اجتماعی

فعالیت 37روانشناس در مراکز خدمات جامع سلامت زنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان؛ با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۷ روانشناس در مراکز خدمات جامع سلامت استان فعالیت می کنند افزود: در حال حاضر خدمات روانشناسی در سه حوزه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد بصورت رایگان در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی ارائه می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن بختیاری در پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی ،فرهنگی و سلامت ، زنان و خانواده در تشریح برنامه های هفته گرامیداشت سلامت روان با اشاره به اینکه از ۱۸ تا ۲۴ مهرماه به عنوان هفته بهداشت روانی با شعار «سلامت روان و بهزیستی همگانی در اولویت جهانی قرار گیرد» نامگذاری شده است، اظهار داشت: در حال حاضر خدمات روانشناسی در سه حوزه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد بصورت رایگان در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی ارائه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از آغاز افتتاحیه این هفته به صورت نمادین در مدرسه دخترانه زینبیه مقطع متوسطه دوم در شهرستان خرمدره خبر داد و گفت: سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه، برگزاری جلسات آموزشی برای گروه های هدف، اطلاع رسانی از طریق توزیع بروشور و نصب بنر، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای برنامه های این هفته، راه اندازی کمپین پیاده روی و ارائه مطالب آموزشی در نشریات و روزنامه ها با مضمون هفته بهداشت روانی برای این هفته پیش بینی شده است.

این مسئول گفت: شناسایی و پیگیری اختلالات روانپزشکی، پیشگیری از خودکشی، شناسایی و پیگیری موارد خشونت خانگی و مصرف مواد، الکل و دخانیات از جمله خدمات قابل ارائه در حوزه سلامت روان می باشند. شناسایی از طریق انجام غربال اولیه در قالب مراقبتهای مربوط به گروههای سنی انجام گرفته و پس از شناسایی، مراقبتها و پیگیری های لازم توسط تیم سلامت ارائه میگردد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۷ روانشناس در مراکز خدمات جامع سلامت استان فعالیت می کنند و علاوه بر خدمات فوق جلسات آموزشی با عناوین مهارتهای زندگی، فرزندپروری، نوجوان سالم من و خود مراقبتی نیز برگزاری می نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا