با ما همراه باشید

اجتماعی

لبخند شوق روستائیان نهبندان توسط خیران زنجانی

زنجانی های خیر با کمک های خود لبخند را بر لب های کودکان و بزرگسالان در روستاهای درشگفت، رومه و مهل آباد نشاندند و هلال احمر زنجان جای پای مهر را در این روستاها به یادگار گذاشت.

منتشر شده

در

لبخند شوق روستائیان نهبندان توسط خیران زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در زندگی روزمره هر شخصی بهانه های مختلفی برای مهربانی و دست گیری از همنوعان وجود دارد تا نشان دهیم که نشاندن لبخند بر دل و لب هموطنانمان هنوز رنگ نباخته است.

قدمت گرمای محبت در هلال احمر به یک قرن می رسد که در آن داوطلبان، خیرین، نیکوکاران، مردم نوعدوست اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در کنار این مجموعه بشردوست قرار گرفته و از خود مهر و محبت را به نام هلال احمر ثبت می کنند در حالیکه نامی از برجا نمی گذارند.

سالهاست که هلال احمر در حوادث مختلف طبیعی و غیرطبیعی و بلایا در کنار هموطنان بوده و در تلاش برای کاهش آلام بشری است، اما این مجموعه بشردوست به این مهم اکتفا نکرده و در گرفتاری های ناشی از مشکلات زندگی نیز در کنار این هموطنان است تا بتواند گره ای از مشکلات آنها باز کند.

نمونه بارز این بازگشایی گره، در طرح “نذر آب” خود را نشان داد که هلال احمر استان های غربی به پشتوانه کمک های خیرین و نیکوکاران به یاری هموطنان در شرق کشورشتافند که به لحاظ تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، معیشت و تامین لوازم التحریر و اسباب بازی کودکان حتی لباس فرزندان خود دچار مشکل شده اند.

بهره مندی سه روستای نهبندان خراسان جنوبی از آب آشامیدنی به پشتوانه کمک خیرین استان زنجان
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در طرح” نذر آب 4″ به پشتوانه کمک های خیرین و مردم نوعدوست استان زنجان، 17 هزار بطری آب آشامیدنی، هشت عدد تانکر آب در روستاهای مهل آباد، رومه و در شگفت توزیع شد.

سید قاسم موسوی اظهار داشت: 2 دستگاه تصفیه آب پنج هزار لیتری نیز در روستاهای رومه و مهل آباد که آب شرب برای آشامیدنی داشتند اما قابل استفاده نبود نصب شد.

وی تاکید کرد: با نصب این دستگاه های تصفیه آب صنعتی، ساکنان این روستاها از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: یکهزار و 200 متر نیز لوله پلی اتیلن برای لوله کشی آب بهداشتی به روستای درشگفت با مشارکت شرکت آب و فاضلاب شهرستان نهبندان انجام شد.

برای 300 خانوار بسته غذایی توزیع کردیم

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه برای 300 خانوار در روستاهای رومه، مهل آباد و درشگفت بسته معیشتی و غذایی توزیع کردیم، افزود: ارزش ریالی این بسته های غذایی یک میلیارد و 500 میلیون ریال بود.

موسوی به توزیع 250 بسته لوازم التحریر به دانش آموزان در این روستاها اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر این اسباب بازی نیز از دیگر هدایایی بود که میان کودکان و دانش آموزان دختر و پسر توزیع شد.

وی از توزیع 60 بسته شیر خشک و 300 ثوب لباس میان خانواده های رومه، مهل آباد و درشگفت خبرداد و خاطرنشان کرد: از محل کمک های مردم خیر و نوعدوست استان زنجان به ترتیب به ارزش ریالی 24 میلیون ریال و 600 میلیون ریال توزیع کردیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در استان خراسان جنوبی موفق به توزیع چهار هزار بسته بهداشتی به ارزش 40 میلیون ریال شدیم.

موسوی با بیان اینکه استان زنجان در طرح ” نذر آب 4″ معین استان خراسان جنوبی در شهرستان نهبندان از سوی جمعیت هلال احمر کشور تعیین شد.

وی ادامه داد: روز گذشته آیین رونمایی از ارائه این خدمات با حضور معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، فرماندار شهرستان نهبندان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این استان و سایر مسئولان شهرستانی برگزار شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان از افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، حسن مظفری  با اشاره به اعلام نتایج در المپیاد های علمی کشور گفت : پنج نفر از دانش آموزان استان زنجان جز نفرات برتر در المپیاد های علمی کشور 1400 شدند .

مظفری در ادامه افزود : حسین تیموری در المپیاد شیمی و آرین قاسملو در المپیاد زیست مدال طلای را کسب کردند و محمد مهدی زارعی در المپیاد ادبی و آرین کرمی در المپیاد شیمی مدال نقره را از آن خود نمودند و امیر رضا شریفی نیز موفق به کسب مدال برنز المپیاد جغرافیا شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد : امیر رضا تمجیدی دانش آموز پایه دهم نیز به باشگاه دانش پژوهان جوان در «المپیاد آزمایشی ریاضی» راه یافت و تمامی دانش آموزان نام برده از دبیرستان شهید بهشتی 2 زنجان در این المپیاد حضور داشتند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات معلمین و جامعه فرهنگی استان در کسب این افتخار بزرگ ، این موفقیت را به قشر فرهنگی و دانش آموزی استان و خانواده های این دانش آموزان تبریک گفت.

ادامه مطلب

اجتماعی

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت:نسبت به سال آبی قبل، شاهد 40 درصدی کاهش بارش ها در استان هستیم

منتشر شده

در

توسط

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی آب ورودی به پشت سدها و متوسط آب رودخانه ها و کاهش 40 درصدی بارشها نسبت به سال ۹۸-۹۹ اظهار داشت: این کاهش باعث از دست دادن دو سوم آبهای سطحی گردیده است و چون منبع تولید آب در اثر بارشها میباشد که بصورت روان آب و آب زیرزمینی در می آید لذا با افت آبهای زیرزمینی مواجه هستیم.

وی در  ادامه با تاکید بر افت سالانه 70 سانتی متری سطح آبهای زیرزمینی گفت: در دو سال آبی پر آب ۹۷ و۹۸شاهد بهبود وضعیت منابع آبی  بودیم که امیدوار کننده بود ولی در خشکسالی سالهای اخیر ۲ برابر افت های سالیانه را شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان افزود:سالانه تقریبا ۱۰۰ میلیون اضافه برداشت از سفره های آب زیرزمینی داشتیم ولیکن مصرف امسال به ۲۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است که تقریبا ۲ برابر میانگین مصرف سالیانه است و این امر موجبات فرو نشست دشتها و خسارت وارده به زیرساخت ها اعم از راه آهن ها و جاده ها و۰۰۰ را فراهم می سازد.

وی ابراز امیدواری کرد که در شرایط خشکسالی ،با برنامه‌ریزی و مصرف درست و برداشت حداقل از سفره های آب زیرزمینی ، برای نسل های آینده آب مطمئنی تامین گردد.

این مقام مسئول در بحث چاه های محفوره در دشت ها نیز اینگونه بیان داشت: که دشت ابهر وضعیت بهتری را را نسبت به دشتهای زنجان و سلطانیه دارد و دلیل آن نصب 80 درصدی کنتورهای هوشمند توسط کشاورزان  منطقه و انسداد چاه های غیر مجاز طبق برنامه در این دشت می باشد.

دبیر شورای حفاظت از منابع آب استان در موضوع انسداد چاه های غیرمجاز تصریح کرد : با هماهنگی دادگستری استان و بر اساس رای های صادره کمیسیون آبهای زیرزمینی، انسداد چاهها ی غیرمجاز ، بتدریج اجرایی می گردد.

اسماعیل افشاری، در بخشی دیگر به بحث معیشت و اشتغال مردم پرداخت و خاطر نشان کرد: که در برنامه انسداد چاهها ، باید تدابیر خاصی اندیشیده شود و پروژه های دیگر همزمان با این موضوع اجرایی شوند از جمله بحث الگوی کشت که در واقع پرهیز از کشت محصولات پرآب طلب و جایگزین کردن محصولات کم آب طلب و درآمد زا برای کشاورزان است باید همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد و در خصوص بازار فروش زنجیره های تولید و خرید تضمینی برنامه ریزی گردد.

افشاری در خصوص حق آبه های استان نیز تاکید کرد: در حوضه  آب سفید رود ۸ استان درگیر هستند شاخص تعریف شده  برای آن باید عدالت محور باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای زنجان ادامه داد:کمبود آب فصل تابستان که در اکثر شهرستانها  از جمله طارم مشاهده میشود،  در حال برنامه ریزی است تا با تنظیم آب موجود استان، تأمین آب مطمئن و پایدار جهت کشت مطمئن صورت گیرد و برای این کار نیاز به تکمیل سدها و سرمایه گذاری در آنها می باشد و سد” آیدوقموش ” جهت تامین آب موقت برای باغات زیتون این منطقه از قزل اوزن در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است.

منتشر شده

در

توسط

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی اظهار داشت:یکم آبان ماه در تقویم به نام روز ملی آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده است، این امر بار دیگر اهمیت علم آمار جهت توسعه زندگی را برای مردم و مسئولان یادآور می‌شود.

وی افزود: هر نهاد و سازمانی جهت برنامه‌ریزی و نظم بخشیدن به امور داخلی و ارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله ای دارد تا موفق عمل کند و این نیاز همانا تهیه و تنظیم آمار است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با تاکید بر اینکه مستند سازی سوابق آمارهای رسمی و پرسشنامه ها و نتایج طرح های آماری رسمی مربوط به گذشته علاوه بر آنکه به روشنتر شدن حافظه تاریخی هر ملت نسبت به گذشته خویش کمک می‌نماید تصریح کرد:این امر می‌تواند برای برنامه ریزان و سیاستگذاران با شبیه سازی شرایط اجتماعی و اقتصادی گذشته آثار برنامه ها و سیاست های دردست اجرا را پیش بینی نماید از این رو شناخت گذشته دارای اهمیتی برابر با شناخت وضیعت حاضر است.

شفیعی با بیان اینکه امروزه دانایی بشر منوط به داده‌ها و اطلاعاتی است که ماهیت سمت و سوی حرکت بشر را به سوی تعالی تغییر می­ دهند؛عنوان کرد: عصر فرا روی ما که همانا عصر اطلاعات نامیده می‌شود و بدون کوچکترین تردیدی می­‌توان اذعان نمود که در دنیای امروز یکی از شاخص­های ارزیابی توسعه و برنامه ریزی کشورها داشتن نظام و فرایند کمی و کیفی فعالیت‌های آماری است.

وی گفت:علاوه براین برنامه‌ریزی یکی از اولویت‌هایی است که هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی و توسعه و پیشرفت کشورها نقش به سزایی دارد. این مهم در آیات و روایات دینی و اسلامی ما نیز به خوبی بیان و برآن تاکید گردیده است. حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) می فرمایند: ” قِوامُ العَیشِ حُسنُ التَّقدِیرِ و مِلاکُهُ حُسنُ التَّدبیرِ” پایداری زندگی به برنامه ‏ریزی درست و وسیله رسیدن به آن ، مدیریّت صحیح است.

 مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی استخاطر نشان کرد  براین اساس، کسب آمار و داده های اطلاعاتی برای همگان به ویژه برنامه‌ریزان و مدیران رده بالا در تمامی جوامع بسیار ارزشمند و انکار ناپذیر است

ادامه مطلب

برترین ها