با ما همراه باشید

اجتماعی

عزم جدی مسئولین برای احداث و تجهیز ساختمان دفتر منطقه ای خبر در قیدار

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان

منتشر شده

در

عزم جدی مسئولین برای احداث و تجهیز ساختمان دفتر منطقه ای خبر در قیدار

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، ائمه جمعه قیدار، سجاس، گرماب، نور بهار و زرین رود به همراه سرهنگ لطیفی، فرمانده سپاه این شهرستان با حضور در صدا و سیما با رئیس رسانه استانی دیدار و گفتگو کردند.

محسن لطیفی در این دیدار که برخی از معاونان مرکز هم حضور داشتند خبررسانی را یکی از رگهای مهم و حیاتی جامعه و تأمین کننده نیاز انسان به اطلاعات دانست و افزود: شهرستان خدابنده از جوانب مختلف دارای ظرفیتهای بالقوه فراوانی برای پیشرفت و توسعه می باشد که می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد .

وی حضور موثر رسانه در لایه های مختلف جامعه را یکی از عوامل مهم و موثر در ایجاد پویائی و تحرک عنوان کرده و افزود: رسانه بالاخص صدا و سیما با توجه به فراگیر بودن آن می تواند نقش بسیار مهمی را در این عرصه ایفا نموده و محرک های لازم برای ایجاد زیر ساختهای توسعه هر منطقه را فراهم کند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان ایجاد دفاتر خبری فعال و گسترش حضور موثر صدا و سیما در سطح شهرستان های استان را یکی از مهمترین اهداف رسانه ملی و استانی در جهت توسعه استان بر شمرد و گفت : شهرستان خدابنده نیز به عنوان یکی از مهمترین شهرستانهای استان در رأس این هدف گذاری کلان رسانه استانی بوده و وجود دفتر خبری با زیرساخت ها و تجهیزات خوب و مناسب می تواند به رسانه استانی در شناساندن و معرفی ظرفیت های بالقوه شهرستان کمک شایانی نماید.

رئیس رسانه استانی در ادامه خواستار توجه ویژه و عزم جدی مسئولین شهرستان برای احداث و تجهیز ساختمان دفترمنطقه ای خبردر قیدار شد.

امام جمعه شهرقیدار هم در این دیدار ضمن ادای احترام به روح شهید صارمی فرارسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت.

وی با قدردانی از رویکرد جدید صداوسیمای استان در توجه جدی به شهرستانها گفت : در شهرستانهای استان پتانسیلهای فراوانی در زمینه های مختلف وجود دارد که در صورت توجه ویژه و برنامه ریزی مدون می توانند در راستای پیشرفت و توسعه استان موثر باشند.

حجت الاسلام موسوی نقش صدا و سیما را در رشد و بالندگی استان غیرقابل انکار دانست و تأکید کرد : رسانه استانی با عنایت به گستردگی و جایگاه خوب در بین مردم می تواند در این راستا قدمهای مثبتی بردارد.

در ادامه سایر ائمه جمعه شهرهای خدابنده نیز با تشکر از حضور مدیرکل صداوسیما در این شهرستان و نگاه مثبت رسانه استانی به ظرفیت شهرستانها در سال های اخیر و حضور و نمود خوب و موثری در شهرستانها و پخش مطالبات برحق و اخبار شهرستانها تشکر کردند .

سرهنگ لطیفی فرمانده سپاه خدابنده هم با اشاره ضرورت ساخت و تجهیز ساختمان دفتر خبری این شهرستان گفت : وجود این ساختمان برای انسجام بخشی به فعالیتهای رسانه ای صداوسیما در منطقه بسیار مهم و حیاتی است و در این راستا تلاش می کنیم از تمام ظرفیتهای شهرستان برای اجرای این پروژه با کمک و همیاری همه ادارات شهرستان بهره گیری نماییم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها