اجتماعی

مورد حادی از آتش‌سوزی مراتع زنجان نداشتیم

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به فصل گرما و مقوله آتش‌سوزی در مراتع، گفت: خوشبختانه تاکنون مورد حادی از آتش‌سوزی مراتع نداشتیم و برای غلبه بر این آتش‌سوزی‌ها تلاش کردیم شهرستان‌هایی که بحرانی هستند تقویت شوند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو در جلسه شورای هماهنگی مدیران اداره‌کل، با اشاره به موضوع پاسخ به استعلامات معادن، اظهار کرد: سازمان تفکیکی بین کارگروه عمومی-عمرانی و کمیته فنی انجام داده است تا کارها در این حوزه ها سریع‌تر انجام شود اما مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که باید مرتفع شود.

وی با طرح موضوع کاداستر که از موضوعات مهم منابع طبیعی محسوب می‌شود، افزود: در بحث کاداستر شهرستان‌ها باید بر مبنای موارد تعیین شده گزارش دهند.

این مسئول با تاکید بر این مطلب که در بحث رفع تداخلات باید از حقوق منابع طبیعی به ویژه در شهرستان‌ها دفاع شود، ادامه داد: این دفاع باید دفاع منطقی و توام با دقت باشد تا حقوقی از مردم و دولت ضایع نشود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گریزی به اعتبارات ۱۴۰۰ و همچنین ابلاغ اعتبارات ۱۴۰۱ زد و تاکید کرد: با توجه به حجم بالای پروژه‌های منابع طبیعی سازمان قول‌های مساعدی درباره افزایش اعتبارات به ویژه در حوزه آبخیزداری داده است که این امر نوید خوبی برای استان است.

وی با اشاره به فصل گرما و مقوله آتش‌سوزی در مراتع، یادآور شد: خوشبختانه تاکنون مورد حادی از آتش‌سوزی مراتع نداشتیم و برای غلبه بر این آتش‌سوزی‌ها تلاش کردیم شهرستان‌هایی که بحرانی هستند تقویت شوند.

آقاجانلو با اشاره به آتش‌سوزی‌های رخ داد در طارم و ابهر، متذکر شد: در شهرستان‌ها باید کشیک‌ها فعال شده و با تدبیر بیشتر نیروها برای مدیریت موضوع حضور داشته باشند تا اتفاق خاصی نیفتد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با توضیح این مطلب که بحث نظارت بر پروژه‌ها از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و این نظارت‌ها در شهرستان‌ها باید ابلاغ وزارتی داشته باشد، گفت: نباید در این حوزه سهل‌انگاری صورت بگیرد، زیرا در صورت بروز حادثه مسئول مرتبط باید پاسخگو باشد.

این مسئول با اشاره به ساماندهی دپوهای چوب و مکاتباتی که در این زمینه منابع طبیعی با استانداری داشته است، افزود: با توجه به اینکه این دپوها هیچ کدام پروانه فعالیت ندارند در این حوزه نیازمند همکاری با دادستان هستیم.

وی با توضیح این مطلب که واحدهای دپوی چوب باید پروانه بگیرند تا نظارت شوند، ادامه داد: دپوهای چوب فعال در استان نیازمند ساماندهی هستند که اهتمام در این موضوع نقش موثری در مبارره با قاچاق چوب ایفا می‌کند.

آقاجانلو با یادآوری این مطلب که مدیریت چرا از موضوعاتی است که باید تقویت شده و به نحو درست انجام شود، بیان کرد: مسیر پروژه‌های بیولوژیک نیز باید به سمت مدیریت چرا حرکت کند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با تاکید بر اینکه از دیگر موضوعاتی که در منابع طبیعی باید مورد توجه قرار گیرد موضوع استفاده از سامانه‌ها است، افزود: سازمان سامانه‌های بسیاری برای ما ایجاد کرده است لذا باید بررسی شود چه میزان از این سامانه‌ها استفاده می‌کنیم که این موضوع هم در شهرستان‌ها و هم در ستاد باید رصد شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اجرای احکام نیز در اجرای احکامی که چالش و مشکل دارد باید دستور قضایی و هماهنگی با نیروی انتظامی مدنظر باشد، تصریح کرد: جان همکاران‌ ما با ارزش است و در اجرای احکام نباید مورد تهدید واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا