فناوری اطلاعات

مذاکرات تسریع در توسعه دسترسی پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری شهر زنجان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان از انجام مذاکرات برای توسعه دسترسی پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری شهر زنجان در بالاترین سطوح اجرایی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در دیدار مشترک استاندار زنجان، رئیس شورای شهر زنجان و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با مدیرعامل شرکت ایرانسل بر تسریع در توسعه دسترسی پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری شهر زنجان تأکید شد.

در این دیدار افشارچی، استاندار زنجان ضمن ابراز خرسندی از ابلاغ توسعه دسترسی پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری در شهر زنجان از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت ایرانسل، بر آمادگی مجموعه مدیریتی استان زنجان برای توسعه همکاری با این شرکت جهت توسعه دسترسی و بازار دیجیتال و فناوری اطلاعات خبر داد.

عباسی آرند، مدیرعامل شرکت ایرانسل ضمن استقبال از این همکاری، بر لزوم برنامه ریزی برای تسریع در اجرای پروژه های مورد توافق طرفین تأکید کرد.

وی اعلام آمادگی کرد علاوه بر توسعه دسترسی پرسرعت، در صورت وجود محصولات IT و محتوای با قابلیت تجاری سازی در فضای مجازی از آنها حمایت شود.

در این دیدار ناصحی مقدم، رئیس شورای شهر زنجان، از آمادگی مجموعه مدیران شهری زنجان برای توسعه شهر هوشمند گفت و از انعقاد تفاهم های همکاری فیمابین استقبال کرد.

سرایی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، با اشاره به حمایت وزارت متبوع از توسعه دسترسی های پرسرعت، ظرفیت های متصور در این همکاری فی مابین را حائز اهمیت دانست.

وی اهم توافقات بین مدیرعامل شرکت ایرانسل با استاندار زنجان و رئیس شورای شهر زنجان به عنوان عالی ترین مقامات استان و شهر زنجان را به شرح زیر بیان کرد:

1) توسعه دسترسی پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری

2) احداث سایت های نسل پنجم تلفن همراه (5G)

3) حمایت و تأمین بازار برای محصولات حوزه تولید محتوا و بازی های برخط

4) هوشمندسازی و افزایش بهره وری در صنایع مورد توافق با استان

5) ایجاد پارک هوشمند در یکی از پارک های شهری زنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا