اجتماعی

ماهیت پارک علم و فناوری نشان دادن ساختار حمایتی شرکت های دانش بنیان است

استاندار زنجان به ظرفیت خوب پارک علم و فناوری در حوزه پژوهش برای علاقمندان از دانش آموزان تا دانشجویان هم اشاره کرد و گفت: ماهیت پارک نشان دادن ساختار حمایتی شرکت های دانش بنیان است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نشست هماهنگی برگزاری هفته پژوهش و فناوری ، با بیان اهمیت لزوم ورود نسل دانش‌آموز و دانشجو به عرصه پژوهش اظهار داشت: آموزش و پرورش و دانشگاهها، باید با تعامل با سایر حوزه ها از جمله صنعت، رخدادهای مثبت در حوزه دانش بنیان استان را به آنها نشان دهند تا رغبت و علاقه این قشر به مسائل پژوهشی افزایش یابد.

حرکت پژوهشی  به سمتی باشد که تبدیل به محل تولید ثروت شود

 وی با تاکید بر اهمیت برگزاری هفته پژوهش بصورت متفاوت تر از سال های گذشته تصریح کرد: با تغییر روند پژوهشی،  حرکت حوزه پژوهش به سمتی باشد که تا چند سال آینده محل تولید ثروت شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه هفته پژوهش باید از روال کلیشه ای خارج و به صورت متفاوت برگزار شود، افزود: باید با برگزاری ورکشاپ برای دانشجویان، مسائل موجود برای پژوهش، در اختیار آنها قرار گیرد.

افشارچی گفت: برنامه‌های این هفته باید به گونه‌ای باشد که دانشجویان به ویژه در مرکز تحصیلات تکمیلی، به سمتی حرکت کنند که اگر تمایل به فعالیت در این حوزه داشته باشند به صورت متفاوت‌تر از گذشته وارد عمل شوند.

وی اظهار داشت: ما باید زیرساخت های حمایتی مسائل پژوهشی دانش بنیان را در اختیار این دانشجویان قرار دهیم.

استاندار زنجان با اشاره به لزوم برخورد متفاوت تر نسبت به سالهای قبل در امر پژوهش گفت: باید برای کسانی که تمایل به فعالیت در مراکزی مانند رشد و  حوزه‌های دانش بنیان دارند، انگیزه ایجاد کنیم.

افشارچی با بیان اینکه تسهیلات خوبی در آینده در حوزه پژوهش اعطا خواهد شد افزود: بنابراین باید دانشجویان را برای انجام کارهای پژوهشی متفاوت، تحریک کنیم چون اگر قرار باشد کاری در این حوزه انجام شود باید از محل تسهیلات بدون بهره باشد.

وی تصریح کرد: می‌توان با برگزاری ورکشاپ‌های متفاوت، از پژوهشگران خواست تا کارهایی متفاوت تر انجام دهند.

استاندار زنجان با مهم خواندن تغییر رویه در برگزاری  هفته پژوهش  نسبت به سالهای گذشته اظهار داشت: تقدیر از برترین های حوزه های مختلف پژوهشی می تواند در سوق این حوزه به سمت تبدیل و تولید ثروت بسیار موثر باشد.

افشارچی به ظرفیت خوب پارک علم و فناوری در حوزه پژوهش برای علاقمندان از دانش آموزان تا دانشجویان هم اشاره کرد و گفت: ماهیت پارک نشان دادن ساختار حمایتی شرکت های دانش بنیان است.

وی با تاکید بر اینکه زیرساخت حمایتی دانش بنیان را باید در هفته پژوهش پررنگ‌تر کنیم تصریح کرد: این موضوع باید با برگزاری پنل در هفته پژوهش انجام شود.

مقام عالی دولت در استان، با اشاره به اینکه برخی ذهنیت های اقتصاد نفتی همچنان وجود دارد گفت: به طور کلی به دنبال کنار گذاشتن نفت و تولید ثروت از محل منابع غیر نفتی در کشور هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا