اجتماعی

نصب تندیس 4 شهید شاخص استان در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،غلامرضا نظری اظهار داشت: جلسه ستاد شهرستانی کنگره ملی 3 هزار و 535 شهید استان با حضور فرماندار، شهرداران مناطق، بخشداران ، ارگان‌های ادارات برگزار شد که در این جلسه از تمام ادارات، مدارس و سازمان‌ها درخواست شد که فضاها و دیوارهای قابل استفاده که بیشتر در معرض دید عموم مردم است و محوریت شهری دارند را به‌ عنوان استفاده شهرداری برای دیوارنگاره مرتبط با کنگره شهدا در اختیار سازمان فرهنگی شهرداری زنجان قرار دهند.

وی به نصب المان‌ و تندیس شهدا در سطح شهر اشاره کرد و گفت: طراحی و کارهای مقدماتی المان غواصان دریا دل انجام شده و شهرداری منتظر نظر کمیسیون ماده 5 برای نصب و جانمای این المان است البته چندین محل از جمله ورودی‌های شهر میدان بسیج، میدان جهاد و قسمت پر رفت و آمد شهر پیشنهاد شده ولی در نهایت سعی خواهد شد بهترین محل برای نصب المان انتخاب شود که در معرض دید همه مردم و مهمانان وارد شده به شهر زنجان باشد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان به ساخت تندیس شهدا اشاره کرد و گفت: چهار تندیس شهدا شهر زنجان به طراحان، سفارش شده است‌. تندیس شهید مجید شهریاری برای نصب در بلوار شهید شهریاری، تندیس شهید مخبری برای نصب در بلوار شهید مخبری، تندیس شهدای مدافع حرم شهر زنجان (داود مرادخانی و خیرالله صمدی) چهار تندیسی هستند که به زودی در محل‌های تعیین شده نصب خواهند شد. همینطور یادمان 3535 شهید استان در قسمت ورودی شرقی و در نزدیکی پارک بانوان به زودی نصب خواهد شد.

نظری به ظرفیت و پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان برای همکاری در برگزاری کنگره شهدا اشاره کرد و گفت: در حال مذاکرات نهایی با شرکت‌های دانش‌بنیان برای همکاری در تولید محتوا و اثر شهدا در قالب فضای مجازی و ساخت کلیپ از شهدای استان هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری از تمام ظرفیت و پتانسیل خود در راستای ادای احترام به مقام شهدای استان در آماده‌سازی فضای شهر استفاده می‌کند تصریح کرد: چرا که شهدا به گردن ما حق ویژه‌ای دارد و آرامشی که در کشور حاکم است مدیون خون شهدا است بنابراین برای بهتر برگزار شدن کنگره تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا