اقتصاد

قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان راهی به سوی عدالت و شفافیت اقتصادی

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: با اجرایی شدن قانون پایانه های فروشگاهی شاهد برقراری هر چه بیشتر عدالت و شفافیت اقتصادی خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فیروز شکوری با شاره به قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مهمترین مزیت اجرایی شدن این قانون را ایجاد عدالت و شفافیت گسترده اقتصادی دانست.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با بیان اینکه اجرای قانون پایانه های فروشگاهی دست متخلفان در فرار مالیاتی را خواهد بست اظهار داشت: مهمترین کارایی سامانه مودیان شناسایی کامل فعالین اقتصادی بوده و هدف اصلی این سامانه شناسایی کلیه درآمد مودیان بوده و از این طریق به برقراری عدالت اقتصادی و شفافیت در کسب و کارها کمک خواهد نمود.

این مقام مسئول خاطر نشان شد: با اجرای کامل قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان حسابهای تجاری و غیر تجاری مودی مشخص شده و از هم تفکیک خواهند شد و همین موضوع عامل مهمی در ایجاد عدالت اقتصادی و وصول راحت تر و عادلانه تر مالیات خواهد بود.

شکوری با اعلام اینکه حسابهای متصل به دستگاههای کارتخوان به عنوان حساب تجاری تلقی می شوند افزود: مودیان می توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان، حسابهای تجاری خود را به پرونده مالیاتی خود الصاق نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به اینکه ساماندهی دستگاههای کارتخوان سبب رشد پرونده های مالیاتی در استان خواهد شد اعلام داشت: با اجرایی شدن ماده 11 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان شاهد افزایش تعداد اظهارنامه های عملکرد خواهیم بود و این خود سبب افزایش درآمدهای مالیاتی خواهد شد.

شکوری با اشاره به خدمات الکترونیکی مالیاتی اظهار داشت: در حال حاضر جهت رفاه حال مودیان محترم مالیاتی بسیاری از خدمات سازمان امور مالیاتی کشور به صورت الکترونیکی شده و مودیان بدون نیاز به حضور در ادارات می توانند امور مرتبط با پرونده مالیاتی خود را پیگیری نمایند و با ثبت نام در درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس my.tax.gov.ir از تمامی خدمات الکترونیکی سازمان بهره مند شوند.

در پایان شکوری یادآور شد: رضایتمندی شهروندان استان اولویت اصلی ما در اداره کل بوده و تمام تلاش خود را در این خصوص بکار گرفته ایم تا تمامی مودیان با رضایت خاطر اداره را ترک نمایند. در همین راستا نیز میز خدمت در کلیه ادارات امور مالیاتی سطح استان تشکیل شده و همکاران پرتلاشمان روزانه پاسخگوی مسائل و بررسی مشکلات مودیان می باشند. همچنین مرکز ارتباط مردمی اداره کل پاسخگوی سوالات مطروحه و دریافت گزارشات فرار مالیاتی می باشد. هم استانی های گرامی در تمام سطح استان هر کجا که با فرار مالیاتی مواجه شدند می توانند با شماره 1526 تماس گرفته و گزارش نمایند. در کمترین زمان این گزارشات دریافت و جهت رسیدگی به واحدهای مالیاتی ارسال می گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا