با ما همراه باشید

اقتصاد

صادرات 35 میلیون دلار محصولات کشاورزی زنجان در سال

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان زنجان سالانه 35 میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی دارد.

منتشر شده

در

سید جواد ساداتی نژاد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید جواد ساداتی نژاد در جلسه شورای اداری استان زنجان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با اشاره به وضعیت استان زنجان که در تولیدات کشاورزی مطرح است، اظهار داشت: استان زنجان می تواند کالای اساسی ۴۵ درصد از مردم ایران را تامین کند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ارزش افزوده استان زنجان سالانه 17 درصد از ارزش افزوده کل کشور است تصریح کرد: 32 درصد از اشتغال استان زنجان در حوزه کشاورزی است.

وی بیان کرد: استان زنجان سالانه 35 میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی دارد.

ساداتی نژاد با اشاره به تراکم جمعیت در استان زنجان، افزود: استان زنجان می تواند مرکزی برای تولید کالاهای اساسی 45 درصد از جمعیت ایران باشد.

وی با اشاره به ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان زنجان، اظهار کرد: استان زنجان هر ساله در این اراضی تولید محصولات کشاورزی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولیدات کشاورزی استان زنجان از نظر ریالی دو درصد از تولیدات کشاورزی ایران است، افزود: سالانه 18 هزار میلیارد تومان محصولات کشاورزی در استان زنجان تولید می شود.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم یکی از برنامه های محوری سند دار شدن اراضی کشاورزی ایران است عنوان کرد: در دولت سیزدهم مشکل ۶۰ ساله سند اراضی کشاورزی حل می شود‌.

وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد:در 22 بهمن امسال در شهرستان سلطانیه و خرمدره جشن سند دار شدن اراضی کشاورزی را برگزار می کنیم.

وی با بیان اینکه در استان زنجان مطالعات خوبی در زنجیره تولید گوشت قرمز و گوشت مرغ و گیاهان دارویی شروع شده است، افزود: فقط 30 هکتار گلخانه در این استان وجود دارد در حالی که ظرفیت این استان حداقل 600 هکتار گلخانه است.

ساداتی نژاد بابیان اینکه هزار میلیارد تومان تسهیلات مناسب برای احداث گلخانه در این استان اختصاص پیدا می کند، ابراز کرد: در حوزه صنایع تبدیلی استان زنجان ضعف دارد و برای رفع این مشکل تسهیلاتی مصوب شد.

وی با بیان اینکه برای حل مشکل آب عشایر 7.5 میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا می کند عنوان کرد: 5.5 میلیارد تومان اعتبار برای تامین آب شرب در محدوده های عشایری اختصاص پیدا می کند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای تکمیل سامانه های نوین آبیاری 100 میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا می کند تصریح کرد: 150 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل 10 سد معیشتی کشاورزان تخصیص پیدا می کند.

وی با بیان اینکه 15 میلیارد تومان اعتبار برای آب کشاورزی اختصاص پیدا می کند خاطر نشان کرد: برای تکمیل زیر ساخت های شهرک های کشاورزی 50 میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا می کند‌.

ساداتی پور با بیان اینکه 10 میلیارد تومان برای ناوگان مبارزه با آفات اعتبار در نظر گرفته شده است ادامه داد: 100 میلیارد تومان اعتبار برای حوزه آب خیز داری و آب خان داری اختصاص پیدا می کند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان گفت:مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستندو یکی از ویژگی‌های این عملیات آن بود که توازن سیاسی و نظامی را به سود ایران تغییر داد.

منتشر شده

در

توسط

مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

سید مجتبی حسینی‌راد در جلسه گرامیداشت سوم خرداد سالروز عملیات بیت المقدس و ارتحال امام(ره) در زنجان اظهار داشت:متأسفانه طی چند سال اخیر به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا برنامه‌های تجمعی دفاع مقدس کمرنگ شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با فروکش کردن کرونا برنامه‌های دفاع مقدس بیش‌ از پیش رونق گرفته است تصریح کرد:مردم قهرمان اصلی فتح خرمشهر هستند و یکی از ویژگی‌های این عملیاتها آن بود که توازن سیاسی و نظامی را به سود ایران تغییر داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان با اشاره به اینکه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی منشاء تغییرات روشنگری مردم بود، بیان‌ کرد: شروع این انقلاب که در واقع بیداری اسلامی و انسانی را به همراه داشت را مدیون امام راحل هستیم، از این رو باید پاسدار شهامت و رشادت آن بزرگ‌مرد باشیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم مناسبتی بعد از همه‌گیری کرونا و همکاری همه ارگان‌های استان، یادآور شد: نگاه بصیرت‌افزایی از طریق تبیین درس‌ها از اشغال تا آزادسازی خرمشهر، ایجاد فضای تعامل در جهت برگزاری برنامه‌ها با مشارکت عمومی مردم، تبیین نقش زنان در مقابله با دشمن و در دفاع از خرمشهر، نقش روحانیت در ارتقای روحیه معنوی رزمندگان و حماسه‌آفرینی عملیات بیت‌المقدس، از راهبردهای مراسم بزرگداشت حماسه سوم خرداد به شمار می‌رود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری زنجان با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم، خاطرنشان کرد: ارگان‌های متولی برای اجرای مراسم باید هماهنگی‌های لازم با ستاد نیروی انتظامی و فرمانداری در راستای برقراری امنیت و طرح‌های ترافیکی داشته باشند. همچنین برای غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده این بزرگواران توسط ارگان‌های ذی‌ربط، هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

در ادامه معاون اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان از آثار نمایشگاهی مختلفی در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس موجود خبر داد و گفت: هر نهاد و اداره ای که تمایل داشته باشد می‌توان این سیر نمایشگاهی را در اختیار آن‌ها قرار داد.

وی با اشاره به جمع‌آوری اسناد ادارات دخیل در دفاع مقدس، عنوان کرد: این اسناد جمع‌آوری‌شده با نام همان اداره و دستگاه منتشر خواهد شد.

رحمان باقری در ادامه این جلسه با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام بزرگداشت سوم خرداد، ادامه داد: برنامه سلام بر خرمشهر به‌صورت کشوری برگزار می‌شود.

معاون اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زنجان با بیان اینکه در این ایام از خانواده‌های شهدا دیدار و تجلیل خواهد شد، افزود: اثرات با عنوان پیام آوران ایثار به مدارس دانشگاه‌ها اعزام می‌شوند تا عملیات آزادسازی خرمشهر یعنی عملیات بیت‌المقدس را در مدارس و دانشگاه‌ها تبیین کنند.

محمد اکبری کارشناس تشکل‌های مذهبی زنجان در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری محافل قرآنی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر رحلت امام خمینی(ره)، خاطر نشان کرد: در این روزها از خانواده‌های شهدا دیدار و تجلیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مناطق هدف توزیع بسته‌های فرهنگی انجان خواهد شد، عنوان کرد: ۱۵ درصد از هیئت‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی برنامه‌های مختلفی در راستای سالروز آزادسازی خرمشهر و سالروز رحلت امام(ره) اجرا خواهد کرد.

ادامه مطلب

اقتصاد

هوای شهر زنجان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان گفت: وضعیت هوای زنجان در وضعیت «ناسالم» قرار گرفته است.

منتشر شده

در

توسط

هوای شهر زنجان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز هاشمی، کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان اظهار کرد: شاخص کیفی هوا در سه ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۴ امروز به میزان ۱۹۲ بوده است.

وی گفت: مسؤول آلاینده ذرات معلق در هوا با قطر کمتر از ۱۰میکرون و وضعیت کیفی هوای زنجان ناسالم است.
وی افزود : بر این اساس باید همه گروه‌ها از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و کودکان، سالمندان، بیماران ریوی و قلبی و بانوان باردار حتی الامکان از منازل خارج نشوند و فعالیت‌های طولانی و سنگین در خارج از منزل را نیز کاهش دهند. 

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌ کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان با اشاره به اینکه شاخص هوا از صفر تا ۵۰ خوب، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام افراد است، گفت: شاخص ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و ۳۰۰ به بالا در حد خطرناک می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

با هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی برخورد می شود

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت: هرگونه افزایش قیمت ها از سوی اتحادیه ها بدون ارائه مستندات ، بررسی و تعیین تکلیف از سوی سازمان حمایت ممنوع و با متخلفین برخورد می شود.

منتشر شده

در

توسط

با هرگونه افزایش قیمت غیر قانونی برخورد می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: هم اکنون افزایش قیمت صرفا به 4 قلم کالای اعلام شده اعمال می گردد و هرگونه افزایش قیمت سایر اقلام به صورت خودسرانه غیرقانونی می باشد.

وی تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت در صنوف و اتحادیه ها باید با هماهنگی دستگاههای زیربط و تائید سازمان حمایت صورت گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود کالا در بازار وجود ندارد عنوان کرد: در صورت هماهنگی لازم و توزیع مناسب ما شاهد هیچ گونه کمبودی در بازار نیستیم.

فغفوری در خصوص نحوه خرید نان در استان عنوان کرد: هیچ گونه محدودیت و افزایش قیمت در خصوص نان وجود ندارد.

شایان ذکر است در جلسه ای که با حضور رئیس اتاق اصناف و جمعی از روسای اتحادیه ها برگزار گردید مقرر شد افزایش قیمت صرفا در 4 قلم کالای اعلام شده صورت گیرد و اتحادیه هایی که صنوف آن ها به عنوان مصرف کننده این اقلام به شمار می روند قیمت ها را آنالیز کرده و جهت بررسی به اداره صنعت ، معدن و تجارت ارائه نمایند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها