اجتماعی

نشت یابی 5 هزار و 926 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو با بیان اینکه در راستای بهره برداری ایمن، شناسایی و کنترل خطرات و ریسک ها، اجتناب از بروز حوادث و همچنین تطابق هر چه بیشتر امور و فعالیت ها با استاندارد و دستورالعمل های شرکت ملی گاز ایران، بازرسی هایی از پروژه های در حال اجرا،اظهار داشت: ایستگاه های تقلیل فشار و سیستم حفاظت کاتدی صورت پذیرفته است.

وی ابراز داشت: تا پایان سال گذشته 5 هزار و 926 کیلومتر شبکه توزیع و خط تغذیه و170 هزار و 714 عدد انشعاب مورد نشت یابی قرار گرفته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تا به حال ۱۰۰ درصد از اهداف تعیین شده در بخش نشت یابی انشعابات محقق شده است، تصریح کرد: عملیات نشت یابی از کل خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در 21 شهر استان زنجان تا پایان سال 99 معادل  95 درصد کلیه خطوط گاز در استان است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: علاوه بر این اقدامات؛ همچنین در سال گذشته170 هزار و 714 عدد انشعاب و عملک گاز، 863 ایستگاه گاز و 6 هزار و 679 حوضچه شیرآلات نیز در استان زنجان مطابق برنامه ریزی های انجام شده نشت یابی شده است.

مهندس احمدلو با اشاره به اهمیت تأمین ایمن و پایدار گاز برای مشترکین محترم و اهمیت نگهداری و مراقبت از تأسیسات گازدار به ویژه تأسیسات مدفون بر لزوم بازرسی های مداوم و مستمر از تاسیسات گاز تاکید کرد و اظهار داشت: این بازرسی ها باعث افزایش ضریب ایمنی، جلوگیری از خطرات احتمالی وک اهش هدر رفت گاز و کاهش آلودگی های زیست محیطی شده و تاثیر بسزایی در حفظ و صیانت از گاز طبیعی به عنوان یک سرمایه ملی دارد.

وی درادامه؛ با بیان اینکه واحد بازرسی فنی تمام تلاش خود را برای انجام درست و به موقع وظایف محوله در جهت استمرار پایداری جریان گاز در استان، صیانت از تاسیسات گازرسانی و پایش وضیعت بهره برداری ایستگاه های تقلیل فشار آنها طبق دستورالعملهای مربوطه به کار می بندد؛ افزود: با آموزش های صحیح و نیز برخورداری از نیروی انسانی کارآمد و دستگاه های پیشرفته؛ اجرای این امر بادقت و کیفیتی بالا انجام می گیرد.

 احمدلو به اهمیت و حساسیت نشت‌یابی که آن را مهم‌ترین عامل جلوگیری از هدر رفت منابع انرژی دانست اشاره کرد وگفت: یکی از راهکارهای مهم برای افزایش عمر مفید شبکه‌های انتقال گاز فرآیند حفاظت الکتریکی یا حفاظت کاتدیک است که واحد بازرسی فنی به صورت مستمر بر صحت عملکرد سامانه‌های حفاظت کاتدیک نظارت دارد و در سال گذشته موفق به بازرسی بیش از 93 ایستگاه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا