اجتماعی

نظارت کمیته امداد به بیش از 15 هزار طرح اشتغال

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت:در حال حاضر 15 هزار و 539 طرح اشتغال تحت نظارت و خدمات فنی و پشتیبانی کمیته امداد استان هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،روح اله صالحی با اشاره به اینکه اولویت اصلی این نهاد اشتغالزایی و توانمندسازی خانواده‌‎هاست، اظهار کرد: در همین راستا تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند پنج دهک پایین جامعه پرداخت می‌شود و در همین جهت برنامه‌ریزی برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند به ویژه جوانان مستعد اشتغال از اولویت‌های اصلی این نهاد است.

وی افزود: این نهاد برای تحقق اهداف خود در زمینه ایجاد اشتغال از ظرفیت‌های مختلفی چون خیّران و جهادگران کارآفرین، مراکز مشاوره شغلی، آموزشگاه‌های کسب‌وکار، مؤسسات کاریابی، بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی استفاده میکند.

صالحی با بیان اینکه در حال حاضر 15 هزار و 539 طرح اشتغال تحت نظارت و خدمات فنی و پشتیبانی کمیته امداد استان هستند، اظهار کرد: ارائه مشاوره و آسیب‌شناسی برای طرح‌های اشتغال مددجویان با هدف تقویت و پایدارسازی این مشاغل توسط ناظران فنی این نهاد انجام می‌شود.

گفتنی است، از ابتدای امسال تاکنون بیش از 3 هزار و 880 فرصت شغلی با سرمایه‌گذاری 220 میلیارد تومانی در قالب (کاریابی، اجرای طرح‎های اشتغال خرد و خانگی، استفاده از ظرفیت کارآفرینان) برای مددجویان عزیز تحت حمایت کمیته امداد ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا