جهاد تببین در حوزه بانوان را کار ویژه شمرد و گفت : چالشهای فرهنگی و دینی در حوزه نوجوانان و جوانان باید از طریق جهاد تبیین و منویات مقام معظم رهبری برای نسل جدید گفته شود و از این رو برای اجرای این امر مهم توانمند سازی نیروی انسانی در اقشار مختلف بانوان از اولویت های حوزه بانوان است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا