اجتماعی

صدور گواهی استاندارد کیفیت برای 3 هتل استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: هتل‌های پارک، سپید و جهانگردی از جمله هتل‌های استانداردسازی شده در استان زنجان هستند. درجه‌بندی و ارائه گواهی استاندارد کیفیت هتل‌ها، بر اساس درخواست مدیران هتل‌ها مبنی بر درجه‌بندی هتل (چند ستاره) و پس از بازدید کارشناسان وزارتخانه و استان، انجام می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان افزود: هتل‌ها می‌توانند پس از ارائه درخواست و رعایت ضوابط مندرج در استانداردسازی، گواهی استاندارد کیفیت و پروانه بهره‌برداری سه‌ساله را دریافت کنند.

ارجمند یادآوری کرد: استانداردسازی هتل‌ها بر مبنای شاخص‌های متعددی از جمله تعداد تخت، پذیرایی، غذا، بافت بنا و نحوه برخورد کارکنان، تعداد اتاق‌ها، تعداد پارکینگ، وجود رستوران‌های سنتی و اختصاصی در هتل،وجود باجه امور بانکی و ارزی، وجود محل برگزاری نمایشگاه‌های هنری، نوع خدماتی ارائه‌شده و … سنجیده می‌شود.

وی استانداردسازی هتل‌ها را در ارتقای ارائه خدمات کیفی به گردشگران، مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: در نشستی با حضور کارشناسان وزارتخانه، استان، رئیس جامعه هتلداران استان و رئیس حوزه گردشگری استان با صدور گواهی استاندارد این هتل‌ها بعد از رفع نواقص جزئی موافقت شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: تأسیسات گردشگری به‌ منظور استانداردسازی خدمات مربوط به خود ملزم به دریافت گواهینامه استاندارد هستند و صدور گواهینامه کیفیت خدمات گردشگری بر اساس ماده ۱۱ آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تأسیسات گردشگری و بر اساس بخشنامه میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای درجه‌بندی این تأسیسات انجام می‌شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا