اقتصاد

شناسایی و برخورد جدی تر با متخلفین دانه درشت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در ششمین جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار و کمیسیون تعزیرات حکومتی استان، برخورد با متخلفین دانه درشت در صنوفی که مردم بیشترین مراجعات را به آنها دارند ضروری دانست و تصریح کرد: چنانچه متخلفین بزرگ شناسایی و با جدیت تنبیه شوند، از بروز سایر تخلفات کوچک جلوگیری خواهد شد.

استاندار زنجان همچنین بر لزوم ایجاد شفافیت بیشتر در بازرسی های صورت گرفته از اصناف تاکید کرد و گفت: با استفاده از نرم افزارها و سیستم های نوین باید ساز و کاری پیش بینی کرد تا بتوان زمان و تعداد بازرسی های انجام شده توسط بازرسین از صنوف مختلف را بصورت دقیق و شفاف رصد نمود و نتایج آن را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

مقام عالی استان خاطرنشان کرد: باید برگزاری دوره های آموزشی برای بازرسان جدی گرفته شود تا افراد با اِشرافیت بیشتری به بازرسی صنوف بپردازند.

گفتنی است در این جلسه، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان از احصاء فرمول دقیقی برای تعیین قیمت انواع گوشت قرمز در بازار خبر داد و گفت: در این فرمول دقیق احصاء شده، تنها آیتم متغیر در تعیین قیمت گوشت، قیمت دام است و در این صورت با کنترل ها و نظارت های سازمان جهاد کشاورزی از تخلفات قیمت عرضه گوشت قرمز به بازار جلوگیری خواهد شد.

همچنین میزان افزایش بهای نرخ حمل و نقل عمومی شهری زنجان که آنالیز و ارائه شده بود نیز مورد بررسی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا