ورزش

فاصله زیاد فوتبال زنجان با لیگ دسته یک

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، نادر بلباسی در اولین نشست خبری بعد از برگزاری مجمع انتخابات هیئت فوتبال با اصحاب رسانه با بیان اینکه رسانه های گروهی به عنوان یار اصلی فوتبال زنجان هستند؛اظهار داشت:فوتبال زنجان نیازمند وفاق و همدلی است و این هیات با نگاهی نو به همکاری خبرنگاران به منظور دستیابی به موفقیت و هدف مشخص و امیدوار کننده نیازمند است.

وی تصریح کرد: هیات فوتبال استان برای رشد و توسعه فوتبال زنجان و داشتن تیم در لیگ های دسته ۲ و ۱ به جد نیازمند حامی مالی توانمند و مناسب است.

رئیس هیأت فوتبال استان زنجان با بیان اینکه توانایی فوتبال زنجان در حد لیگ دسته ۲ است و این امر صرفا با استفاده‌ از بازیکنان بومی امکان پذیر نیست، خاطر نشان کرد: این هیات به دنبال داشتن باشگاه است و در حد توان این امر را پیگیری خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه نیاز به ویترین فوتبال زنجان در لیگ‌های دسته یک و دو داریم، اظهار داشت: استعدادهای خوبی در سنین پایه داریم اما تا 16 سالگی بازی می‌کنند و در آن هنگام، ویترینی وجود ندارد که وارد آن تیم‌ها شوند.

وی با بیان اینکه فوتبال استان با لیگ دسته یک فاصله زیادی دارد اما به لیگ دسته 2 می‌توانیم برسیم، عنوان کرد: قطعا در داشتن باشگاه احساساتی عمل نخواهیم کرد و بنده قولی که قبلا درباره آمدن تیم‌ها داده شده بود را نمی‌دهم.

رئیس هیأت فوتبال استان زنجان با اشاره به اینکه در خصوص جذب اسپانسر باید چند نکته را در نظر داشت، خاطرنشان کرد: باید در جایی هزینه کرد که دیده شود.

بلباسی افزود:تیم شهاب زنجان به خوبی به میدان آمده بود و تشکیل تیم خوبی داد و مربی خوبی هم آورده بودند اما برگشت خورد و نتوانست ادامه دهد.

وی با بیان اینکه شهرداری به خوبی، تیمداری کرد و تنها نهادی بود که هزینه کرد ؛ابراز داشت: اسپانسر به تنهایی نمی‌تواند کاری کند بلکه ورزش، عرصه‌ای است که همه باید با همدیگر متحد و باهم باشیم چرا که در غیر این صورت رسیدن به هدف، مشکل است.

رئیس هیأت فوتبال استان زنجان با اشاره به اینکه جلسات جذب اسپانسر باید ادامه‌دار باشد، گفت: ما در زنجان ظرفیت‌های بسیاری داریم که باید به آن توجه کنیم، مثلا افسانه چترنور بهترین گلزن زنجانی است که در سطح جهان مطرح است و این یعنی زنجان ظرفیت زیادی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه استفاده از چند کارشناس در هیات فوتبال نیازمند حقوق پایه است، گفت: چون هیات بودجه خاصی ندارد، ما قادر به جذب کارشناس نیستیم.

بلباسی با اشاره به اینکه اعتقاد بنده این است که بودجه هیات باید شفاف‌سازی شود، عنوان کرد: بنده به محض اینکه این اتفاق بیافتد و بودجه را بگیرم اعلام خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه بنده در انتخابات وامدار کسی نیستم و به کسی قول نداده‌ام، تصریح کرد: به صراحت اعلام می‌کنم که وامدار هیچ‌کس در این خصوص نبوده و کسی در خصوص اعطای جایگاه در این هیئت، قولی نداده‌ام.

این فعال ورزشی با یادآوری اینکه مدیران استان آشنایی کافی با استعدادهای فوتبالی زنجان را ندارند، اظهار کرد: تا زمانی که در مدیران ارشد استان، انگیزه‌ای برای اهتمام به این ورزش وجود نداشته باشد، نمی‌توان انتظار داشت که فوتبال زنجان بتواند از حمایت‌های بخش خصوصی و صنایع بزرگ بهره‌مند شود. معتقدیم یکی از بزرگ‌ترین حلقه‌های مفقوده فوتبال زنجان، فاصله گرفتن مردم و مسئولان از فوتبال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا