با ما همراه باشید

سیاست

شهدا الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های آینده

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی مدیون شهدا در جبهه‌های آفندی و پدافندی است که دشمن را به خاک مذلت کشاندند، افزود: شهدا الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های آینده هستند.

منتشر شده

در

شهدا الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های آینده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سردار فلاح زاده در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت استان زنجان، اظهار داشت: مادران شهدا از فرزندان، عصاره جان و پاره تن خود برای دفاع از اسلام، استحکام پایه‌های انقلاب و دفاع از ولایت گذشته و فرزندان خود را راهی جبهه‌ها کرده و گاهی حتی پیکر آنها نیز به دلیل جاویدالاثر شدن دریافت نکردند تا مراسم تشییع برای آنها برگزار کنند که تسلی دل داغدیده شوند.

وی با بیان اینکه در قرآن محمدی هم آمده است که بهترین چیزی را که دارید انفاق کنید، افزود: گاهی انسان به مانند مهاجران صدر اسلام اموال و خانه‌اش را انفاق می‌کند و یا به مانند دوران دفاع مقدس افرادی که با اموال خود اقدام به پشتیبانی از جبهه‌های جنگ می‌کردند و یا همین حالا خیرانی که با ایثار مال خود از خانواده‌های بی‌سرپرست حمایت کرده و یا اقدام به ساخت مدرسه و … می‌کنند، ولی در دوران دفاع مقدس خانواده شهدا پاره تن خود را تقدیم دفاع از اسلام و انقلاب کردند.

این مسئول با اشاره به رشادت‌های بانوان ایرانی در پشت جبهه‌های جنگ و راهی کردن فرزندانشان به خط دفاع، گفت: افرادی همچون مادر شهدای کرمانشاهی وقتی به محضر امام خمینی(ره) در جماران می‌رسد به امام(ره) می‌گوید اماما محزون مباش، دو پسرم را تقدیم کرده‌ام و آمادگی دارم بقیه فرزندانم را در این راه تقدیم کنم.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس ادامه داد: مادر شهیدان باکری نیز وقتی دو پسرش مجید و آقا مهدی شهید شده و در مقابلش بودند، به امام(ره) عنوان کرد که ای کاش به اندازه رگ‌های بدنم پسر داشتم و در راه انقلاب فدا می‌کردم.

سردار فلاح زاده با اشاره به لقب ام‌ابیهای حضرت زهرا(س)، گفت: این حضرت در شعب ابی طالب مراقب پدر و مشغول مداوای جراحات پدر در احد شد که حضرت پیامبر(ص) به او لقب ام ابیها دادند.

سردار فلاح زاده با تاکید بر اینکه مادران و خانواده شهدا برای پیروزی انقلاب ایثار کردند، ادامه داد: از یکی از مادران شهدا سوال می‌شود که زیباترین و تلخ‌ترین خاطره زندگی خود را بگویید جواب می‌دهد زیباترینش پیروزی انقلاب و تلخ‌ترین رحلت امام راحل است که این خود معرفت خانواده شهدا نسبت به انقلاب، امام و دستاوردهای انقلاب است.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس با بیان اینکه حضرت زهرا(س) در همه صحنه‌ها از جمله سخنرانی قرای فدکیه مدافع ولی زمان خود بود و با این روش به تمامی نسل‌ها در همه عصرها یادآورشد که ولایت علی، اولاد علی و جانشینان او مقدم بر همه چیز است.

سردار فلاح زاده تصریح کرد: حضرت زینب(س) نیز از مکه مکرمه تا صحرای کربلا حتی زمانی که فرزندانش را تقدیم اسلام کرد معرفت و شناخت خود را به امام زمان عصر خود ابراز می‌کرد با وجود اینکه در واقعه کربلا همه داغ‌ها از جمله شهادت فرزندان، فرزندان برادر و برادرش را به چشم دید و اسارت را به جان خرید اما در تعریف واقعه کربلا فرمود هر آنچه دیدم زیبایی بود که این امر ناشی از شناخت و معرفت ایشان نسبت به ولی زمان خود است.

وی ادامه داد: مادران، همسران و پدران شهدا در حالی که با پیکر فرزندان خود مواجه می‌شدند با خداوند متعال اینگونه نجوا می‌کردند که این قربانی را از ما بپذیر.

این مسئول با اشاره به ولایت پذیری حضرت ام‌البنین، گفت: حضرت ام‌البنین(س) حتی در روز عروسی خود وقتی متوجه بیماری حسن و حسین شدند از ایشان پرستاری کرد و همواره فرزندان حضرت زهرا(س) را مقدم به فرزندان خود می‌دانست.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس یادآورشد: حضرت ام‌البنین(ع) همواره فرزندان خود را تشویق به همراهی با فرزندان حضرت علی(ع) می‌کرد و زمانی که خبر شهادت یک به یک فرزندانش به او در کربلا داده شد، ایشان از امام حسین(ع) خبر گرفت و با شنیدن شهادت آن حضرت فرمود رگ‌های قلبم پاره پاره شد که این امر ناشی از معرفت و شناخت ایشان نسبت به جایگاه امام زمان خویش است.

سردار فلاح زاده شهدا را تربیت یافته مساجد و علمای ربانی عنوان کرد و گفت: علمای ربانی نیز در مکتب امام صادق(ع)، پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار تربیت شده‌اند.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی مدیون شهدا در جبهه‌های آفندی و پدافندی است که دشمن را به خاک مذلت کشاندند، افزود: شهدا الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های بعدی هستند.

این مسئول با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی، بیان داشت: همه خصوصیات شهدا در سردار سلیمانی جمع است و اگر می‌خواهیم مکتب این شهید را ترویج کنیم اول باید نسبت به ایشان شناخت داشته باشیم، همچنانکه برای شناخت مکتب علی و اولاد او باید نسبت به آنها شناخت کسب کنیم.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس با اشاره به رشادت‌های سردار سلیمانی در جبهه‌های حق علیه باطل در عملیات‌های مختلف نظامی، جبهه مقاومت و راه‌اندازی موکب‌های اربعین، یادآور شد: حاج قاسم را باید در چنین صحنه‌هایی شناخت.

سردار فلاح زاده تاکید کرد: با وجود اینکه ۲۵ هزار نفر از یاران حضرت علی(ع)‌ در جنگ صفین به شهادت رسیدند اما مالک اشتر بهترین، باوفاترین، شجاع‌ترین و متقی‌ترین یار ایشان بود.

وی با بیان اینکه در شهادت سردار سلیمانی رهبر انقلاب محزون شدند، همچنانکه هنوز هم محزون هستند، افزود: خدا محوری، کار برای کسب رضایت الهی و ولایتمداری عملی از مهمترین ویژگی‌های ایشان بود.

این مسئول تصریح کرد: حاج قاسم اهل توسل و مردم دار بود که یکی از سرداران بزرگ استان زنجان با عنوان سید رضی که ۱۸ سال در جبهه مقاومت حضور دارد، گنجینه بزرگی برای این استان محسوب می‌شود و خاطرات بیشماری از سردار سلیمانی برای بازگویی دارد.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس گفت: با صبر و بردباری مردم و به کوری چشم دشمن مشکلات اقتصادی حل و به مصاف دشمنان و فتح سنگرهای کلیدی جهان می‌رویم و راه را شهدا ادامه خواهیم داد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیاست

جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد

استاندار زنجان با بیان اینکه جوانان زنجانی در طرح هوشمند سازی یارانه نان پای کار آمدند و با حضوری پرتلاش به زیبایی نتیجه اعتماد به جوانان را معنا بخشیدند گفت: جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد و بزودی از این پیچ اقتصادی نیز عبور خواهیم کرد.

منتشر شده

در

توسط

جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان که با حضور معاون امور جوانان و مدیر کل طرح های ملی و فرهنگی جوانان در وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: بزرگترین نعمت خدا به انسان حیات است و بزرگترین نعمت یک جامعه جوانان هستند و باید انرژی جوانان در جامعه وجود داشته باشد چرا که جوانان دلی پاک و بی غل و غش دارند، محافظه کار نیستند و ریسک پذیری بلایی دارند و با اتکا به این خصایص جوانی است که رشد و توسعه اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه جوانان زنجانی در طرح هوشمند سازی یارانه نان پای کار آمدند و با حضوری پرتلاش به زیبایی نتیجه اعتماد به جوانان را معنا بخشیدند تصریح کرد: جوانان با حضور در میدان کار و تلاش، پیشرفت ایجاد خواهند کرد و بزودی از این پیچ اقتصادی نیز عبور خواهیم کرد.

افشارچی در ادامه با اشاره به نقش تسهیل گری و حمایتی دولت در کلیه امور افزود: اشتغال به تنهایی هدف نیست و باید از منظر تولید به اشتغال بنگریم و در این راستا در بخش های متعددی سرمایه گذاری و هدف گذاری عددی کرده ایم تا از ظرفیت بخش خصوصی و خروجی های متنوع دانشگاه های استان برای تأسیس و گسترش و تقویت شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم.

استاندار زنجان همچنین با اشاره به شعار سال و اینکه طرح این شعار از سوی رهبر انقلاب امروز همچون سنگری برای مقابله با مشکلات و موانع توسعه شرکت های تولیدی دانش بنیان است تاکید کرد: متولیان امور مختلف در تمامی رده های مسئولیتی باید از پایان یافتن کاری که به عهده آن هاست مطمئن شوند چرا که ممکن است از جایی که رها شده دیگر ادامه پیدا نکند بنابراین پیگیری از اصول همه امور است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه اشتغال نسبت به استان های دیگر در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: بحث دانش بنیان ظرفیتی در کشور ایجاد کرده است که باید انرژی بیشتری در این باره گذاشته شود و نباید متولیان دولتی نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشند.

افشارچی با بیان اینکه استان زنجان دانشگاه‌های مختلفی دارد که خروجی‌های متنوعی دارند، گفت: باید این خروجی‌ها را به میدان بیاوریم که خودشان مبدل باشند و باید تلاش بیشتری کنیم که طرح‌های دانش‌بنیان به هدف برسند و در نامه نگاری‌های اداری گم نشوند.

ادامه مطلب

سیاست

برنامه های ارتحال امام خمینی در استان زنجان مردمی برگزار شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: برنامه های ارتحال امام خمینی(ره) در استان زنجان مردمی برگزار شود.

منتشر شده

در

توسط

برنامه های ارتحال امام خمینی در استان زنجان مردمی برگزار شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در جلسه ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در استان اظهار داشت: این ایام، فرصت خوبی برای تبیین مجموعه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای پرچم اسلام در سراسر جهان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان اظهار کرد: از این فرصت باید برای تبیین ارزش‌ها و داشته‌هایمان به خوبی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ابعاد مختلف شخصیتی و تأثیرگذاری امام راحل فقط محدود به داخل کشور نیست بلکه به خارج از مرزها نیز ارتباط دارد، گفت: ما میراث‌دار انقلاب و بنایی هستیم که امام راحل آن را بنا نهاده است.

رفیعی در ادامه تاکید کرد: اکنون نیز در شرایط ویژه‌ای به سر می‌بریم و مقام معظم رهبری به عنوان دیده‌بان و راهبر اصلی نظام، جهاد تبیین را مطالبه کرده‌اند.

معاون استاندار زنجان افزود: در برگزاری برنامه‌ها باید به ابعاد مختلف شخصیتی، آرمان‌ها و وصیت‌نامه سیاسی- الهی امام راحل و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب پرداخته شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مراسم و برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های مختلف و با تاکید بر جنبه مردمی بودن باید برگزار شود، یاد آور شد: اجرای هماهنگ سرود «سلام فرمانده» اقدام خوبی است که به‌صورت یک برنامه باشکوه و با حضور دهه نودی‌ها و نوجوانان در این ایام برگزار شود.

رفیعی بر لزوم فضاسازی شهرها متناسب با ایام ارتحال امام خمینی با توجه به تقارن دهه کرامت با سالروز ۱۴ و ۱۵ خرداد تاکید کرد و گفت: در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد که ایام عزاداری است، شاهد تغییراتی در فضاسازی شهرها باید باشیم.

ادامه مطلب

سیاست

جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست

استاندار زنجان با بیان اینکه سیاست های کلی نظام را نباید سلیقه ای انجام داد گفت: جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست.

منتشر شده

در

توسط

جمعیت و فرزند آوری از اولویت های نظام و جزء منافع ملی ماست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین جلسه قرارگاه استانی خانواده و جمعیت استان زنجان اظهار داشت: برخی اقدامات ناصحیح که در گذشته انجام گرفته، تبعات سوء آن امروز گریبانگیر کشور شده و باید برای حل این مشکلات چاره اندیشی درستی شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه نرخ باروری مادران ایرانی بسیار کاهش یافته است افزود: باید باور داشته باشیم مسائل اقتصادی کشور حل خواهد شد و دولت با تصمیمات ساختاری که اتخاذ کرده، تلاش می کند با تحریم ها مقابله کند و گشایش هایی نیز در حال رخ دادن است.

وی با تاکید بر اینکه باید برای ۱۵ سال آینده به فکر جوان سازی جمعیت کشور باشیم اظهار داشت: باید به فکر ایران و آینده فرزندان خود باشیم و با برخی تصمیم های نادرست آینده کشور و فرزندانمان را نباید با مخاطره مواجه کنیم.

مقام عالی استان استراتژی دولت را مقابله با تحریم ها عنوان کرد و افزود: نباید اقتصاد کشور وابسته به تصمیمات دیگران باشد و به همین منظور در جنگ اقتصادی که قرار داریم به آینده امیدواریم و سیاست های کلی نظام را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر در دیدگاه جامعه نسبت به موضوع فرزندآوری، گفت: دو سال آینده باید تغییر محسوسی در استان در آمارهای فرزندآوری شاهد باشیم و برنامه‌ریزی‌ها در این مسیر تدوین شود.

استاندار زنجان تصریح کرد: نیاز به نیروی کار جوان در کشورهای توسعه یافته، به‌ گونه‌ای نمایان است که برنامه‌های وسیعی در این حوزه تدارک دیده و از فرزندآوری حمایت می‌کنند، باید ما نیز با تدوین برنامه‌های عملیاتی، شرایط را برای تشویق خانواده‌ها جهت فرزندآوری فراهم کنیم، به همین خاطر انتظار داریم طی دو سال شاهد تغییرات محسوس در این بخش باشیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به ارائه تسهیلات به خانواده‌هایی که اقدام به فرزندآوری کرده و یا تشکیل خانواده می‌دهند، گفت: ارائه چنین مشوق‌هایی مناسب است و باید با جدیت چنین مواردی مطرح شود.

ادامه مطلب

برترین ها