اجتماعی

طرح رتبه بندی معلمان به صورت ویژه پیگیری می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در آستانه روز معلم در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش استان، با بیان اینکه ما با هر تفکر و گرایشی که داریم نسبت به منافع ملی حساس هستیم و شرایط را باید درک کنیم، اظهار داشت: علیرغم نرمش قهرمانانه جمهوری اسلامی ایران طی سال های گذشته در مسئله برجام و توافق با غرب، متاسفانه طرف مقابل مذاکره بدعهدی کرد و بجای تعامل، راه تقابل را پیش گرفت و ما اکنون به این نقطه رسیده ایم که میراث دار یک تقابل هستیم.

وی تصریح کرد: فشارهای ناشی از تحریم های ظالمانه و اتفاقاتی که در سال های اخیر افتاده، چند سالی است که از محل تورم و فشار معیشتی بروز کرده است، لذا فهم ما در دروه ای که در آن قرار گرفتیم نسبت به زمان های دیگر باید متفاوت باشد، باید فهم ما مانند زمان جنگ باشد و با توجه به شرایط کشور باید تحلیمان را بر مبنای منافع ملی دقیق تر کنیم.

مقام عالی استان خاطرنشان کرد: با توجه به فشارهای اقتصادی که به اقشار مختلف وارد می شود، نظام و دولت به موضوع معیشت همه مردم به ویژه کارگران و فرهنگیان توجه ویژه ای دارد و این امر در موضوع افزایش 10 درصدی حقوق ها به نحوی که منجر به تورم مضاعف نشود، دیده می شود تا از چرخه باطل تورم و افزایش حقوق خلاص شویم.

استاندار زنجان به تلاش برای سریعتر اجرا شدن طرح رتبه بندی معلمان اشاره و تاکید کرد: با وجود شرایط موجود، چند قشر همچون کارگران در افزایش حقوق به صورت مجزا دیده شده اند و تصویب طرح رتبه بندی معلمان هم موضوعی است که در این شرایط به صورت ویژه به آن نگاه شده که قطعا تغییر مشخصی در دریافتی آنان ایجاد خواهد کرد.

مدیر عالی اجرایی استان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس و محیط های آموزشی، اظهار داشت: باید اماکن دولتی بدون استفاده در سطح استان که قابلیت تبدیل شدن به محیط آموزشی را دارد، شناسایی و برای آموزش دانش‌آموزان تجهیز شود.

وی یادآور شد: نقطه عطف و تغییر زندگی هر فردی به قشر معلم‌ گره خورده است و هر انسانی در طول زندگی خود درس ارزشمندی از معلم خود به یادگار دارد و باید بیش از پیش به این عزیزان اهمیت دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا