اجتماعی

مراسم عزاداری محرم موجب جذب گردشگری مذهبی در سلطانیه است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: فضا و نحوه برگزاری مراسم در شهر تاریخی سلطانیه در ايام محرم باعث جذب گردشگران مذهبی است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید سعید صفوی اظهار داشت: هم‌زمان با هفته ملی زنجان و آغاز ماه محرم، اولین دوره مسابقات کاروان خودرویی با حضور خانواده‌ها از حسینیه اعظم زنجان تا تربت‌خانه گنبد سلطانیه برگزار شد که تمامی اتومبیل‌ها در طول مسیر حرکت از حسینیه اعظم زنجان به گنبد سلطانیه با رعایت اصول و مقررات رانندگی، حامل پرچم بودند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان در سخنرانی خود در تربت خانه گنبد سلطانیه افزود: تربت امام حسین (ع) در فرهنگ شیعه دارای ارزش است و وجود همین تربت در ساخت تربت‌خانه گنبد سلطانیه جایگاه بالایی را به این بنا داده است و موجب جذب گردشگران زیادی به شهر تاریخی سلطانیه می‌شود.

صفوی گفت: گنبد تاریخی سلطانیه به‌عنوان قلب تپنده گردشگری استان زنجان، سهم مهمی در جذب گردشگر دارد. این مکان تجلی‌گاه هنر و معماری اصیل ایرانی و اسلامی در استان زنجان است، بنایی که اندیشه و تفکر هنر اسلامی و ایرانی در جای‌جای آن دیده می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان بر لزوم احيای سنت و آیین‌های قديمي تأکید و اظهار داشت: برنامه‌های مختلفی هم‌زمان با مسابقات کاروان (رالی) خانوادگی مانند اجرای گروه تواشیح، مراسم عزاداری در تربت‌خانه گنبد سلطانیه برگزار شد و هدایایی هم به‌قید قرعه به شرکت‌کنندگان توسط مقامات استانی و شهرستانی اهداء شد.

در پایان مراسم با حضور شرکت‌کنندگان و مهمانان در گنبد سلطانیه، پرچم سرخ حسینی در بلندای بلندترین گنبد آجری جهان به اهتزاز درآمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا