با ما همراه باشید

سیاست

مشارکت حداکثری در انتخابات نمایش اقتدار نظام است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات نمایش اقتدار نظام است.

منتشر شده

در

مشارکت حداکثری در انتخابات نمایش اقتدار نظام است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد ربیع احمدخانی با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای پرشور کردن مشارکت مردم در انتخابات گفت: انتخابات در هر جامعه ای تنها راه چرخش مسالمت آمیز قدرت است.

وی گفت: انسان مدنی پس از کش و قوس های فراوان و بعد از جنگ های خانمان سوز در نهایت به این نتیجه رسید که مسائل و مشکلات جامعه باید از مسیر همه پرسی عمومی در بازه های زمانی مشخص با انتخاب مدیران جامعه انجام پذیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه بدیهی است از این منظر آن چه اهمیت مضاعف پیدا می کند این است که هر چه تعداد افرادی که به بیان نظر خود در قالب رای دادن می پردازند بیشتر باشد، استحکام و قوام تصمیم گرفته شده یا قدرت مانور فرد انتخاب شده بیشتر می شود، اضافه کرد: به بیان بهتر این که فرد برگزیده شده از طریق صندوق های رای تعداد بیشتری از افراد جامعه را نمایندگی کرده و موجبات ارتقاء شاخص هایی چون اعتماد اجتماعی، سرمایه اجتماعی فراهم شده و طبیعتا این مساله در وهله بعدی افزایش ضریب شاخص های کلانی چون امنیت ملی و توسعه همه جانبه را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات نمایش اقتدار نظام است، بیان کرد: ملت ایران هیچ‌گاه انقلاب اسلامی را تنها نگذاشتند و امروز هم با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای پشتیبانی خود را از نظام و آرمان های انقلاب اسلامی اعلام می‌کنند.

وی گفت: با توجه به اهمیت انتخابات بر همه آحاد جامعه اعم از مردم، گروه های اجتماعی، احزاب، سازمان های مردم نهاد و واجب است که با تشریح و تبیین این مسائل و بحث درباره اهمیت شرکت در انتخابات، به وظیفه انسانی، میهنی و شرعی خود اقدام نمایند.

احمدخانی با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز به تناسب ماموریت های ذاتی خود و همچنین به عنوان مهمترین دستگاه فرهنگی کشور اقدامات مناسبی را از یک ماه قبل شروع کرده است، اضافه کرد: تولید محتوا برای فضای مجازی شامل 30 موشن گرافی 2 کلیپ و 5 پوستر با موضوعات گوناگون که از این تعداد 8 عنوان موشن گرافی ،1 کلیپ و 5 پوستر با موضوع انتخابات از دیگر اقدامات این اداره کل بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مکاتبه با خانه مطبوعات و رسانه های استان در خصوص مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، مکاتبه با ادارات سطح استان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارسال محتواهای تولید شده جهت بهره برداری26 مورد استانی و 10 مورد وزارت خانه و تولید برنامه ترکیبی با عنوان بیرلیک شامل شعر ، موسیقی و سخنرانی در قالب 3 برنامه یک ساعته نیز از دیگر اقدامات این اداره کل در حوزه انتخابات است، اضافه کرد: طراحی و انتشار فتو تیتر ، نگارش و انتشار گزارش خبری در خصوص انتخابات توسط پایگاه خبری همدلی 10 عنوان، تولید خبر و تهیه گزارش در خصوص انتخابات توسط روابط عمومی اداره کل 15 عنوان خبر و نصب بنر انتخابات در اداره کل ، سطح شهر ، فرهنگسراها و شهرستانهای تابعه به تعداد 30 مورد نیز از دیگر اقدامات در حوزه انتخابات بوده است.

وی درباره برنامه‌های شهرستان این اداره کل نیز گفت: انتشار محتواهای تولید شده در خصوص انتخابات در فضای مجازی 120 مورد، نشست با مسوولین انجمن های فرهنگی و هنری برای افزایش مشارکت در انتخابات در شهرستان خرمدره، برگزاری برنامه تریبون آزاد انتخابات در شهرستان خدابنده 3 برنامه، برگزاری ویژه برنامه انتخابات در پارک شهرستان خدابنده 4 برنامه، اجرای برنامه های مختلف برای حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رای 5 برنامه از فعالیت‌هایی بوده که در سطح شهرستان انجام شده است.

احمدخانی درباره استفاده امکانات زیرمجموعه این اداره کل برای ترویج مشارکت در انتخابات نیز گفت: اختصاص فضای فرهنگسرا برای برگزاری جلسات بازرسین و نمایندگان فرمانداری به تعداد 4 مورد و نشر وصایای شهدا در خصوص اهمیت شرکت در انتخابات در شهرستان ایجرود به تعداد 10 مورد نیز از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این حوزه بوده است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاست

مراسم هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در زنجان برگزار می شود

با مشارکت حسینیه اعظم زنجان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان مراسم سخنرانی به مناسبت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی برگزار می شود.

منتشر شده

در

توسط

مراسم هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام ناصر رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زنجان اظهار داشت : این مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی با سخنرانی آیت اله ابوالقاسم دولابی نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری و مداحی سید محمود حسینی از مداحان ارجمند استان زنجان ، پنج شنبه ۱۰ تیرماه جاری بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در محل حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف استان زنجان نیز در این باره گفت: ابتکار رهبر معظم انقلاب در نامگذاری هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی دارای پیام های بسیار مهمی است که در خلال این هفته باید جنایات آمریکا بازخوانی و تبیین گردد. از ششم تا دوازدهم تیرماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده و باید از این فرصت برای روشنگری و بصیرت‌افزایی در میان مردم استفاده کرد.

حجت الاسلام کرمی تصریح کرد: توجه به هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی به منظور افشای چهره زشت آمریکا بسیار مهم است و باید تمامی دستگاه ها از همه ظرفیت های خود برای این منظور استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: حمایت از گروههای مختلف تروریستی مثل منافقین و تجزیه طلبها و جنایات بیشمار این گروهها در حق ملت مظلوم ایران ،حمایت و پشتیبانی از رژیم متجاوز بعث در جنگ تحمیلی، ، درگیری مستقیم با ایران در خلیج فارس و به شهادت رساندن پاسداران انقلاب اسلامی ، ایجاد و ادامه تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران با هدف ناامید سازی مردم از نظام اسلامی و به زانو درآوردن انقلاب اسلامی ایران ، ایجاد و حمایت از گروههای تروریستی بین المللی مثل داعش ، طالبان و وهابیت و جنایات آنان در حق ملت های مظلوم منطقه ، تنها بخشی کوچکی از ظلم و ستم های آمریکایی هاست که در قالب فریبی به نام آزادی و دمکراسی و حقوق بشر در حق بشریت انجام شده و همچنان ادامه دارد.

ادامه مطلب

سیاست

پروتکل‌های بهداشتی در انتخابات زنجان به نحو شایسته‌ای اجرا شد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با قدردانی از مشارکت مردم و دستگاههای متولی در برگزاری هرچه بهتر انتخابات ۲۸ خرداد گفت: با تمهیدات اتخاذ شده قبل از اجرای انتخابات در خصوص رعایت پروتکلهای بهداشتی این مهم با حضور ناظرین بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی به نحو شایسته انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

پروتکل‌های بهداشتی در انتخابات زنجان به نحو شایسته‌ای اجرا شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خدابخش مرادی نافچی در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با تاکید بر اینکه گزارشی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعبات رای گیری گزارش نشد، افزود: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان روند افزایشی مراجعات سرپایی به مراکز درمانی به وقوع پیوسته است که عموم و دستگاههای متولی امر به این موضوع توجه داشته باشند و نسبت به تشدید نظارت و رعایت پروتکلهای بهداشتی تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع باید در شهرهای زنجان، ابهر، خرمده، خدابنده و طارم جدی گرفته شود، گفت: تمامی مدیران دستگاههای متولی مکلف به رعایت پروتکلهای بهداشتی در حوزه ماموریتی خود هستند و در این خصوص مدیریت و نظارت های لازم را انجام دهند.

مرادی نافچی با اشاره به آغاز فصل تابستان گفت: با توجه به گرمای هوا از شهرداری به ویژه سازمان حمل و پایانه ها درخواست می شود نظارت و دقت عمل رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل و نقل درون شهری و برون شهری را از مبدا تا مقصد داشته باشند تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه این استان قطب و مرکز توزیع واکسن شمالغرب کشور محسوب می شود، افزود: طبق گزارش اعلام شده، میزان تزریق واکسن کرونا در گروه هدف جمعیت ۸۰ سال به بالا ۷۸ درصد، ۷۵ تا ۷۹ سال ۷۲ درصد و جمعیت ۷۰ تا ۷۴ سال نیز ۷۳ درصد بوده است که جای قدردانی دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با اشاره به اینکه انتظار بر این است که طرح شهید سلیمانی با همکاری سپاه، مرکز بهداشتی، فرمانداران و نیروی انتظامی با ۲ رویکرد پیشگیری از نقض قرنطینه و رصد افراد پی سی آر مثبت را مورد توجه قرار دهند، گفت: به رغم انجام واکسیناسیون، کنترلها و مداخلات، ناخواسته امکان افزایش جامعه هدف وجود دارد و بر این مبنا این مهم مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه این استان با توجه به آمارها، به نسبت جمعیتی تعداد ۳۰ مرکز تجمعی واکسیناسیون را مورد توجه قرار داده که عدد مناسبی را شامل می شود، اضافه کرد: انتظار بر این است که معاونت اقتصادی استانداری و مدیرانی که نسبت به آماده سازی و تجهیز آن ها اقدام کردند، به اتمام برسانند تا شهروندان برای بهره گیری از خدمت مورد نظر از امکانات لازم به ویژه سیستم سرمایشی آن بهره مند شوند.

این مسوول ادامه داد: برای ایجاد مراکز تجمعی حوزه های انتظامی، نظامی و تیپ ۲۱۶ ارتش استان نیز به عنوان کانون های جمعتی اهتمام لازم را به این مهم داشته اند تا به گروههای هدف خدمات رسانی شده بطوری که از زمان شیوع کرونا اقدامات و تمهیدات مختلفی را در حوزه های مختلف کرونایی انجام دادند.

مرادی با اشاره به اجازه مجوز فعالیت های برخی واحدها به اقتضای ستاد ملی کرونا از قبیل حوزه ورزش تاکید کرد: مدیرانی که در حوزه مسوولیت خود مراکز تجمعی و یا تکثری و یا فعالیت های جنبی را آغاز کردند باید بر نحوه اجرای پروتکلهای بهداشتی به عنوان یک اولویت اول، نظارت جدی داشته باشند و در این راستا تیم هایی را فعال کرده است تا نسبت به سرکشی مستمر اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که چنین مراکزی با توجه به اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت خود به پروتکل های بهداشتی توجه نکنند، محدودیت هایی اعمال خواهد شد و این در حالی است ستاد کرونای استان به هیچ وجه به دنبال اجرای چنین مساله ای نیست.

ادامه مطلب

سیاست

۵۳ درصد از مردم استان زنجان در حماسه ۲۸ خرداد۱۴۰۰مشارکت داشتند

رییس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: بر اساس شمارش آراء انتخابات سیزدهمین دوره‌ ریاست جمهوری در استان زنجان کل آراء ماخوذه، ۴۳۵ هزار و ۵۹ رای و میزان مشارکت ۵۳ درصد بود.

منتشر شده

در

توسط

۵۳ درصد از مردم استان زنجان در حماسه ۲۸ خرداد۱۴۰۰مشارکت داشتند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خدابخش مرادی نافچی در نشست خبری با اصحاب رسانه، آخرین نتایج انتخابات سیزدهمین دوره‌ ریاست جمهوری در استان زنجان و ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر زنجان را اعلام و به میزان آراء مردم استان زنجان به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: سید ابراهیم رئیسی ۲۷۹ هزار و ۵۷۲ رای، محسن رضایی میرقائد ۴۵ هزارو ۶۷۱ رای، عبدالناصر همتی ۳۸ هزارو ۳۹۱ رای و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۱۷ هزارو ۴۲۶ رای ماخوذه در استان زنجان را به خود اختصاص دادند.

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان در ادامه با تاکید بر اهمیت نتایج انتخابات مرکز استان در بخش انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هم تصریح کرد: منصور مرادلو با ۱۱ هزارو ۵۱۷ رای، انسیه ابوبصیری با ۷ هزارو ۹۳۸ رای، مهدی طالب با ۷ هزارو ۵۷۷ رای، مجید ناصحی مقدم با ۷ هزارو ۳۴۱ رای، محمدکاظم مجتهدی با ۶ هزارو ۹۶۷ رای،اسحاق اسماعیلی با ۶ هزارو ۹۳۴ رای، حسین حمزه‌لوپاک با ۶ هزارو ۶۰۱ رای، سعید نجفی با ۶ هزارو ۵۰۳ رای و داوود حسنی با ۵ هزارو ۸۰۰ رای، به استناد بند ج ماده ۶ قانون شوراها، به عنوان اعضای اصلی شورای اسلامی شهر زنجان انتخاب شدند.

وی در ادامه به اعضای علی‌البدل شورای شهر زنجان هم اشاره کرد و گفت: علی اسماعیلی با ۵ هزارو ۷۴۵ رای، اکبر اوصالی با ۵ هزارو ۳۳۱ رای، جلال کرمی با ۵ هزارو ۱۷۴ رای، اسمعیل بیگدلی با ۵ هزارو ۱۴۳ رای، محمد جواد سروش مهر با ۴ هزارو ۸۳۷ رای و وحید الله ورن با ۴ هزارو ۶۸۱ رای به عنوان اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر زنجان انتخاب شدند.

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان در خصوص نتیجه انتخابات شوراهای اسلامی سایر شهرهای استان و نیز روستاها هم اظهار داشت: این نتایج بر اساس اطلاعیه صادره از سوی فرمانداران و بخشداران به استحضار مردم خواهد رسید.

وی ایجاد مشکل در سیستم و سامانه را دلیل تاخیر در اعلام نتایج انتخابات عنوان کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان تاکید کرد: خوشبختانه هیچ موردی از عامل یا عوامل برهم زننده سلامت و امنیت انتخابات استان گزارش نشده است.

گفتنی است سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری، جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

ادامه مطلب

برترین ها