با ما همراه باشید

فناوری اطلاعات

نحوه تایپ کاراکتر های ویژه در ویندوز

شاید در هنگام نوشتن یک گزارش نیازمند استفاده از کاراکترهای ویژه باشید و مجبور شوید کلماتی مانند «años» را بنویسید. به همین علت می‌خواهیم نحوه تایپ کاراکترهای ویژه در ویندوز را به شما آموزش دهیم.

منتشر شده

در

نحوه تایپ کاراکتر های ویژه در ویندوز

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کاراکترهای ویژه یا حرکت‌گذاری در برخی از زبان‌ها رایج هستند و بنابر هر دلیلی شاید مجبور به استفاده از آن‌ها باشید. اگرچه در تایپ زبان فارسی هم از حرکت‌گذاری یا اعراب‌گذاری استفاده می‌کنیم، اما شاید بسیاری از ما به سراغ آن‌ها نرفته باشیم و از نحوه تایپ کاراکترهای ویژه بی‌اطلاع باشیم.

اگر نیازمند استفاده از این کاراکترها باشید، می‌توانید به راحتی در یک سیستم ویندوزی آن‌ها را به اسناد، ایمیل‌ها یا متون اضافه کنید. در ادامه برای یادگیری نحوه تایپ کاراکترهای ویژه در ویندوز همراه دیجیاتو باشید.

از کیبورد لمسی استفاده کنید

ساده‌ترین راه برای استفاده از کاراکترهای ویژه، فعالسازی کیبورد لمسی ویندوز است. اگر از یک تبلت ویندوزی استفاده کنید یا اینکه مشغول استفاده از کامپیوتر خود در حالت تبلت باشید، کیبورد لمسی بطور خودکار ظاهر می‌شود. اگر دستگاه شما نمایشگر لمسی ندارد، می‌توانید از آیکون کیبورد که در تسکبار ظاهر می‌شود، استفاده کنید. اگر این آیکون در سمت راست تسکبار وجود ندارد، مراحل زیر را انجام دهید:

 • روی تسکبار راست کلیک کنید.
 • گزینه Show touch keyboard button را انتخاب کنید.
تایپ کاراکترهای ویژه

 

حالا با مراحل زیر می‌توانید از یک کاراکتر ویژه استفاده کنید:

 • روی آیکون کیبورد لمسی کلیک کنید.
 • کیبورد لمسی در برابرتان قرار می‌گیرد. حالا روی حرف موردنظرتان کلیک کرده و صبر کنید، البته اگر نمایشگر دستگاه‌ لمسی است، انگشتان را روی حرف نگه دارید.
 • با اینکار چندین کلید اضافه در برابرتان ظاهر می‌شود و می‌توانید حرف مدنظرتان را با نمادهای مختلف تایپ کنید و آن را در متن ببینید.
 • اگر می‌خواهید به متن یک ایموجی اضافه کنید، روی کلید ایموجی ضربه بزنید که در سمت چپ کلید اسپیس قرار گرفته است.
تایپ کاراکترهای ویژه

 

به سراغ کیبورد ایموجی بروید

یکی دیگر از روش‌های تایپ کاراکترهای ویژه در ویندوز، استفاده از کیبورد ایموجی این سیستم عامل است. هدف اصلی این کیبورد افزودن ایموجی‌ها به متن است، اما کاربرد دیگری هم دارد و استفاده از آن ساده است:

 • کلید ویندوز (کلید دارای نماد ویندوز) را نگه داشته و کلید نقطه را فشار دهید.
 • در این زمان کیبورد ایموجی ظاهر می‌شود و چندین ایموجی در برابرتان قرار می‌گیرد. روی تب نمادها در بالای کیبورد کلیک کنید.
تایپ کاراکترهای ویژه

 
 • در این بخش کاراکترهای ویژه قرار گرفته‌اند. در میان آن‌ها اسکرول کرده تا کاراکتر مدنظرتان را پیدا کنید.

از Character Map استفاده کنید

اگر می‌خواهید به سراغ روش قدیمی‌تری برای تایپ کاراکترهای ویژه در ویندوز بروید، می‌توانید از Character Map استفاده کنید که نسخه پیچیده‌تر کیبورد لمسی است اما کار یکسانی انجام می‌دهد.

برای دسترسی به Character Map در ویندوز ۱۰ مراحل زیر را انجام دهید:

 • در نوار جستجوی تسکبار کلمه Character را تایپ کرده و اپ Character Map را انتخاب کنید.
 • با کلیک روی این گزینه، یک پنجره جدید در برابرتان ظاهر می‌شود که دارای کاراکترهای ویژه زیادی برای یک فونت خاص است. در بالای این پنجره یک منوی کشویی به چشم می‌خورد که می‌توانید فونت موردنظرتان را از آن انتخاب کنید.
تایپ کاراکترهای ویژه

 
 • روی کاراکتر ویژه مدنظرتان کلیک کرده و سپس با انتخاب گزینه Select، در بخش Characters to copy قرار می‌گیرد.
 • در نهایت روی دکمه Copy کلیک کنید و آن را در متن پیست کنید.

کیبورد بین‌المللی آمریکایی را امتحان کنید

یکی دیگر از راه‌های تایپ کاراکترهای ویژه استفاده از کیبورد بین‌المللی آمریکایی است که امکان افزودن راحت‌تر آن‌ها را فراهم می‌کند. برای دسترسی به این کیبورد مراحل زیر را انجام دهید:

 • به مسیر Settings > Time & Language > Language بروید.
 • به دنبال گزینه Preferred Languages باشید، روی گزینه English (United States) کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید.
 • بخش Keyboards را پیدا کنید. در این بخش احتمالا تنها یک آیکون کیبورد با عنوان US/QWERTY به چشم می‌خورد. روی گزینه Add a keyboard کلیک کنید.
 • در منوی پاپ آپی که ظاهر می‌شود، به دنبال گزینه United States-International / QWERTY باشید و روی آن کلیک کنید.
تایپ کاراکترهای ویژه

 

با اینکار می‌توانید از کیبورد آمریکایی استاندارد یا بین‌المللی آن استفاده کنید. در سمت راست تسکبار با کلیک روی آیکون زبان دو گزینه ENG / US و ENG / INTL در برابرتان ظاهر می‌شود که برای استفاده از هرکدام، باید روی آن کلیک کنید. البته بجای این کار می‌توانید کلیدهای ویندوز و اسپیس را هم برای تغییر زبان فشار دهید.

تایپ کاراکترهای ویژه

 

کیبورد بین‌المللی آمریکایی دو راه برای افزودن یک کاراکتر ویژه پیش روی شما قرار می‌دهد:

 • از کلید Alt در سمت راست کیبورد به همراه حرف موردنظرتان استفاده کنید تا یک ترکیب مناسب در اختیارتان قرار بگیرد. برای مثال با فشردن کلیدهای Alt + e، حرف é تایپ می‌شود.
 • راه دوم، فشردن کلید سمبل و حرف مدنظرتان است. برای مثال ابتدا نماد ~ را فشار دهید و سپس کلید n را بزنید تا حرف ñ تایپ شود.

از یونیکد استفاده کنید

روش آخر برای تایپ کاراکترهای ویژه در ویندوز، استفاده از یونیکد است. زمانی که در Character Map یک حرف یا کاراکتر ویژه را انتخاب می‌کنید، در گوشه سمت راست پایین پنجره کلمه Keystroke به همراه Alt و یک عدد با ۴ رقم ظاهر می‌شود. این عدد، یونیکد نماد را نشان می‌دهد.

اگر بطور مداوم از تعداد اندکی کاراکتر ویژه استفاده می‌کنید، راه ساده‌تری برای استفاده از آن‌ها وجود دارد. برای چنین کاری روش‌های زیر را امتحان کنید:

 • کلید Alt را فشار دهید و سپس ۴ رقم یونیکد را تایپ کنید. برای چنین کاری به نام پد جداگانه روی کیبورد نیاز دارید و البته کلید NumLock هم باید فعال باشد.
 • اگر در حال کار با مایکروسافت ورد، ورد‌پد، اوت‌لوک یا دیگر اپ‌های مایکروسافت هستید، می‌توانید رقم یونیکد را تایپ کرده و سپس Alt-X را تایپ کنید.
 • شما همچنین می‌توانید کلید کنترل به همراه نماد را فشار دهید و سپس حرف موردنظرتان را انتخاب کنید. برای مثال ‘+ctrl و e را فشار دهید تا در یکی در برنامه‌های مایکروسافت حرف é تایپ شوید.

روش‌های بالا به راحتی تایپ کاراکترهای ویژه در ویندوز را برایتان امکان‌پذیر می‌کنند.

منبع:The Verge

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فناوری اطلاعات

شبکه اجتماعی ترامپ از راه نرسیده هک شد

تکنولوژی
موبایل
خودرو
کار و کسب
چگونه‌ها
علمی
بررسی‌ها
دیروز
تبلیغات

ورود

Your browser does not support the video tag
ایرانسل
شبکه اجتماعی ترامپ از راه نرسیده هک شد

اخبار تکنولوژی

شبکه اجتماعی ترامپ از راه نرسیده هک شد
Array
جواد تاجی
۷ ساعت پیش

نسخه بتای شبکه اجتماعی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از ماه آینده رسما در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اما ظاهرا پلتفرم تازه نفسی که هنوز کار خود را به صورت عمومی آغاز نکرده،‌ در همین قدم‌های اول با حمله هکری روبرو شد و اکانت‌های جعلی بسیاری برای ترامپ و اطرافیانش در شبکه اجتماعی وی با نام «Truth Social» ایجاد شد.

منتشر شده

در

توسط

شبکه اجتماعی ترامپ از راه نرسیده هک شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در زمانی حدود کمتر از دو ساعت هکرها ظاهرا توانسته‌اند به پلتفرم این شبکه اجتماعی نفوذ کرده و حساب‌های جعلی در آن ایجاد کنند. ظاهرا لینک ثبت‌نامی در وب‌سایت پلتفرم ایجاد شده که کاربران را به دامنه tmediatech.io منتقل می‌کرده است. از طریق همین دامنه که هم اکنون حذف شده، تعداد زیادی اکانت شده و هکرها به این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کرده و برای ترامپ حساب‌های جعلی ساختند.

شبکه اجتماعی ترامپ

 

آن‌ها با استفاده از حساب جعلی donaldjtrump درباره مواردی از جمله محل اختفای «ملانیا ترامپ» بانوی اول سابق آمریکا صحبت کردند. هکرهای وابسته به گروه Anonymous در بیانیه خود اعلام کردند این تلاش به عنوان بخشی از مبارزه آنلاین آن‌ها علیه نفرت بوده است.

علاوه بر این در گزارش دیگری عنوان شده که شبکه اجتماعی ترامپ از کدهای مشتق شده‌ای استفاده می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند منجر به تنظیم شکایت علیه این پلتفرم شود.

طبق این گزارش، به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی شبیه به توییتر از نظر کدها نیز مشکلاتی دارد، زیرا شبکه اجتماعی Truth کدهای خود را به صورت مستقیم از شبکه اجتماعی منبع باز Mastodon برداشته است که می‌تواند عدم تمرکز بر حفظ حریم خصوصی کاربران را تایید کند.

شباهت کد این دو پلتفرم ابتدا توسط کاربران اولیه Truth مشاهده شده و یکی از کاربران توییتر تصویری از صفحه HTML پلتفرم ترامپ منتشر کرد که نشان‌دهنده واژه Mastodon در کد است.

هرچند استفاده از کدهای Mastodon به عنوان یک «پلتفرم متن باز» توسط سایر سازمان‌ها منطقی به نظر می‌رسد، اما ترامپ احتمالا یکی از شرایط آن را نقض کرده باشد. این پلتفرم تحت عنوان مجوز AGPLv3 ارائه می‌شود که باعث می‌شود کاربران کد کپی شده یا اصلاح شده خود را برای بازرسی عمومی در دسترس قرار دهند. با این وجود شبکه اجتماعی TRUTH ادعا دارد که تمام کدهای پلتفرم آن به صورت اختصاصی طراحی شده است.

ادامه مطلب

فناوری اطلاعات

ایرانسل به مناسبت 15 سالگی خود اینترنت رایگان هدیه می‌دهد

ایرانسل به مناسبت فرارسیدن ۲۹ مهرماه، پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن‌همراه خود و به رسم قدردانی از مشترکان، بسته ۲ گیگابایتی اینترنت هدیه می‌دهد.

منتشر شده

در

توسط

ایرانسل به مناسبت 15 سالگی خود اینترنت رایگان هدیه می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،به نقل از روابط عمومی ایرانسل، از ۲۷ مهر تا ۳ آبان ۱۴۰۰، تمام مشترکان دائمی و اعتباری ایرانسل می‌توانند با شماره‌گیری #۵* یا از طریق اپلیکیشن ایرانسل من، یک بسته هدیه دو گیگابایتی اینترنت داخلی دریافت کنند. اعتبار این بسته تا پایان همان روز است و هر کاربر یک بار فرصت دریافت این هدیه را دارد.

در سال‌های پایانی دهه ۷۰ و ابتدای دهه ۸۰ هجری شمسی، میزان تقاضا برای خدمات تلفن‌همراه، به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد و کمبود زیرساخت‌های لازم باعث شد تا برای ثبت‌نام سیم‌کارت تلفن‌همراه، صف‌های طولانی تشکیل شود. متقاضیان خرید سیم‌کارت مجبور بودند تا علاوه بر انتظار طولانی، هزینه‌های زیادی را نیز برای دریافت سیم‌کارت پرداخت کنند. ورود ایرانسل به بازار تلفن همراه ایران در ۲۹ مهر ۱۳۸۵، باعث شد تا هزینه لازم برای تهیه یک عدد سیم‌کارت به چند هزار تومان کاهش یابد و سیم‌کارت و ارتباطات همراه به وسیله‌ای در دسترس همگان تبدیل شود و زیرساختی برای توسعه اقتصاد دیجیتال باشد.

از ۲G تا ۵G؛ «یک تغییر بزرگ» در زندگی و کسب‌وکار

مشکلات فراوان مردم برای دسترسی به سیم‌کارت و موانع موجود بر سر راه توسعه اقتصادی به دلیل عدم دسترسی عمومی به ارتباطات همراه، باعث شد تا در مهر سال ۱۳۸۲ با هدف اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تحقق ماده ۱۲۴ این برنامه و با هدف توسعه ارتباطات از طریق خصوصی‌سازی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی و همچنین با هدف حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت بخش خصوصی داخلی و ترویج رقابت، تضمین رقابت سالم، کاهش تصدی‌گری، نظارت بر تعرفه‌ها و کیفیت خدمات و حمایت از مصرف‌کنندگان، مقدمات برگزاری مزایده اپراتور دوم تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت برپا شود.

با برنده شدن کنسرسیوم «ام‌تی‌ان ایرانسل» در مزایده اپراتور دوم تلفن همراه کشور و تصویب قانون اجازه اجرای موافقتنامه پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل توانست در تاریخ ۶ آذر ۱۳۸۴، پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار (GSM) را در سطح ملی و برای پوشش جغرافیایی سراسر ایران، از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کند.

شرکت ایرانسل در بازه زمانی کوتاهی توانست مراحل راه‌اندازی و توسعه شبکه را طی کرده و در ۶ شهریور ۱۳۸۵، حدود ۹ ماه پس از دریافت مجوز، از شبکه خود به صورت آزمایشی بهره‌برداری کند. سرانجام، روز ۲۹ مهر ۱۳۸۵، شبکه تلفن‌همراه ایرانسل، به صورت رسمی در شهرهای تهران، مشهد و تبریز راه‌اندازی شد. ایرانسل توانست با استفاده از متخصصان مجرب داخلی و خارجی، شبکه خود را در بازه زمانی کوتاهی، با سرعتی چشمگیر در سراسر کشور توسعه دهد و با ارائه خدمات با کیفیت در سطح استانداردهای جهانی، از جمله ارائه نسل ۲.۷۵ تلفن همراه (EDGE) با ویژگی استفاده از اینترنت همراه برای نخستین بار در ایران، مشترکان زیادی را به خود جلب کند و سهم قابل توجهی از بازار تلفن‌همراه ایران را به دست آورد.

در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۸ نیز برای نخستین بار در ایران، اپراتور ایرانسل با دریافت پروانه ارائه اینترنت ثابت بی‌سیم (WiMAX) توانست خدمت «وایمکس» را به مشترکان خود ارائه کند. در شهریور ۱۳۹۴، با ارتقای پروانه وایمکس، ایرانسل موفق به دریافت پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت، بدون محدودیت در فناوری شد که به وسیله آن، محدودیت جغرافیایی و تکنولوژیک پروانه وایمکس رفع شد و ایرانسل، خدمت اینترنت پرسرعت ثابت (TD-LTE) را به مشترکان خود ارائه کرد.

پس از پایان دوران انحصار در ارائه خدمات پهن‌باند همراه، ایرانسل در تاریخ ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۳ توانست مجوز آزمایشی ارتقای شبکه تلفن‌همراه خود به نسل سوم، چهارم و بالاتر را کسب کند و سرانجام به صورت رسمی در روز ۴ شهریور ۹۳ نسل سوم (۳G) ایرانسل راه‌اندازی شد. پس از گذشت مدت کوتاهی، در ۲۹ آبان ۹۳ و در مشهد مقدس، ایرانسل نخستین شبکه نسل چهارم تلفن‌همراه (۴G/LTE) ایران را ارائه داد و آن را با شتاب چشمگیری، در سراسر کشور عرضه کرد.

ایرانسل، در ادامه رویکرد خود مبنی بر ارائه جدیدترین فناوری‌های جهانی در ایران، از سال ۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت‌های معتبر بین‌المللی آغاز کرد و پس از آن که در ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، نخستین آزمایش شبکه کامل نسل پنج تلفن‌همراه در ایران را انجام داد، موفق شد تا در اول مرداد ۱۳۹۹، برای نخستین بار در ایران، خدمات ۵G را به صورت تجاری عرضه کند.

نخستین سایت تجاری نسل پنج ایران و ایرانسل، اول مرداد ۹۹ در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، توسط رئیس‌جمهوری و در حاشیه جلسه هیئت دولت، به صورت آنلاین افتتاح شد.

هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری ۵G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور خبرنگاران، توسط دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی شد و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که نخستین سایت outdoor نسل پنج بود، با حضور مدیرعامل ایرانسل در دانشگاه تربیت‌مدرس به بهره‌برداری رسید.

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین افتتاح شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت‌.

پنجمین سایت ۵G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه ۹۹، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مدیرعامل ایرانسل، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.

ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه‌شنبه ۱۹ اسفند ماه ۹۹، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل ایرانسل، در این جزیره افتتاح شد.

هفتمین سایت ۵G ایرانسل هم، چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، در محوطه باز دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور معاون استاندار خراسان رضوی، مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق و مدیرعامل ایرانسل، راه‌اندازی شده و خدمات آن در اختیار زائران و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.

ایرانسل، در روز اول مرداد ۱۴۰۰ و همزمان با نخستین سالروز راه‌اندازی تجاری شبکه نسل پنج خود، موفق شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند و در حضور رسانه، به سرعت ۳.۹۰۹ گیگابیت بر ثانیه، در شبکه واقعی و تجاری نسل پنج، دست یابد. ایرانسل همچنان، با داشتن هفت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت‌های تجاری ۵G در ایران است و در صورت رفع دغدغه تخصیص فرکانس، آماده است تا برنامه توسعه شبکه نسل پنج خود را با سرعتی بیش از پیش، در ایران ادامه دهد.

ایرانسل، اولین ارائه‌دهنده ۵G در ایران، همزمان با گسترش پوشش شبکه نسل پنج، مطالعه بر روی نسل ششم تلفن‌همراه یا ۶G را نیز از آغاز سال ۹۹ با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی و تأکید بر بومی‌سازی این فناوری آغاز کرده است.

«بیژن عباسی‌آرند»، مدیرعامل ایرانسل، در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن‌همراه ایرانسل، با اشاره به ثبت رکورد ۱۶.۸ پتابایت برای مصرف روزانه دیتا در شبکه این اپراتور، گفت: ایرانسل به دنبال ورود به نسل ۵.۵ تلفن‌همراه است.

ادامه مطلب

فناوری اطلاعات

بهره مندی 26 هزار خانوار روستایی از اینترنت پرسرعت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان از رشد ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در روستاهای بالای 20 خانوار طی یکسال گذشته خبر داد و افزود: 188 روستای بالای 20 خانوار استان در از سال 99 تا سال جاری به اینترنت پرسرعت متصل شدند.

منتشر شده

در

توسط

بهره مندی 26 هزار خانوار روستایی از اینترنت پرسرعت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی با بیان اینکه سال گذشته در چنین روز‌هایی در سطح استان زنجان از مجموع 712 روستای بالای 20 خانوار استان فقط 454 روستا از اینترنت پر سرعت بهره‌مند بودند؛ اظهار داشت: در طول این یک سال تعداد 188 روستا با جمعیتی بالغ بر 26 هزار خانوار روستایی از این امکانات بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اینکه حجم محرومیت از اینترنت در سطح روستا‌های استان بالا بود؛تصریح کرد:علیرغم صرف هزینه 136 میلیارد تومان برای این میزان از پروژه ها، همچنان حدود 70 روستای بالای 20 خانوار استان از اینترنت بی‌بهره هستند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان افزود:برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که تا پایان سال 1401 تمام روستا‌های بالای 20 خانوار به اینترنت متصل شوند.

سرائی با اشاره به وضعیت ارتباطی استان زنجان خاطر نشان کرد : هم اکنون تمامی شهرهای استان دارای پوشش صد درصدی ارتباط و اینترنت هستند و در بیش از 88 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار ارتباط اینترنتی برقرار است که تمام سعی خود را جهت محرومیت زدایی و ایجاد عدالت ارتباطی بکار میگیریم

وی با بیان اینکه جهت دسترسی آسان همه اقشار جامعه اعم از شهری و روستایی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، و بهره مندی از ظرفیت های فضای مجازی عنوان کرد: با هدف توسعه کسب و کار، اشتغال، تحصیل و رفاه اجتماعی تلاش می کنیم و در آینده ای نزدیک به این اهدف دست می یابیم.

ادامه مطلب

برترین ها