اجتماعی

قانون جوانی جمعیت از مادران و کودکان دچار سوء تغذیه حمایت می کند

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از شناسایی مادران باردار و کودکان زیر ۵ سال که دچار سوء تغذیه هستند با اجرای آزمون وسع خبر داد و گفت: با همکاری بهزیستی، کمیته امداد، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، بنیاد مستضعفان و دانشگاه علوم پزشکی در مورد حمایت از این گروه اقدام می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلمان حسینی اظهار داشت: مادران باردار و شیرده و دارای کودکان زیر ۵ سال توسط دانشگاه علوم پزشکی فارغ از تحت پوشش بودن بهزیستی و کمیته امداد و بر اساس آزمون وسع شناسایی شده و خدمات سبد تغذیه ای رایگان و بسته بهداشتی به صورت ماهانه به آنها تعلق می گیرد.

وی شناسایی را به صورت فصلی و در راستای بازنگری سریع و اضافه شدن افراد نیازمند حمایت معرفی نمود و خاطرنشان کرد: بهزیستی با حمایت ایتام، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست به صورت نگهداری در مراکز و همچنین اجرای طرح امداد بگیر قدم مهمی در راستای کاهش سوءتغذیه در میان تحت پوشش برداشته است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: پایش رشد کودکان و همچنین وزن گیری مادران باردار از طریق مراقبت های روتین بهداشتی، آموزشی و مشاوره تغذیه مادران در زمینه نیازهای تغذیه ای کودک و مادر باردار و شیرده و استفاده بهینه از سبد غذایی کودکان و مادران باردار، یکی از مهم ترین اقدامات بهدا شتی و آموزشی در این برنامه است. آموزش مادران در زمینه گروه های غذایی و رهنمودهای غذایی نیز از اقدامات آموزشی این برنامه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا