با ما همراه باشید

اقتصاد

ضرب‌الاجل یک ماهه برای زمین‌های بلااستفاده پتروشیمی در زنجان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: برای کمبود زمین صنعتی، باید در یک ماه زمین‌های بلااستفاده پتروشیمی باید تعیین‌تکلیف شود.

منتشر شده

در

ضرب‌الاجل یک ماهه برای زمین‌های بلااستفاده پتروشیمی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهرداد سلطانی در جلسه کارگروه امور زیربنایی استان زنجان، با بیان اینکه مطالعات شهرک‌های صنفی بر عهده شرکت شهرک‌های صنعتی قرار داده شده است، اظهار کرد: در بحث تصویب شهرک‌های صنفی، باید مکان‌یابی مورد توجه قرار گیرد که این مهم نیازمند مطالعات منظومه روستایی، مطالعات طرح جامع اشتغال روستایی و مطالعات آمایش سرزمینی است و خوشبختانه هر سه مطالعات در استان به پایان رسیده و در دسترس‌ است.

وی با بیان اینکه شهرک‌های صنفی باید به گونه‌ای مستقر شود که زمین‌های کشاورزی مستعد از حیز انتفاع خارج نشده تا شهرک صنفی ایجاد شود، افزود: در رابطه با شهرک‌های صنفی داخل حریم نیز شهری نیز مسئولیت به عهده فرمانداران گذاشته شده و انتظار می‌رود سازمان صمت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان در این رابطه به فرمانداری‌ها مشاوره داده و همکاری‌های لازم را داشته باشند.

این مسئول با تاکید بر خلع ید زمین‌های واگذار شده در شهرک‌های صنعتی که اقدامی بر روی آن انجام نشده است، ادامه داد: با توجه به مراجعات روزافزون سرمایه‌گذاران صنعتی و خالی نبودن زمین در برخی شهرک‌های صنعتی استان خلع ید زمین‌هایی که در مهلت مقرر مورد استفاده قرار نگرفته، در سالی که به نام تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده، بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با تاکید بر اولویت‌بندی در خلع ید و واگذاری زمین‌ها، تصریح کرد: با توجه به مراجعاتی که اتفاق می‌افتد، باید ظرفیت‌های جدیدی باز و یا ایجاد شود علاوه‌ بر آن در بحث توسعه نیز استعدادها مورد توجه قرار گیرد تا توسعه صنعتی استان متوقف نشود.

سلطانی یادآور شد: در توسعه صنعتی باید به محدودیت‌ها توجه شود. برای مثال در حال حاضر در شهرستان ابهر با بحران آب برای صنایع مواجه هستیم که نباید صنایع آب‌بر در این شهرستان مستقر شود. همچنین در واگذاری‌ها توجه به توزیع متوازن و سند آمایش سرزمینی به عنوان سندبالادستی باید مورد توجه جدی و عملیاتی قرار گیرد.

وی با اشاره به شهرک صنعتی کهناب، عنوان کرد: این شهرک مربوط به صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات بوده و چنین صنایعی در این شهرک مستقر هستند و فقط صنایع پاک تا رده ۳ می‌توانند در این شهرک مستقر شود و اداره‌کل حفاظت محیط زیست نیز بر این مسئله نظارت‌های لازم را دارد. باید مستقر نشدن واحدهایی که مجوز دریافت کرده و هنوز مستقر نشده‌اند، پیگیری شود تا صنایع فناورمحور اتفاق بیفتد.

این مسئول در رابطه با تاکید بر اینکه برای استقرار صنایع و واحدهای خرد و کوچک‌مقیاس، می‌توان بخشی از شهرک‌های صنعتی را در ابعاد کوچک تفکیک کرد، گفت: در شهرستان ایجرود نیز سازمان صمت استان و شرکت شهرک‌های صنعتی باید جلساتی را برای پیگیری عملکرد مجموعه پتروشیمی برگزار کرده و نتیجه تعیین‌تکلیف زمین‌ها را پس از یک ماه به این کارگروه برای تصمیم‌گیری اعلام کند تا در صورت قانع‌کننده نبودن پاسخ، تصمیم  مقتضی برای زمین‌های بلااستفاده این مجموعه گرفته شود.

سلطانی از قابل پیگیری بودن خلع ید مستثنیات، مستقلات و اراضی ملی خبر داد و بیان کرد: در رابطه با ایجاد دسترسی مناسب به لندفیل سردهات از آزادراه تبریز توسط اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکنون اقدامی نشده و باید توجه داشت که مسیر چشم‌انداز توسعه صنعت روی به این مسئله وابسته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان در رابطه با جابه‌جای روستای سعیدکندی، خاطرنشان کرد: در رابطه با جابه‌جایی این روستا برای اولین‌بار است که پیوست‌هایی پیش‌بینی شده متناسب با وظایف دستگاه‌ها است تا در آینده و پس از جابه‌جایی و در حین آن مشکلی پیش نیاید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان گفت:مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستندو یکی از ویژگی‌های این عملیات آن بود که توازن سیاسی و نظامی را به سود ایران تغییر داد.

منتشر شده

در

توسط

مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

سید مجتبی حسینی‌راد در جلسه گرامیداشت سوم خرداد سالروز عملیات بیت المقدس و ارتحال امام(ره) در زنجان اظهار داشت:متأسفانه طی چند سال اخیر به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا برنامه‌های تجمعی دفاع مقدس کمرنگ شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با فروکش کردن کرونا برنامه‌های دفاع مقدس بیش‌ از پیش رونق گرفته است تصریح کرد:مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند و یکی از ویژگی‌های این عملیاتها آن بود که توازن سیاسی و نظامی را به سود ایران تغییر داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان با اشاره به اینکه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی منشاء تغییرات روشنگری مردم بود، بیان‌ کرد: شروع این انقلاب که در واقع بیداری اسلامی و انسانی را به همراه داشت را مدیون امام راحل هستیم، از این رو باید پاسدار شهامت و رشادت آن بزرگ‌مرد باشیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم مناسبتی بعد از همه‌گیری کرونا و همکاری همه ارگان‌های استان، یادآور شد: نگاه بصیرت‌افزایی از طریق تبیین درس‌ها از اشغال تا آزادسازی خرمشهر، ایجاد فضای تعامل در جهت برگزاری برنامه‌ها با مشارکت عمومی مردم، تبیین نقش زنان در مقابله با دشمن و در دفاع از خرمشهر، نقش روحانیت در ارتقای روحیه معنوی رزمندگان و حماسه‌آفرینی عملیات بیت‌المقدس، از راهبردهای مراسم بزرگداشت حماسه سوم خرداد به شمار می‌رود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم، خاطرنشان کرد: ارگان‌های متولی برای اجرای مراسم باید هماهنگی‌های لازم با ستاد نیروی انتظامی و فرمانداری در راستای برقراری امنیت و طرح‌های ترافیکی داشته باشند. همچنین برای غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده این بزرگواران توسط ارگان‌های ذی‌ربط، هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

در ادامه معاون اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان از آثار نمایشگاهی مختلفی در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس موجود خبر داد و گفت: هر نهاد و اداره ای که تمایل داشته باشد می‌توان این سیر نمایشگاهی را در اختیار آن‌ها قرار داد.

وی با اشاره به جمع‌آوری اسناد ادارات دخیل در دفاع مقدس، عنوان کرد: این اسناد جمع‌آوری‌شده با نام همان اداره و دستگاه منتشر خواهد شد.

رحمان باقری در ادامه این جلسه با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام بزرگداشت سوم خرداد، ادامه داد: برنامه سلام بر خرمشهر به‌صورت کشوری برگزار می‌شود.

معاون اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زنجان با بیان اینکه در این ایام از خانواده‌های شهدا دیدار و تجلیل خواهد شد، افزود: اثرات با عنوان پیام آوران ایثار به مدارس دانشگاه‌ها اعزام می‌شوند تا عملیات آزادسازی خرمشهر یعنی عملیات بیت‌المقدس را در مدارس و دانشگاه‌ها تبیین کنند.

محمد اکبری کارشناس تشکل‌های مذهبی زنجان در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری محافل قرآنی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر رحلت امام خمینی(ره)، خاطر نشان کرد: در این روزها از خانواده‌های شهدا دیدار و تجلیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مناطق هدف توزیع بسته‌های فرهنگی انجان خواهد شد، عنوان کرد: ۱۵ درصد از هیئت‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی برنامه‌های مختلفی در راستای سالروز آزادسازی خرمشهر و سالروز رحلت امام(ره) اجرا خواهد کرد.

ادامه مطلب

اقتصاد

هوای شهر زنجان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان گفت: وضعیت هوای زنجان در وضعیت «ناسالم» قرار گرفته است.

منتشر شده

در

توسط

هوای شهر زنجان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز هاشمی، کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان اظهار کرد: شاخص کیفی هوا در سه ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۴ امروز به میزان ۱۹۲ بوده است.

وی گفت: مسؤول آلاینده ذرات معلق در هوا با قطر کمتر از ۱۰میکرون و وضعیت کیفی هوای زنجان ناسالم است.
وی افزود : بر این اساس باید همه گروه‌ها از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و کودکان، سالمندان، بیماران ریوی و قلبی و بانوان باردار حتی الامکان از منازل خارج نشوند و فعالیت‌های طولانی و سنگین در خارج از منزل را نیز کاهش دهند. 

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌ کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان با اشاره به اینکه شاخص هوا از صفر تا ۵۰ خوب، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام افراد است، گفت: شاخص ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و ۳۰۰ به بالا در حد خطرناک می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

با هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی برخورد می شود

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت: هرگونه افزایش قیمت ها از سوی اتحادیه ها بدون ارائه مستندات ، بررسی و تعیین تکلیف از سوی سازمان حمایت ممنوع و با متخلفین برخورد می شود.

منتشر شده

در

توسط

با هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی برخورد می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: هم اکنون افزایش قیمت صرفا به 4 قلم کالای اعلام شده اعمال می گردد و هرگونه افزایش قیمت سایر اقلام به صورت خودسرانه غیرقانونی می باشد.

وی تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت در صنوف و اتحادیه ها باید با هماهنگی دستگاههای زیربط و تائید سازمان حمایت صورت گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود کالا در بازار وجود ندارد عنوان کرد: در صورت هماهنگی لازم و توزیع مناسب ما شاهد هیچ گونه کمبودی در بازار نیستیم.

فغفوری در خصوص نحوه خرید نان در استان عنوان کرد: هیچ گونه محدودیت و افزایش قیمت در خصوص نان وجود ندارد.

شایان ذکر است در جلسه ای که با حضور رئیس اتاق اصناف و جمعی از روسای اتحادیه ها برگزار گردید مقرر شد افزایش قیمت صرفا در 4 قلم کالای اعلام شده صورت گیرد و اتحادیه هایی که صنوف آن ها به عنوان مصرف کننده این اقلام به شمار می روند قیمت ها را آنالیز کرده و جهت بررسی به اداره صنعت ، معدن و تجارت ارائه نمایند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها