اجتماعی

مسئولان اجرایی خود را نسبت به مردم پاسخگو بدانند

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه از مسئولان اجرایی تقاضا داریم خود را نسبت به مردم پاسخگو بدانند، گفت: مسئولان نباید برای جایگاه‌های خود تبلیغ کنند بلکه هدف باید خدمت به آنان باشد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجید ناصحی مقدم در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر زنجان در خصوص اظهارات مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان زنجان منبی بر شفاف‌سازی نحوه هزینه کرد، درآمد‌های مالیاتی شهرداری اظهار داشت: کسی که باید شفاف‌سازی کند، شورا نیست، شفاف‌سازی به عهده مسئولان اجرایی است نه مسئولانی که خود مطالبه‌گر هستند.

وی تصریح کرد: بودجه شهرداری به ریز و به صورت شفاف کاملاً مشخص بوده و به رسانه‌ها عرضه شد و بودجه مصوب نیز به صورت کامل و شفاف اعلام خواهد شد.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه 580 میلیارد تومان در 9 ماه گذشته وصولی مالیات ارزش افزوده شهرداری بوده است، عنوان کرد: با توجه به بالا بودن هزینه‌ پروژه‌های عمرانی، این مبلغ تنها بخشی از  هزینه‌ها از جمله تکمیل بخش‌هایی از بازگشایی معبر پادگان، پروژه سبزه میدان و بخشی از آسفالت‌ریزی در سطح شهر را پوشش داده است.

ناصحی مقدم با تأکید بر اینکه ما نیز خواستار شفاف‌سازی مالیات‌های جمع‌آوری شده در استان هستیم، گفت: طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده هر سه ماه یکبار سازمان امور مالیاتی موظف است سیاهه درآمدهای مالیاتی را به تفکیک اعلام کند که تاکنون این موضوع محقق نشده است، مردم باید بدانند مالیات وصولی به چه میزان بوده و کجا هزینه شده است، چون  آن چیزی که به شهرداری داده شده تنها 10درصد مالیات‌های وصولی استان است.

وی گفت: نباید سر مردم منت بگذاریم زیرا پول مردم را گرفته و برای خودشان هزینه می‌کنیم، متذکر شد: پولی که گرفتیم باید درست و در جای خود هزینه شود تا مردم ثمره آن را ببینند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: این موضوع که شورا برای امور مالیاتی شفاف‌سازی کند موضوع کاملا وارونه‌ای شده است. مسئولان اجرایی باید اعلام کنند 90درصد مالیات استان در چه محلی استفاده شده است؟ ظاهرا سکوت و آرامش اعضا و رئیس شورا چندان باب میل برخی‌ از مسئولان نیست و دوستان دنبال چالش هستند!

وی با بیان اینکه از مسئولان اجرایی تقاضا داریم خود را نسبت به مردم پاسخگو بدانند، ادامه داد: نباید برای جایگاه‌های خودمان تبلیغ کنیم بلکه هدف باید خدمت به آنان باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و نباید سر مردم منت بگذاریم گفت: پولی که از مردم به عنوان مالیات دریافت می‌شود در واقع برای خودشان هزینه می‌کنیم و با این موضوع را مد نظر داشت  مبالغ باید درست و بجا هزینه شود تا مردم نتایج و ثمرات آن را ببینند.

ناصحی مقدم  تصریح کرد: شورا به دنبال ایجاد چالش در این برهه زمانی نیست و هدف ما خدمت بی منت به مردم است و مسئولان اجرایی نباید به گونه‌ای صحبت کنند که باعث ناامیدی مردم شوند و آنها احساس کنند پول‌هایشان حیف و میل می‌شود.

عدم مدیریت پسماندهای شهری

منصور مرادلو عضو شورای شهر زنجان به مدیریت پسماند اشاره و بیان کرد: در سال‌های گذشته این کار مدیریت نشده و با توجه به اینکه پنج ماه نیز از ابلاغ شیوه نامه جمع آوری و تفکیک زباله گذشته است و جلسات مختلفی در این زمینه برگزار شده و از شهرداری درخواست دارم با توجه به رسالت سازمان پسماند تفکیک زباله از مبدا و مقصد را کنترل و مدیریت کند.

وی بیان کرد: این اقدام هم یک کار فرهنگی و هم یک کار مبنایی و زیربنایی محسوب می‌شود و اهمیت این موضوع نیز برای شهرداری و شهروندان مشخص است.

مرادلو با بیان اینکه نباید زباله‌ها دفن شده بلکه باید تفکیک و بازیافت شوند گفت: باید از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد اما متاسفانه در این چند ماه اقدام اساسی در این راستا علی‌رغم مهم بودن موضوع انجام نشده است از شهرداری درخواست داریم این موضوع را به جدیت پیگیر باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا