اجتماعی

 سطح انتظار مردم از دستگاه آموزش و پرورش خیلی بالاست

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت : سطح انتظار مردم از دستگاه آموزش و پرورش خیلی بالاست . وظیفه دستگاه آموزش و پرورش ، تعلیم و تربیت نسل های آتی است و بدون توجه به زیرساخت‌های آن ، تربیت نسل آینده با مشکل مواجه خواهد بود .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،همایش و نشست مدیران کل ، روسا ، کارشناس مسئولان و کارشناسان ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات قطب 3 کشوری ، شامل استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان با حضور سید مجتبی هاشمی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید.

سید مجتبی هاشمی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر از میزبانی استان زنجان در برگزاری این همایش و گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی اظهار داشت : شهید سلیمانی اسوه و الگوی عملی مکتب امام حسین می باشد . شهید سلیمانی نشان داد الگوی کامل ساده زیستی است .

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی آنچه که در مکتب نبوی دریافت کرده بود و تلاش کرد آن را در جامعه اشاعه بدهد بیان کرد : اگر امروز ما می‌توانیم این شهید بزرگوار و امثال این شهید را به عنوان الگو معرفی کنیم به این دلیل است اینان خودشان را به مبانی اسلام نزدیک کردند .

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر ما مسئولین نیز سعی کنیم خودمان را به این مبانی نزدیک کنیم باز هم بُرد با ماست و رمز خروج بسیاری از معضلات و مشکلات بازگشت به همان مبانی آن بزرگواران است که با تلاش و برنامه ریزی و دقت نظر و ایجاد ساختارهای مناسب فرایند هایی را طی کنیم که مخاطبین ما اعتماد بیشتری کنند چرا که این اعتماد کمک می‌کند تا بهتر و به نحو شایسته کارهارا پیش ببریم .

هاشمی با بیان اینکه یکی از وظایف ما تبدیل شعارهای دولت به گفتمان است بیان کرد: یکی از مسیر هایی که برای‌ گفتمان سازی در حوزه سلامت اداری و مباز ره با فساد تعریف شده است در سیاست های کلی نظام ۲۶ فراز وجود دارد که بخشی از آن مرتبط با سلامت اداری است و راهبردهایی در این مسیر تعریف شده است که باید این سیاست های کلی را در نظام تعلیم و تربیت خوب بشناسیم و تعریف کنیم .

وی با بیان اینک می‌طلبد الگوی مناسبی برای سلامت اداری در آموزش و پرورش داشته باشیم و بتوانیم به سمت این دیدگاه مشخص حرکت کنیم افزود : اهمیت بعد سلامت اداری به این دلیل است دستگاه آموزش و پرورش یک دستگاه چند بعدی است که در فضای اجتماعی کشور نقش دارد و سابقه ذهنی مردم به عنوان یک دستگاه سالمی است و آنچه که سطح انتظار در سلامت اداری آموزش و پرورش است خیلی سطح گسترده است .

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش افزود: باید اولویت ها را بشناسیم و برای اجرای مسائل و مشکلات آموزش و پرورش قدم برداریم .

هاشمی ادامه داد : سلامت اداری یکی از شعارهای دولت سیزدهم بود که شامل فساد ستیزی ، مبارزه با فساد ، مردم‌داری و عدالت اجتماعی می باشد و یکی از مباحثی که در برنامه‌ریزی‌ها باید توجه کنیم مقابله با فساد می باشد .

وی افزود : در سیاست های کلی نظام اداری ، 26 راهبرد وجود دارد که باید آنها را بشناسیم و به سیاست‌های اجرایی آموزش و پرورش تبدیل کنیم. سطح انتظار مردم از دستگاه آموزش و پرورش خیلی بالاست . وظیفه دستگاه آموزش و پرورش ، تعلیم و تربیت نسل های آتی است و بدون توجه به زیرساخت‌های آن ، تربیت نسل آینده با مشکل مواجه خواهد بود .

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : در حوزه سلامت اداری با یک برنامه‌ریزی صحیح ، علمی و منطقی به سمت یک هدف مشخص می رویم .برای حوزه سلامت اداری 6راهبرد و سیاست تعریف شده است که عبارتند از سیاست های ارزشی ، سیاست های ساختاری، سیاست های حکمرانی ، سیاست های رفتاری و مدیریتی ، سیاست‌های فرهنگی و سیاست های قضایی.

این مقام مسئول افزود : مفهوم سلامت اداری شامل مجموعه اقداماتی از قبیل پیشگیری ، برنامه ریزی ، کنترل و پاسخگویی اداری است که با توجه به ابعاد گوناگون حوزه سلامت اداری ، باید یک نگاه علمی برای حل مسائل و مشکلات آن تعریف گردد . باید با برنامه ریزی و طراحی یک ساختار مناسب ، به سمت و سوی مشخص حرکت کنیم .

وی در ادامه گفت : سلامت اداری با توجه به ابعاد گوناگون در اجرای آن ، با نگاه مشارکتی میسر است و با یک نگاه ، یک جریان و یک دستگاه امکان پذیر نمی باشد. برنامه های اجرایی حوزه سلامت اداری باید از حوزه کارشناسی استان ها شروع شود و ایده پردازی و طراحی ساختار باید از سمت کارشناسان استان ها اقدام گردد و تمرکز به مرکز میسر نمی باشد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در پایان ضمن اشاره به تشکیل کمیته های سلامت اداری افزود : ایجاد هیئت های اندیشه ورز در اداره کل ارزیابی و ارزیابی مرکز پایه ریزی شده و توسعه گفتمان آن آغاز شده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا