اجتماعی

شناسایی ۴ راننده متخلف زنجانی در افزایش خودسرانه هزینه های اعزام زائران اربعین

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از شناسایی ۴ راننده متخلف در افزایش خودسرانه هزینه های اعزام زائران نیز خبر داد و گفت: بعد از اربعین  به تخلفات رانندگان رسیدگی می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی مدقالچی با ارائه گزارش از وضعیت عملکرد کمیته حمل و نقل و سوخت اظهار داشت: از اول شهریور که طرح اربعین آغاز شده است تا کنون ۲۵۰ دستگاه اتوبوس به مرز مهران اعزام شده  که  این تعداد اتوبوس ۵ هزار و ۷۰۰ نفر زائر را جابجا کرده است.

 وی با بیان اینکه پیش‌بینی ما این است که یک سوم از زائران از طریق ناوگان اتوبوسی جابجا شوند، گفت: اگر ۵۰ هزار زائر پیش بینی شده، را بصورت حقیقی داشته باشیم، ما باید چیزی حدود ۱۷ هزار نفر را  جابجا کنیم که با توجه به تعداد ناوگان موجود شاید سخت باشد، اما غیر ممکن نبوده و امکان پذیر خواهد بود مگر اینکه تعداد زائران از مرز ۵۰ هزار نفر افزایش یابد.

 وی با بیان اینکه در سه روز اخیر موج افزایشی اعزام زائر را  از استان زنجان،  داشتیم گفت:  روزانه ۴۰ تا ۴۵ دستگاه اتوبوس اعزام می شود.

 معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان درخواست های نیز از رئیس ستاد اربعین داشت که  آزادسازی دفترچه کار رانندگان باسابقه جاده، مساعدت سایر دستگاههای اجرایی برای اعزام ۱۰ دستگاه سواری به مرزها از آن جمله بود.

مدقالچی  با بیان اینکه اگر همه 20 دستگاه سواری مورد نیاز در مرزها توسط خود اداره کل حمل و نقل جاده ای و راهداری استان انجام شود،استان عملاً از داشتن سواری دولتی در مدت زمان پیاده روی اربعین محروم می‌شود اظهارداشت:  در این صورت  انجام امور مربوط به راهداری و کنترل راهها دچار اختلال می شود.

وی از شناسایی ۴ راننده متخلف در افزایش خودسرانه هزینه های اعزام زائران نیز خبر داد و گفت: بعد از اربعین  به تخلفات رانندگان رسیدگی می شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان،  با بیان اینکه متاسفانه صندلی فروشی در اتوبوس ها  در تهران باب است و اخیراً در زنجان نیز در حال شکل گیری است افزود: اعلام کرده ایم که هر راننده متخلفی که شناسایی شود بعد از اربعین دفترچه کارش تا ۴ ماه غیر فعال می‌شود.

 مدقالچی تاکید کرد: ۴ اتوبوس متخلف را نیز در ابهر به مدت چند روز غیرفعال کردیم تا بدانند که ما در برخورد با متخلفین جدی هستیم.

وی  گفت:  آماده دریافت گزارش های تخلفات در این حوزه هستیم تا برخورد های لازم، برای بازدارندگی در این خصوص انجام گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا