اجتماعی

لزوم نصب بارکدهای دیجیتالی و سیستم‌های نورپردازی در موزه شهدای زنجان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: نصب بارکدهای دیجیتالی و سیستم‌های نورپردازی باید در موزه شهدا زنجان انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیرعلی نیک‌بخش در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان ضمن تبریک انتصاب سید سعید صفوی به عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، اظهار کرد: موزه شهدای زنجان باید هر چه سریع‌تر از این وضعیت خارج و ساماندهی شود و درهای آن به روی گردشگران گشوده شود زیرا مردم همچنان به دیدن یادگاری شهدا علاقه‌مند هستند و نگهداری تمام این آثار برای نسل‌های آینده الزامی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در خون مردم این استان ریشه دوانده است و موزه شهدا در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و آشنایی نسل جدید به‌ویژه جوانان و نوجوانان با سیره شهدا باید فعال‌تر عمل کند.

نیک‌بخش عنوان کرد: نصب بارکدهای دیجیتالی طرحی است که دارندگان گوشی‌های هوشمند با نصب نرم‌افزار بارکد خوانی می‌توانند از این بارکدها استفاده کنند.

وی همچنین در خصوص نصب سیستم‌های نورپردازی جدید در موزه شهدا زنجان، گفت: نصب این سیستم باعث می‌شود که ارزش‌های فنی و هنری عناصر، فضاها و تزئینات و معانی واقعی پنهان در معماری این بنای تاریخی و اشیاء موجود در موزه برای گردشگران نمایش داده شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان نیز در این دیدار گفت: گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا و خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع از نظام اسلامی، جزو وظایف ذاتی، اخلاقی و دینی ما است.

صفوی به ساماندهی موزه شهدای زنجان اشاره کرد و با بیان اینکه این اقدام می‌تواند در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین جوانان مؤثر باشد، خاطرنشان کرد: این استان می‌تواند به الگویی برای استان‌های دیگر تبدیل شود و عملیات نورپردازی در بناهای تاریخی شهر زنجان ازجمله موزه شهدا به‌زودی توسط شورای شهر زنجان با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا