با ما همراه باشید

اجتماعی

فعالیت امدادی هلال احمر با عنوان تیم های تابان

منتشر شده

در

فعالیت امدادی هلال احمر با عنوان تیم های تابان

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: این سازمان با همکاری سازمان امداد طرح” تیم تابان” تیم آماده جوانان را اجرا می کند تا اعضای جوان هلال احمر در برنامه های امدادی حضور فعال تری داشته باشند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، دکتر محمد گلفشان در حاشیه بازدید از پایگاه امداد و نجات ابهر در آزادراه زنجان – قزوین اظهار داشت: تا پایان سال 1400برنامه سازمان جوانان جذب 2 میلیون جوان هوشمند است که با این برنامه جذب هوشمندانه تا پایان سال آینده به این تعداد خواهد رسید.

 

وی اظهارداشت: بارفع مشکلات سامانه جذب سازمان جوانان هلال احمر داریم که به زودی حل می شود، تعداد اعضای جوانان این سازمان به یک میلیون و 400 هزار نفر تا پایان سالجاری می رسد.

 

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: یکی از وظایف و کارهای بسیار خوبی که از گذشته شروع شده داشته و پاسخ دهی بسیار خوبی داشته تیم سحر(حمایت های روانی – اجتماعی) می باشد که در حال حاضر بر روی آیین نامه و دستور العمل های این تیم ها کار می کنیم.

 

گل فشان تاکید کرد: امیدواریم این آیین نامه تمام  شود و در همه استان ها تیم های سحر را داریم وهر استانی بر اساس توانمندی و نیازمندی های خود این تیم ها مشخص بوده و در زمان حاضر در حال آموزش و تکمیل آن هستیم.

 

وی ادامه داد:  توجه به کانون های دانشجویی، روستایی، طلاب و جوانان حائز اهمیت است که به طور خاص برنامه هایی را اجرا می کنیم که به دستور رئیس جمعیت هلال احمر کشور اعتباری برای این کانون ها بابت فعالیت های خود تخصیص می دهیم.

 

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: برای طرح های ابتکاری در جمعیت هلال احمر اعتبارات خاصی کنار گذاشتیم که پس از رفع مشکلات، اعتبارات برای فعالیت های بیشتر اعضای جوان هلال احمر  محقق می شود.

 

گل فشان با بیان اینکه توانمند کردن اردوگاه های جوانان هلال احمر سراسر کشور از تاکیدات رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر است، یادآوری کرد: بر همین اساس برای این ارودگاه ها قوانین نوشته شده و برنامه ریزی شده تا پایان سالجاری امسال اعضای جوانان بتوانند از سه اردوگاه استفاده کنند.

 

وی ادامه داد: در تلاش هستیم سال آینده 11 اردوگاه در سراسر کشور مورد بهره برداری قرار گیرد چرا که برای توانمند کردن و آموزش های محتلف اعضای جوان هلال احمر  تاثیرگذار است.

 

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: در حوزه دانش آموزی بیش از هشت هزار کانون دانش آموزی داشتیم که این کانون ها در تفاهم نامه جدید به 16 هزار مورد افزایش می رسد.

 

گل فشان با بیان اینکه در مدارس ابتدایی و دوره متوسطه اول و دوم طرح های جداگانه ای پیش بینی شده است، افزود: در دوره ابتدایی موضوع اهداف بشردوستانه، متوسطه اول طرح دادرس و در متوسطه دوم نیز کمک های اولیه  برای دانش آموزان ارائه می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه رتبه بندی اعضای جوانان هلال احمر نهایی شده است، خاطرنشان کرد: این مهم پس از تایید کمیسیون مقرارت هلال احمر به استان ها ارسال و اعضای جوانان دارای رتبه می شوند و بر همین اساس به اردوها اعزام می شود و چنانچه جذب نیرویی در مجموعه هلال احمر باشد بر همین اساس جذب خواهند شد.

 

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به فعالیت های امدادی در حوزه جوانان اشاره کرد و گفت: حدود هشت هزار نفر طی مراسم تحلیفی از این سازمان به حوزه امداد وارد شدند که سازمان جوانان خوراک اصلی حوزه امداد را تامین می کند که باید این مهم در سال های آینده نیز انجام

شود.

 

گل فشان اظهارداشت: سال آینده نیز 15 هزار نفر از اعضای سازمان جوانان هلال احمر برای انجام فعالیت های امدادی به حوزه امداد وارد خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه طرح” تیم های تابان” را برای اجرا به سازمان امداد پیشنهاد داده ایم، اضافه کرد: طرح تیم آماده جوانان پس از تایید رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با حضور 15 نفر از اعضای امدادی و 15 نفر از اعضای جوانان به مرحله اجرا درخواهد آمد.

 

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: در این سازمان و سازمان امداد برای هرکدام از اعضای م با شورای مدیران هلال احمر استان زنجان جلسه با هیات مدیره هلال احمر این استان و اعضای مجمع دبیران جمعیت هلال احمر استان زنجان، نشست با اعضای شوراهای اجرایی شهرستان خرم دره و ابهر و بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده ای ابهر از دیگر برنامه های  دومین روز از سفر بود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها