اجتماعی

میزان مصرف گاز در زنجان 10درصد افزایش یافت

با کاهش دما و سرمای حاکم در استان زنجان؛ مصرف گاز به بیش از 11میلیون مترمکعب افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان اظهار داشت: در 24ساعت گذشته در استان زنجان 11میلیون مترمکعب گاز مصرف شده است .

رابطی افزود: میزان مصرف زنجانی ها در روز چهار شنبه 16آذر 11میلیون مترمکعب بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 10درصدی را نشان می دهد.

وی اعلام کرد: در استان زنجان 358هزار مشترک وجود دارد که 450هزار خانوار زنجانی از نعمت گاز بهره مند می شوند .

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در رابطه با نکات ایمنی گاز در روز‌های سرد و برفی سال، ابراز کرد: شهروندان باید کلاهک و دودکش بخاری‌ها را هر چند وقت یک‌بار بررسی کرده و اکسیژن داخل منزل را تامین کنند.

رابطی تصریح کرد: در حال حاضر مشکلی در تامین گاز شهری موردنیاز منازل نداریم، ولی مردم باید در روز‌های سرد سال که نیاز به وسایل گرمایشی افزایش پیدا می‌کند در مصرف خود صرفه‌جویی کنند.

وی با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف گاز، گفت: اکنون نیروگاه‌های استان از مدار خارج شده و عمده مصرف گاز در استان خانگی است.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان ادامه داد: مشترکین خانگی می توانند با مصرف بهینه خود؛ مانع قطعی گاز شده و گامی موثر در کاهش مصرف گاز بردارند و یاریگر بخش تولید و صنایع استان باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا