اجتماعی

مشترکین نسبت به عایق بندی تاسیسات آب منازل خود اقدام کنند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با توجه به ورود جبهه هوای سرد به استان و احتمال یخ زدگی تاسیسات آب منازل توصیه می شود مشترکین نسبت به عایق بندی تاسیسات آب منازل خود به ویژه کنتور آب اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: یخ زدگی لوله های آب منازل موضوعی است که می توان در زمان مناسب مانع از وقوع آن شد که استفاده از پوشش پشم شیشه و عایق های پلاستیکی بهترین راهکار برای پیشگیری از یخ زدگی این لوله هاست.

وی تاکید کرد: مشترکین از حرارت مستقیم برای رفع یخ زدگی کنتور استفاده نکرده و از ریختن آب گرم بر روی کنتور یخ زده نیز جداً خودداری نمایند، چرا که این کار باعث ترکیدگی آن و نشت آب می شود.

مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان تصریح کرد: برای این که بتوانید مانع از یخ زدگی کنتور آب شوید می بایست برای حوضچه ی آن درب مناسب و استانداردی تهیه کنید که مانع از ورود سرما و آب های سطحی به آن شود.

جزء قاسمی گفت: مشترکین با استفاده از سیمان می توانند دیواره های حوضچه را نیز به خوبی عایق بندی کنند که این موضوع تأثیر به سزایی در جلوگیری از یخ زدگی کنتور آب خواهد داشت.

این مسئول بیان داشت: شهروندان می توانند هرگونه حادثه آب و فاضلاب را به مرکز ارتباطات مردمی 122 شرکت آبفا اعلام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا