با ما همراه باشید

اجتماعی

قداست جامعه پزشکی باید حفظ شود

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان با تاکید بر اینکه خطا و استثنا در هر حرفه‌ای است و منکر برخی استثنائات نیستیم، گفت: قداست جامعه پزشکی باید حفظ شود چرا که با وجود اینکه تعرفه‌ها اصلاح نشده اما اخلالی هم در ارائه خدمات به وجود نیامده است.

منتشر شده

در

قداست جامعه پزشکی باید حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سازمان نظام پزشکی، یک سازمان مستقل دارای شخصیت حقوقی و به عنوان بزرگترین نهاد صنفی و علمی با نیم قرن سابقه، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ساختار جدید و از ارکان و بازوهای اصلی نظام سلامت است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد خدمات بستری بیماران در مراکز و بیمارستان‌های دولتی ارائه می‌شود، افزود ۸۰ درصد از خدمات سرپایی در مطب‌های و مراکز درمانی غیردولتی ارائه می‌شود ضمن اینکه مردم نزدیک به 80 درحدمات مورد نیاز دارویی خود را هم بخش غیردولتی دریافت می‌کنند.

وی با تشریح عملکرد این سازمان طی ۱۰۰ روز گذشته تصریح کرد: نظام پزشکی در مدت زمان مدنظر ضمن ارائه خدمات تخصصی با حضور در جلسات مختلف و دیدار با مسؤولین در تلاش برای عمل به وظایف اجتماعی خود نیز بوده است.

محرمی با بیان اینکه سازمان با همراهی مسؤولان مربوطه در آستانه عقد قرارداد با یک شرکت تخصصی برای جمع‌آوری و امحای زباله‌های عفونی از همه مراکز درمانی و مطب‌ها است، گفت با انعقاد این قرارداد جمع‌آوری و امحای این زباله‌ها به شکل تخصصی‌تری انجام خواهد گرفت.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان پس از تعریف و بیان اهداف و وظایف سازمان نظام پزشکی به بیان عملکرد دوره هشتم سازمان نظام پزشکی استان زنجان در دوره هشتم طی 100 روز اخیر پرداخت و گفت: دیدارها و جلسات مختلفی طی 100 روز گذشته به مناسبت‌های مختلف در حوزه سلامت جسم، روح و روان، بهداشت و امنیت برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با بیمه‌های پایه در خصوص نسخ الکترونیک اظهار داشت: مسئولان بیمه‌های پایه، قول مساعد دادند که مشکلات فرآیندی مربوطه و بسترهای نسخه‌نویسی الکترونیکی را با اولویت حل کنند.

محرمی با بیان اینکه عضویت سازمان نظام پزشکی در برخی کارگروه‌های استانی، احساس می‌شد که این مهم درخواست شده و نظام پزشکی باید به عنوان عضو در برخی کارگروه‌ها از جمله ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا حضور داشته باشد، خاطرنشان کرد: فضای ساختمان ستاد مرکزی سازمان نیز محدود است و قصد احداث ساختمان جدید برای ستاد مرکزی در کنار ساختمان انجمن خیریه مهرانه داریم که جلسات مختلفی با مهندسین طراحی و معماری در این رابطه برگزار شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان با بیان اینکه منکر اتفاقات و استثنائات و تخلفات نیستیم، گفت: هرگونه تخلفی که در جامعه پزشکی رخ می‌دهد حتماً باید رسیدگی شود اما نیاز به کارِ کارشناسی دارد و اگر اتفاقی برای بیمار بیفتد، نیاز به مستندات داریم که به‌صورت کارشناسی، مورد رسیدگی قرار گیرد.

محرمی تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص شاغل در استان زنجان را ۲۸۰ نفر اعلام کرد و گفت: این استان ۴۵۶ پزشک دارای دکترای پزشکی عمومی، ۱۶۱ دندان‌پزشک، ۱۴۰ داروساز و ۵۱۰ شاغل در حرف وابسته مانند مامایی کار درمانی شنوایی سنجی و … هم دارد.

رئیس نظام پزشکی استان زنجان با بیان اینکه الزامی برای پرداخت تعرفه اعلامی توسط مردم وجود ندارد، افزود: همه اعتراض ما به شورای عالی بیمه بیمه است که از پنج عضو آن چهار نفر خدمات گیرنده و فقط یک نفر خدمات دهنده است.

وی از ورود معاونت درمان وزارتخانه به موضوع کارت خوان در مطب‌های پزشکان اشاره و تاکید کرد: پزشکان از نجیب‌ترین اصناف در پرداخت مالیات هستند.

محرمی به مشکل مطرح شده در مورد صدور نسخه الکترونیکی اشاره و تاکید کرد: در جلساتی که برگزار شده ۴۲ بند از مشکلات موجود در مورد صدور نسخ الکترونیکی احصا و ارائه شده است که همکاران بیمه پاسخگوی همه این مشکلات نیستند به طوری که حتی درخواست تعدیل اجرای 6 ماهه این طرح هم ارائه شده است.

محرمی در خصوص دفع پسماند مراکز درمانی خاطرنشان کرد: پسماندها به‌صورت افسارگسیخته و نامنظم بود که چندین جلسه برگزار شده که این هفته نهایی می‌شود تا پسماندها به‌صورت سالم و بی‌خطرسازی دفع شود.

وی افزود: در حال حاضر عمده پسماندها به‌صورت صحیح و بی‌خطرسازی‌شده، دفع می‌شوند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان در خصوص مناسب‌سازی مطب‌ها گفت: مناسب‌سازی، اتفاقی است که در سال‌های گذشته افتاده و ما را با چالش مواجه کرده است.

وی اظهار داشت: الان مناسب‌سازی در احداث ساختمان‌های جدید به‌خصوص در مراکز پرتردد، رعایت می‌شود و در این زمینه کوتاه نمی‌آییم اما اتفاقی که در سال‌های گذشته افتاده، دست ما را بسته است.

محرمی با بیان اینکه مناسب‌سازی، مشکل جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی نبوده و مشکل کلان فضاسازی شهری است، خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی با شورای اسلامی شهر، مقرر شده که قسمتی از شهر زنجان به‌صورت شهر یا دهکده سلامت باشد تا از بافت مرکزی و سنتی شهر، جدا شویم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان با اشاره به ضرورت ارتقاء و بهره گیری از توان و تجربه نیروهای فعال و کیفی هر سازمان، اظهار داشت: نیروی انسانی بزرگ‌ترین و گران‌بهاترین دارایی یک سازمان است و مدیران هر مجموعه‌ای باید برای حفظ و ارتقاء این دارایی مهم برنامه داشته باشند.

منتشر شده

در

توسط

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی شهامی با اشاره به ماموریت اصلی و نقش پشتیبانی معاونت توسعه استانداری از سایر واحدها، اظهار داشت: این معاونت با پشتیبانی مالی، اداری، تجهیزاتی و آموزشی متناسب با ظرفیتهای کارکنان، نقش مهمی در ارتقاء کارایی و قابلیت های فردی و گروهی کارکنان برای ایفای نقش بهتر و توانمندسازی استانداری در حرکت به سمت اهداف ترسیم شده دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان، پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه را از مهمترین چالش های موجود برشمرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی سخت حاکم بر کل کشور و مشکلات معیشتی مردم، مهمترین چالش موجود پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه است که بایستی با پیگیری مستمر و تلاش شبانه روزی، راهکارهای مؤثری را برای بهبود کیفیت زندگی همکاران پیدا کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: توزیع نامناسب نیروی انسانی، کمبود فضای اداری و فرسودگی تجهیزات اداری از دیگر مشکلات موجود هست که باید فکری برای آنها کرد.

وی قدیمی بودن زیرساختها و عدم توسعه کمی و کیفی در سال‌های اخیر را یکی از مشکلات نرم افزاری استانداری و بسیاری از واحدهای اداری استان دانست و گفت: تهیه برنامه‌های جامع اداری و ایجاد نرم‌افزارهای جدید برای بهبود و تسریع در انجام فرایندها در کنار توجه به اصلاح فرایندهای ناکارآمد، مهم‌ترین برنامه معاونت برای توسعه دولت الکترونیک در داخل استانداری خواهد بود و در سطح استان نیز توسعه زیرساخت‌های دسترسی پرسرعت مردم به شبکه ملی اطلاعات و همچنین تکمیل زنجیره‌های خدمات الکترونیک بین دستگاهی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم با همکاری بخش خصوصی مورد توجه و اهتمام ویژه قرار خواهد گرفت.

شهامی با اشاره به اینکه علاوه بر ظرفیت نیروی انسانی متخصص استان که توان بالقوه خوبی برای ایفای نقش در توسعه استان دارند، استفاده از ابزار فناوری اطلاعات یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت ها و توانمندی‌های خوب استان است، گفت: ما در ساختاری اداری کشور متأسفانه از پیشرفتهای بزرگ فناوری اطلاعات استفاده لازم را نمی‌کنیم و در این حوزه از قابلیتها و ظرفیتهای خودمان عقب‌مانده‌ایم، لذا استفاده بیشتر و مؤثرتر از ابزار فناوری اطلاعات در کارهای داخلی ادارات، خدمات بین دستگاهی و در نهایت ارائه خدمات دولتی به مردم، موجب افزایش شتاب توسعه استان خواهد شد.

معاون استاندار زنجان با تاکید بر ضرورت و اهمیت استفاده صحیح از منابع انسانی و تجربه و توان نیروهای کیفی و فعال هر مجموعه، با توجه به انگیزه و علاقمندی کارکنان، اظهار داشت: استفاده از نیروها در پست‌های غیرتخصصی آنها، انتصاب بر اساس توصیه و سفارش و یا مغایر با علاقه‌مندی شخصی افراد باعث شده تا برخی از همکاران امکان عرضه تمامی توانمندی‌هایشان را نداشته باشند، بنابراین بررسی دقیق و کامل تمامی درخواست‌های جابه‌جایی نیروی انسانی و توانمندی‌های همه همکاران در استانداری و فرمانداری‌ها و جابه‌جایی بهینه نیروها بر اساس نیاز همه واحدها و برای ارتقاء کیفیت خدمات کل مجموعه، جزو اولین برنامه‌های کاری این معاونت قرار گرفته و در سطح استان نیز تلاش خواهد شد با استفاده از ظرفیت شورای اداری و سایر کارگروه‌های مربوطه، برنامه‌های توسعه ای مشابهی طراحی و اجرا شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

صدور 2هشدار نارنجی در زنجان

مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: وضعیت جوی این استان قبل از ظهر امروز/۳۰ دی/ تا پایان همین روز در حالت هشدار نارنجی قرار می‌گیرد.

منتشر شده

در

توسط

صدور 2هشدار نارنجی توسط هواشناسی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا رحمن‌نیا از صدور ۲ هشدار هواشناسی در استان زنجان خبر داد و اظهار داشت: هشدارهای زرد و نارنجی ۳۲ و ۳۳ به منظور انجام اقدامات ضروری به دلیل احتمال خسارت‌های گسترده در سطح استان صادر شد.

وی افزود: بر اساس هشدار شماره ۳۲، بارش برف و باران همراه با رگبار باران و برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق در مناطق کم‌ارتفاع به ویژه در شهرستان طارم پیش‌بینی شده است.

این مسئول ادامه داد: اثر این مخاطره در شهرستان‌های ابهر، ماهنشان، طارم، خدابنده، ایجرود، خرم‌دره، زنجان، و سلطانیه موجب لغزندگی معابر و اختلال در تردد است.

رحمن‌نیا با اشاره به هشدار شماره ۳۳ هواشناسی استان زنجان، تصریح کرد: این هشدار  به منظور اقدام ضروری و احتمال خسارت‌های گسترده و زیاد از قبل از ظهر امروز (۳۰ دی) تا پایان همین روز صادر شده است.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان یادآور شد: وزش باد شدید تا شدید، وقوع کولاک در همه مناطق استان و احتمال سقوط بهمن از مخاطرات ایت هشدار بوده و احتمال انسداد مسیرهای کوهستانی شهری وروستایی، سقوط بهمن، کاهش دید، آسیب به تاسیسات شهری و روستایی بر اثر وزش باد شدید وجود دارد.

وی عنوان کرد: توصیه می‌شود هموطنان از ترددهای غیرضروری در جاده‌های استان پرهیز و در صورت ضرورت تجهیزات ایمنی زمستانی، پوشش گرم همراه داشته باشند و آمادگی برای برف‌روبی و بازگشایی معابر را داشته باشند.

این مسئول از هموطنان خواست از صعودهای کوهنوردی، توقف در زیر درختان خشکیده، تاسیسات مرتفع شهری و ساختمان‌های نیمه‌تمام خودداری کنند.

رحمن‌نیا تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد و سجاس با منفی ۲۳ درجه سردترین و چورزق هم با ۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین بود.

ادامه مطلب

اجتماعی

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های هلال احمر از شهرستان های طارم و زنجان در عملیاتی سخت و نفس گیر برای 250 خودروی گرفتار در برف و کولاک شدید امدادرسانی کردند.

منتشر شده

در

توسط

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با وقوع کولاک شدید در جاده زنجان – طارم نخستین تیم عملیاتی هلال احمر از شهرستان طارم در ساعت 14 ظهر روز گذشته جهت امدادرسانی به خودروهای گرفتار در این مسیر اعزام شدند.

وی تاکید کرد: با شدت گرفتن کولاک و گرفتار شدن شمار زیادی از خودروها در کولاک برف 2 تیم عملیاتی دیگر از هلال احمر طارم و 9 تیم نیز از شهرستان زنجان جهت امداد رسانی به جاده شریانی زنجان – طارم اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این خودروها با 300 سرنشین در این شرایط جوی سخت گرفتار شده بودند که 12 تیم عملیاتی هلال احمر اقدام به بستن زنجیر چرخ، رهاسازی به خودروها کردند.

موسوی خاطرنشان کرد: برای این تعداد در راه ماندگان خرما، نان و بیسکویت توزیع شد.

وی اظهار داشت: تعدادی از امدادگران هلال احمر جهت اسکان اضطراری اقدام به انتقال سرنشینان با آمبولانس به قهوه خانه بادامستان می کردند و تیم های دیگری نیز اقدام به بستن زنجیر چرخ و رهاسازی خودروها می کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تعدادی از امداگران نیز سرنشینان را به سه راهی طارم منتقل سپس از طریق مینی بوس های هلال احمر به حسینیه اعظم زنجان هدایت و اسکان اضطراری یافتند.

موسوی یادآوری کرد: تعدادی دیگری از سرنشین این خودروهای گرفتار را نیز در قهوه خانه گردنه بادامستان اسکان دادیم.

وی ادامه داد: عملیات امدادرسانی تیم های هلال احمر در این مسیر ارتباطی از ساعت 14 ظهر روز چهارشنبه/29 دی/ تا ساعت 2 بامداد امروز ادامه داشت که پس از 12 ساعت به پایان رسید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات ها با هماهنگی های انجام شده سپاه انصارالمهدی(عج) استان نیز 12 دستگاه خودروی کمک دار برای انتقال درراه ماندگان به حسینیه اعظم به کمک هلال احمر آمدند.

موسوی ادامه داد: با هماهنگی مدیریت بحران استانداری زنجان نفربرهای تیپ 216 زرهی زنجان آماده باش شدند تا در صورت نیاز از ظرفیت آنها برای امدارسانی استفاده شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه فوریت های پزشکی در جاده زنجان – طارم پایگاه فعالی دارد این تیم ها نیز خدمات درمانی و مراقبت از زنان باردار، افراد سالخورده و کودکان را انجام دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این عملیات های سخت و نفس گیر با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نیروی انتظامی و پلیس راه استان انجام شد.

گفتنی است عملیات امدادرسانی و انتقال سرنشینان گرفتار در برف و کولاک جاده شریانی زنجان – طارم با حضور و مدیریت مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این مسیر ارتباطی انجام شد.

 

ادامه مطلب

برترین ها