سیاست

شهید سلیمانی یکی از گنجینه های این دوران بود که بایستی برای نسل جوان تبیین شود

فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص توجه به گنجینه های دفاع مقدس گفت: سردار سلیمانی هم یکی از گنجینه های این دوران بود که بایستی برای نسل جوان تبیین شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ویژه برنامه سرباز وطن با سخنرانی سردار رسول وزیری (از فرماندهان دوران دفاع مقدس و جبهه ی مقاومت) همراه با شعر خوانی شاعران استان و تجلیل از خانواده معظم شهدا، به همت سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان و با مشارکت سایر نهادهای فرهنگی استان در فرهنگسرای امام خمینی(ره) برگزار گردید.

سردار رسول وزیری در ویژه برنامه سرباز وطن با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی به برخی از ویژگی های این شهید اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی از افتخارات دفاع مقدس بود.

فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص توجه به گنجینه های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی هم یکی از گنجینه های این دوران بود که بایستی برای نسل جوان تبیین شود.

وی به علمیات هایی که سردار سلیمانی در هشت سال دفاع مقدس فرماندهی نمود اشاره کرد و گفت: مکتب شهید سلیمانی یک مکتب الگوسازی جهادی است و اگر باور داریم این شهید مکتب است باید عناصر این مکتب آنالیزه و به مردم ارائه شود.

وزیری با بیان اینکه دشمن خیال می کند می تواند با شهید کردن سردار این مکتب را از بین ببرد، گفت: مکتب شهید سلیمانی جوانان را آماده میدان و کار در جبهه نرم و سخت می‌کند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس به برخی ویژگی های سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: این شهید اهل دلدادگی و صدق و صفا بود و از قدرت نظامی آمریکا خبر داشت و همواره می گفتند حتی در آنجایی که شما فکر نمی کنید ما نزدیک شما هستیم و این یعنی توان نظامی دشمن اراده ما را سست نمی کند.

وی به ارتباط سردار با سربازان و رزمندگان و تلاش برای حل مشکلات آنان اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی عمل به آموزه های اسلام را جدی می‌گرفت، با کفار سخت برخود می‌کرد اما در برخود با مردم و رزمندگان بسیار خوب و مهربانه عمل می‌کرد.

وزیری با بیان اینکه دشمنی دشمنان این انقلاب تمامی ندارد، گفت: عاشقان جبهه مقاومت همواره باید در صحنه حاضر باشند، توطئه های دشمن همواره به یک شکلی خود را نشان می دهد، اگر شهید سلیمانی امروز زنده بود می گفت من آماده ام هزاران بار جانم را فدای شما ملت ایران کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا