با ما همراه باشید

فرهنگی

نشان فرهیختگی هر جامعه ای، جایگاه معلم در آن جامعه است

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت : در کنار مدافعان سلامت کشور، این معلمان بودند که به عنوان «مدافعان تربیت» در خط مقدم مبارزه با جهل بودند و لحظه ای از انجام وظیفه کوتاهی نکردند.

منتشر شده

در

نشان فرهیختگی هر جامعه ای، جایگاه معلم در آن جامعه است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، حسن مظفری  ضمن تاکید بر ضرورت حفظ جایگاه والای معلمان در جامعه گفت: جامعه متعالی جامعه ای است که فرهنگ در راس مناسبات اجتماعی است و نشان فرهیختگی هر جامعه ای، جایگاه معلم در آن جامعه است.

وی نقش معلمان در ایام کرونایی را سازنده و اثرگذار خواند و افزود: در کنار مدافعان سلامت کشور، این معلمان بودند که به عنوان «مدافعان تربیت» در خط مقدم مبارزه با جهل بودند و لحظه ای از انجام وظیفه کوتاهی نکردند و جان باختن دهها تن از معلمان در کشور به خاطر کرونا گویای این واقعیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به نزدیکی روز معلم تصریح کرد: از نظر ما تمامی روزهایی که جامعه ما از وجود بی بدیل معلمان در صحنه های مختلف اجتماعی بهره می برد، روز معلم است و این شأنی است که مردم به معلمان می دهند.

مظفری با اشاره به برنامه های پیش روی اداره کل آموزش و پرورش استان در گرامیداشت هفته معلم اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی در جامعه، عمده برنامه های گرامیداشت این هفته بصورت مجازی برگزار خواهد شد و تلاش داریم تا از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را برده و گوشه ای از زحمات معلمان در برگزاری کلاس های مجازی در شبکه شاد را به مخاطبان نشان دهیم.

وی ذات کار معلمی را آغشته به عشق و هنر و مجاهدت خواند و گفت: نمی توانیم در کار معلمی و ابعاد مختلف آن تفکیک قائل شویم زیرا که ذات کار معلمی با هنر و محبت و ایثار عجین شده است و تعطیل نشدن آموزش در طی این مدت موید این واقعیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از جمله برنامه های اجرایی در هفته معلم را معرفی معلمان تلاشگر، برگزاری مسابقات مختلف دانش آموزی و فرهنگی، ویژه برنامه های ماه رمضان و تربیت، تهیه و انتشار فیلم و کلیپ از ایثارگری های معلمان در صحنه تعلیم و تربیت ادای احترام به پیشگاه معلمان پیشکسوت و تقدیر از خانواده های معلمان قربانی در ایام کرونایی عنوان کرد.

مظفری همزمانی ماه رمضان و برنامه های مجازی در زیست بوم کرونا را فرصتی برای نشان دادن توانمندی های معلمان دانست که در آن با رعایت تمامی موازین شرعی و دینی و بهراشتی امر تربیت با قدرت ادامه می یابد.

وی جایگاه معلم در توسعه همه جانبه کشور را ارزنده توصیف کرد و گفت: توسعه همه جانبه در هر کشوری مرهون تلاش معلمان آن جامعه هست و برای نیل به این هدف، بایستی شان و جایگاه معلمان حفظ و برنامه ریزی ها در راستای بهبود وضعیت رفاهی آنان گسترش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح استان در راستای بهبود مشکلات فرهنگیان استان گفت: با پیگیری های انجام شده مقرر شده در طی 3 سال تعداد 63 مدرسه در استان احداث شود که بخش عمده آنان متعلق به شهرکهای اقماری زنجان می باشد که با افزایش جمعیت دانش آموزی و کمبود مدرسه مواجهند و نیز پیگیری احداث اقدام ملی مسکن فرهنگیان استان، توزیع 1000 فقره وام 50 میلیون تومانی برای فرهنگیان استان، تشکیل دبیرخانه کشوری فعالیت های تابستانی با ریاست مدیرکل آموزش و پرورش در زنجان، تهیه و توزیع بیش از 3هزار و 500 دستگاه گوشی و تبلت برای دانش آموزان غیرعضو در شبکه شاد، پیگیری مالکیت ساختمانهای متعلق به آموزش و پرورش که بیش از 30 سال در اختیار دیگر نهادها بوده، حضور وزیرآموزش و پرورش و 4 معاون وزیر در استان جهت بررسی مسایل و مشکلات استان، توسعه امور خدماتی و رفاهی کلینیک و باشگاه فرهنگیان، کلنگ زنی 16 باب مدرسه و افتتاح 3 باب مدرسه با 66 کلاس درس بدست وزیر آموزش و پرورش و بازدید دوره ای از اکثر مدارس استان از جمله دیگر اقدامات صورت گرفته طی این مدت بوده است.

مظفری در پایان اظهار داشت: با بررسی ها و برنامه ریزی های انجام گرفته، تمهیدات برگزاری امتحانات حضوری و غیر حضوری و نیز بازگشایی مدارس در سال جاری اندیشیده شده و تمامی فعالیت های آموزشی و پرورشی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام خواهد گرفت.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

عرضه کتاب‌های کانون در سامانه مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارایه بیش از ۴۵۰ عنوان کتاب در نمایشگاه مجازی سی‌ و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرد.

منتشر شده

در

توسط

عرضه کتاب‌های کانون در سامانه مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،این کتاب‌ها از روز  ۲۴ اردیبهشت تا اول خرداد ۱۴۰۱ در سامانه فروش اینترنتی نمایشگاه به نشانی book.icfi.ir عرضه می‌شود.

بیشتر این کتاب‌ها در سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ منتشر شده است و برای نخستین بار در نمایشگاه عرضه می‌شود. درعین حال دیگر کتاب‌های کانون نیز با توجه به بازخوردهای دریافت شده از مخاطبان،  آثاری است که دارای بیشترین مخاطب در سال‌های پیش بوده است.

همچنین با هدف توزیع گسترده‌تر و با قیمت مناسب محصولات و کتاب‌های کانون به صورت مستقیم و سراسری، در روزهای برپایی نمایشگاه دو سایت کانون نیز به نشانی digikanoon.ir و shop.kpf.ir و سه فروشگاه کانون در تهران واقع در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب، فروشگاه رضوان واقع در خیابان کمیل پارک کمیل و فروشگاه انقلاب واقع در خیابان انقلاب روبروی دانشگاه تهران، پاساژ فروزنده، محصولات کانون را با ۲۰درصد تخفیف عرضه می‌کند.

اداره نظارت بر چاپ و توزیع محصولات کانون وعده کرده است در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی، سفارش‌های خریداران را در سریع‌ترین زمان ممکن -بین سه تا هفت روز کار – و با بهترین کیفیت و تضمین صحت و سلامت کالا و در بسته‌بندی‌های جدید و پاکت‌های ویژه به نشانی خریداران در سراسر کشور ارسال کند.

در همین حال کانون آمادگی دارد به‌ منظور افزایش رضایت‌مندی مخاطبان هدف، تا نهایت ۱۵ روز پس از پایان اردیبهشت سال جاری نسبت به جبران کم و کاستی‌های احتمالی در ارسال کتاب‌ها با سریع‌ترین روش اقدام کند.

به‌ همین منظور مخاطبان و خریدارانی که شاید کتاب‌های ارسالی آن‌ها دچار مشکل باشد می‌توانند در یک تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۸۴۰۱۴۰ داخلی یک در ساعات ۸ صبح تا ۲۰ مشکل خود را بیان کنند.

همچنین قرار است به‌ قید قرعه به ۱۰ نفر از خریداران و مخاطبان کانون، جوایز نفیسی از محصولات کانون اهدا شود.

ادامه مطلب

فرهنگی

برگزاری جلسه انجمن سپیدار با حضور نویسندگان، شاعران و کارشناسان مطرح کشوری

انجمن نویسندگان نوجوان استان زنجان، چهل و هفتمین نشست تخصصی انجمن سپیدار استان را با مشارکت انجمن نویسندگان نوجوان مازندران (نکورویان داستان) برگزار کرد.

منتشر شده

در

توسط

برگزاری جلسه انجمن سپیدار با حضور نویسندگان، شاعران و کارشناسان مطرح کشوری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

فاطمه سلیمانی که در گزارشی گفت: داستان­ نویسان نوجوان انجمن سپیدار، در چهل و هفتمین جلسه‌ی انجمن، میزبان دکتر سمیه آورند؛ نویسنده و پژوهشگر حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان بودند.

کارشناس آفرینش‌های ادبی کانون استان یادآور شد: در این جلسه‌ی برخط که با حضور جمعی از نویسندگان نوجوان ، مربیان و کارشناسان ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مازندران برگزار شد ، تعدادی از اعضا ضمن قرائت جدیدترین آثار خود از صحبت‌های کارشناسان مهمان برنامه بهره بردند.

سلیمانی به مواردی از این برنامه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تحلیل و بررسی داستان مرد، نوشته­ ی محمود دولت آبادی از منظر شیوه‌ی روایت، شخصیت پردازی و بررسی مولفه‌های داستان، همینطور نقد و بررسی آثار اعضا از جمله مواردی بود که در این نشست به آنها پرداخته شد.

این جلسه از سلسله نشست‌های انجمن سپیدار برای بیست و دومین بار پیاپی، با توجه به شرایط موجود و عدم امکان برگزاری جلسات حضوری در قالب گفتگوی برخط برگزار شد.

توانمندسازی اعضای به قالب رسیده‌ی شعر و داستان که طی فرایند مستمر آموزشی کارگاه‌های تخصصی را گذرانده‌اند، پرورش این استعدادها و آشنایی آنها با ادبیات نقد از اهداف مهم برگزاری جلسات انجمن ادبی می‌باشد.

جلسات انجمن سپیدار بصورت ماهانه و با حضور نویسندگان، شاعران و کارشناسان مطرح کشوری در دو حوزه‌ی شعر و داستان برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

فرهنگی

اجتماع بزرگ زنجانیها با حضور خواننده سرود “سلام فرمانده”

منتشر شده

در

توسط

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرپرست سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان اظهار داشت: اجتماع بزرگ نسل امام زمانی های زنجان(دهه نودی ها) با حضور خواننده نماهنگ” سلام فرمانده ” در خرداد ماه سال جاری در محل پیاده راه سبزه میدان برگزار خواهد شد.

نظری افزود : تجدید عهد دهه نودی‌ها با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اعلام دلدادگی به رهبر معظم انقلاب و نیز معرفی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بعنوان الگوی فرزندان ایران زمین نقطه عطف دیگر این سرود است که نشان دهنده روحیه پایبندی به نظام، ولایت‌پذیری و وطن پرستی نسل جدید است.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها