اقتصاد

مشکلی در اجرای پروژه‌های ساختمانی نداریم

رئیس اداره اجرایی پروژه‌های ساختمانی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه مشکلی در اجرای پروژه‌های ساختمانی نداریم، گفت: تنها در تخصیص اعتبارات مشکل داریم و گفتنی است تخصیص‌ اعتبارات، امسال نسبت به سالهای گذشته دیرتر ابلاغ شد و این امر باعث کندی پیشرفت پروژه‌ها شده و در حال حاضر علیرغم مشکلات اعتباری و برودت هوا، پروژه‌ها همچنان فعال هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جعفر میناخانی با بیان اینکه این اداره، ساخت و اجرای پروژه‌های ساختمان‌های اداری، آموزشی و فرهنگی را در حیطه وظایف کاری خود دارد،اظهار داشت: بر حسب نیاز دستگاههای دولتی، پروژه های درمانی و ورزشی نیز در دستور کار خواهند بود و پروژه‌ها برحسب نیاز دولت تعریف و ابلاغ می‌شوند.

وی تعداد پروژه‌های ساختمانی در دست مطالعه و اجرا، توسط اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان را 11مورد اعلام کرد و تصریح کرد: این تعداد در سال گذشته 9مورد بوده که امسال دو پروژه اضافه شده است.

رئیس اداره اجرایی پروژه‌های ساختمانی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، اعتبار مصوب تا پایان سال گذشته را 79میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی اعلام کرد و ابراز داشت: اعتبار مصوب ابلاغی در 10 ماه امسال 75میلیارد تومان است که امکان افزایش آن تا پایان سال وجود دارد چرا که بخشی از اعتبارات، از محل درآمدهای مازاد استان در پایان سال ابلاغ می شود.

میناخانی به درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: متوسط پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در سال گذشته 46درصد بود و با پیگیری روند اجرا این میزان در 10ماه امسال به 52درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه «هنرستان هنرهای تجسمی دختران» و «هنرستان موسیقی» در شهرک پونک جزو پروژه‌های شاخص در حال اجرا هستند، افزود: این دو پروژه بعد از 10سال توقف و با مصوبه سفر ریاست جمهوری به استان، مجددا توسط اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان فعال شده است.

۳ پروژه ساختمانی با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی به صورت موقت به بهره برداران تحویل داده شده است

رئیس اداره اجرایی پروژه‌های ساختمانی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، با تاکید بر اینکه برای این دو پروژه بزرگ طی سال گذشته در سفر رئیس جمهور به استان زنجان حدود 17میلیارد تومان اعتبار تزریق شد، بیان کرد: قرار داد 100میلیارد تومانی برای این دو پروژه بسته شده که امیدواریم با اجرای کامل مصوبه ، طی سه سال این دو پروژه به مرحله بهره برداری برسد.

میناخانی با بیان اینکه خوشبختانه مشکلی در اجرای پروژه‌های ساختمانی نداریم، بیان داشت: تنها در تخصیص اعتبارات مشکل داریم و گفتنی است تخصیص‌ اعتبارات، امسال نسبت به سالهای گذشته دیرتر ابلاغ شد و این امر باعث کندی پیشرفت پروژه‌ها شده و در حال حاضر علیرغم مشکلات اعتباری و برودت هوا، پروژه‌ها همچنان فعال هستند.

وی با بیان اینکه از 11پروژه در دست انجام، سه پروژه ساختمانی با پیشرفت فیزیکی 98درصدی به صورت موقت به بهره برداران تحویل داده شده است، افزود: این پروژه ها عبارتند از ساختمان اداره کل پزشکی قانونی زنجان، کتابخانه امام علی (ع) شهر قیدار و فرهنگسرای زرین آباد که دو درصد باقی مانده از این پروژه‌های ساختمانی هم امسال با تخصیص اعتبارات تکمیل می‌شود.

رئیس اداره اجرایی پروژه‌های ساختمانی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، همچنین به پیشرفت فیزیکی پروژه‌هایی که در دست اجرا هستند اشاره کرد و ادامه داد: پروژه ساختمانی کتابخانه شهر آببر شهرستان طارم بیش از 45درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین ساختمان اداری ثبت احوال زنجان 53درصد و هنرستان هنرهای تجسمی دختران 40درصد و احداث اداره کل دامپزشکی هم 42درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا