سیاست

فضای پلیس ، فضای فرهنگی و معنوی است

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه فضای پلیس، فضای فرهنگی است، افزود: رویکرد پلیس تدافعی است و تهاجمی نیست و در زمینه اعتماد سازی توانسته است در حد خودش این مقوله را محقق کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام سجاد نوری در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن هفته فراجا با بیان اینکه همکاری خبرنگاران با فرماندهی انتظامی استان زنجان را نقطه قوتی در رسیدن به آنچه جامعه هدف پلیس در تراز انقلاب اسلامی می باشد اظهار داشت: حمایت خبرنگاران کمکی در تحقق آرمان های مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)و تربیت پلیس در تراز انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه سعی شده است تا با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در پلیس در حوزه عقیدتی و سیاسی پرسنل فعالیت شود تصریح کرد:در این خصوص اقدام به اجرای برنامه‌های متنوعی از جمله برپایی نشست‌های عقیدتی و کارگاه‌های آموزش مهارت زندگی برای اعضا و خانواده‌ها برگزاری مسابقات قرآنی، اعزام خانواده‌ها به کربلای معلی و سفر زیارتی مشهد مقدس به همراه خانواده و مسابقات کتابخوانی، از دیگر برنامه‌های فرهنگی انجام شده در این نیرو است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان زنجان به حضور روحانیون در کلانتری‌ها نیز اشاره کرد و گفت: تلاش شده است یادمان شهدا در ستادهای مستقر در همه شهرستان‌ها تعبیه شود و به جز یک شهرستان این کار در سایر مناطق انجام شده است.

حجت الاسلام نوری  افزود:همچنین تلاش کرده‌ایم از علمای صاحب نظر در دوره‌های بصیرتی بهره ببریم و یک روز در هفته نیز محفل قرائت و تفسیر قرآن با حضور همه فرماندهان و نیروها برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه خطای فردی را نباید به حساب نظام نوشت، اظهار داشت: اگر در مجموعه پلیس هم فردی هم مرتکب خطایی شود، خود پلیس با او برخورد می کند بنابراین چنین مواردی را به حساب نظام نوشتن غلط است.

این مقام مسئول با بیان اینکه پلیس مظلوم‌ترین قشر جامعه است، خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات، فعالیت و اقدامات اخیر پلیس در زمینه حفظ امنیت جامعه، رسانه ها باید در جهت انعکاس خدمات این نیرو گامهای اساسی بردارند.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه امر به معرف یک وظیفه انسانی است، تصریح کرد: کار پلیس در این زمینه، ارشادی است و آمرانه نیست.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه فضای پلیس، فضای فرهنگی است، افزود: رویکرد پلیس تدافعی است و تهاجمی نیست و در زمینه اعتماد سازی توانسته است در حد خودش این مقوله را محقق کند.

وی گفت:سازمان عقیدتی سیاسی راهبردش تربیت پلیس در تراز انقلاب است و اینکه فضای دینی و قرآنی ایجاد کنیم تا پلیس در نوع رفتار و گفتار از آن بهره ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا