با ما همراه باشید

پزشکی

زنجان هیچ کمبودی در واکسیناسیون ندارد و در تمام مراکز انواع واکسن موجود است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه هیچ کمبودی در واکسن بیماری کووید – ۱۹ در استان وجود ندارد گفت: انواع واکسن در تمام مراکز وجود دارد و تزریق می شود.

منتشر شده

در

زنجان هیچ کمبودی در واکسیناسیون ندارد و در تمام مراکز انواع واکسن موجود است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست مجازی در پاسخ به سوال خبرنگاران در تشریح وضعیت واکسیناسیون در استان از واکسینه شدن ۳۹و نیم درصد از جمعیت هدف در استان خبر داد و اظهار کرد: مراکز تجمیعی واکسیناسیون به تدریج افزایش یافته و متناسب با شرایط نیز افزایش خواهد یافت، واکسیناسیون به صورت سیار هم در برخی مناطق انجام می شود.

وی واکسن تزریق شده روز گذشته در استان را بیش از ۱۴ هزار دوز اعلام نموده و تصریح کرد : در مراکز با آرامش و با شرایط بسیار مناسب واکسیناسیون انجام میشود و با همین شرایط و با امید افزایش ظرفیت واکسن تزریق به صورت روزانه و  در اسرع وقت  انجام خواهد شد  .

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوالی در مورد واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال نیز گفت:  قطعاً واکسیناسیون زیر ۱۸ سال  در کشور انجام نمی شود و هنوز در کشور مجوزی برای  تزریق واکسن زیر ۱۸ سال  صادر نشده ولی در برنامه داریم برای مناطق صعب العبور و مناطق محروم واکسیناسیون با رنج سنی وسیعی انجام شود که به زودی اعلام خواهد شد.

قزلباش تصریح کرد:  واکسیناسیون دانش آموزان نیز در کشور مشخص نیست، در دنیا واکسن‌هایی تزریق می‌شوند اما در ایران مسئله در حال بررسی است و اگر ابلاغ و اعلام شود و واکسن تامین شود قطعاً واکسیناسیون انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در واکسن در استان وجود ندارد افزود: ممکن است در منطقه و یا شهرستانی کسی اصرار داشته باشد واکسن خاصی تزریق کند که به طور موقت تمام شده باشد ولی انواع واکسن در تمام مراکز وجود دارد و تزریق می شود.

 وی میزان دریافتی واکسن برکت در استان را نزدیک به ۷۷ هزار دوز اعلام و گفت:  واکسن ایرانی برکت در مراکز واکسیناسیون توزیع شده و قسمت عمده آن نیز تزریق شده است و واکسن آسترازنکا نیز در استان برای دوز اول و دوم موجود است

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزش

لایحه حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی به شورای اسلامی شهر زنجان ارسال شد

شهردار زنجان از ارسال لایحه حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی به شورای اسلامی شهر زنجان خبر داد و گفت: در راستای حمایت از ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک لایحه‌ای تقدیم شورای اسلامی شهر زنجان کردیم.

منتشر شده

در

توسط

لایحه حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی به شورای اسلامی شهر زنجان ارسال شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حبیب یگانه در حاشیه مراسم بدرقه ورزشکاران پارالمپیکی زنجان با آرزوی موفقیت برای همه ورزشکاران کشورمان اظهار داشت: امروز مراسم بدرقه اعزام دو ورزشکار و دو مربی زنجانی بود که امیدواریم با موفقیت کامل به میهن اسلامی برگردند.

وی به اقدامات مدیریت شهری برای حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی اشاره کرد و گفت: لایحه‌ای تقدیم شورای اسلامی شهر زنجان کردیم تا بتوانیم از زحمات این عزیزان در اردوهای مختلف و هم اگر بتوانند در کسب مدال موفق شوند حمایت لازم را داشته باشیم.

یگانه با اشاره به شرایط ویژه کرونایی در بحث ورزش و به ویژه ورزش‌های همگانی افزود: امسال به دلیل شرایط ویژه کرونا در بحث ورزش‌های همگانی و به ویژه ورزش و نرمش صبحگاهی در سطح پارکها هیچگونه مجوزی از سوی ستاد مقابله با کرونای استان داده نشده است.

وی به آمادگی برای برگزاری ورزش‌های همگانی در سطح پارکها اشاره کرد و گفت: محیط فیزیکی و زیرساختی پارکهای سطح شهر آماده است و به محض آماده شدن شرایط مساعد برای انجام ورزش‌های همگانی، با در نظر گرفتن مربی و شرایط ویژه، ورزش‌های همگانی و صبحگاهی را دایر می‌کنیم.

دو ورزشکار و دو مربی زنجانی در بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو حضور خواهند یافت.

رقیه شجاعی در رشته تیراندازی و مهدی محمدی در رشته دوچرخه‌سواری، ورزشکاران حاضر در این بازی‌ها و فرهاد عصفوری و کمال عشق نیز به ترتیب به عنوان مربیان دوچرخه‌سواری و تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در این بازی‌ها حاضر می‌شوند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها