با ما همراه باشید

اجتماعی

عبور موفق از روزهای سخت اوج مصرف برق تابستان با همکاری مشترکان زنجانی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در روزهایی که محدودیت تولید برق فشار سنگینی بر شبکه های توزیع برق تحمیل کرده، ضمن اشاره به اقدام های گسترده این شرکت در برنامه ریزی های مدون در کنترل پیک بار روزانه در استان بر اهمیت همکاری مردم و مشترکان برق در مدیریت مصرف برق و جلوگیری از خاموشی های احتمالی تاکید کرد.

منتشر شده

در

عبور موفق از روزهای سخت اوج مصرف برق تابستان با همکاری مشترکان زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا علیزاده رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت از اهمیت مدیریت مصرف برق در سال جاری خبر داد.

وی با اشاره به گرمای بی سابقه در ایران و اغلب کشورهای جهان که منجر به رشد مصرف برق شده است، تاکید کرد:افزایش دما در میزان مصرف برق تاثیر محسوسی دارد و به ازای فقط یک درجه افزایش دما، حدود 1500 مگاوات به مصرف برق کشور افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان افزود: دستگاه های سرمایشی 40 درصد مصرف برق کشور را در فصل گرم سال به خود اختصاص می دهد و در این هفته و هفته های آتی، که شاهد گرمای شدیدتری در تمام نقاط کشور خواهیم بود، باید توجه و حساسیت بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

علیزاده خاطرنشان کرد:امسال خشکسال ترین سال نیم قرن اخیر را شاهد هستیم و این موضوع منجر به افزایش مصرف در بخش کشاورزی و نیز کاهش ذخیره آب نیروگاه های برق آبی و کاهش تولید برق توسط این نیروگاه ها شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ما از یک طرف با افزایش مصرف و از طرفی دیگر کاهش تولید نیروگاه ها مواجه هستیم و در این برهه از زمان نیاز به همکاری مردم و مشترکان برق از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان همکاری مردم فهیم استان و مشترکان بزرگ اعم از صنایع، کشاورزان استان را مهمترین عامل در گذر موفق شرکت توزیع برق زنجان در 45 روز سخت گذشته دانست و تاکید کرد: در روزهای پیش روی به دلیل افزایش بی سابقه دما، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا کرده و همکاری مردم بیش از گذشته مورد درخواست است.

علیزاده در خصوص جدول زمان بندی خاموشی های با برنامه گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان، جدول خاموشی با برنامه هر روز را یک روز قبل در سایت این شرکت بارگذاری کرده و مردم استان زنجان از طریق مراجعه به سایت به آدرس www.zedc.ir و یا از طریق نصب و استفاده از سامانه موبایلی “برق من” می توانند از زمان خاموشی با برنامه محل زندگی و یا کار خود اطلاع حاصل کنند.

وی با تاکید بر این موضوع که با مدیریت مصرف شاهد خاموشی های احتمالی نخواهیم بود خاطرنشان کرد: با توجه به این که مرکز کنترل و پایش بار استان روزهای سختی را سپری می کند، از مشترکان زنجانی تقاضا مندیم برای آگاهی از برنامه خاموشی های احتمالی از دو طریق ذکر شد اقدام نمایند و تنها در زمانی که با خاموشی های بیش از 150 دقیقه مواجه شدند با شماره 121 تماس بگیرند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در پایان تاکید کرد: مردم استان زنجان با چند راهکار ساده نظیر حفظ درجه کولر گازی در دمای 25 درجه و بالا تر، استفاده از دور کند کولر آبی، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده نکردن از وسایل برق پر مصرف در ساعات اوج مصرف برق (12 الی 18) همراه خدمتگزاران خود در عرصه تولید انرژی برق باشند.

گفتنی است طبق گفته کارشناسان این حوزه در تمام دنيا مسئله عرضه و تقاضا به ويژه در برق را با قيمت حل كرده اند، اما در ايران به دليل سياست هايي كه از گذشته وجود دارد، ارزان ترين برق دنيا را داريم و در طول تاريخ صنعت برق ارزان ترين زماني است كه برق عرضه مي شود واين موضوع باعث مي شود كه انگيزه لازم براي مصرف بهينه وجود نداشته باشد، حساسيت مردم كمتر شده و دستگاه هاي غير بهره ور مورد استفاده قرار گيرد و امكان سرمايه گذاري كافي وجود نداشته باشد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها