پزشکی

زنجان هیچ کمبودی در واکسیناسیون ندارد و در تمام مراکز انواع واکسن موجود است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست مجازی در پاسخ به سوال خبرنگاران در تشریح وضعیت واکسیناسیون در استان از واکسینه شدن ۳۹و نیم درصد از جمعیت هدف در استان خبر داد و اظهار کرد: مراکز تجمیعی واکسیناسیون به تدریج افزایش یافته و متناسب با شرایط نیز افزایش خواهد یافت، واکسیناسیون به صورت سیار هم در برخی مناطق انجام می شود.

وی واکسن تزریق شده روز گذشته در استان را بیش از ۱۴ هزار دوز اعلام نموده و تصریح کرد : در مراکز با آرامش و با شرایط بسیار مناسب واکسیناسیون انجام میشود و با همین شرایط و با امید افزایش ظرفیت واکسن تزریق به صورت روزانه و  در اسرع وقت  انجام خواهد شد  .

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوالی در مورد واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال نیز گفت:  قطعاً واکسیناسیون زیر ۱۸ سال  در کشور انجام نمی شود و هنوز در کشور مجوزی برای  تزریق واکسن زیر ۱۸ سال  صادر نشده ولی در برنامه داریم برای مناطق صعب العبور و مناطق محروم واکسیناسیون با رنج سنی وسیعی انجام شود که به زودی اعلام خواهد شد.

قزلباش تصریح کرد:  واکسیناسیون دانش آموزان نیز در کشور مشخص نیست، در دنیا واکسن‌هایی تزریق می‌شوند اما در ایران مسئله در حال بررسی است و اگر ابلاغ و اعلام شود و واکسن تامین شود قطعاً واکسیناسیون انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در واکسن در استان وجود ندارد افزود: ممکن است در منطقه و یا شهرستانی کسی اصرار داشته باشد واکسن خاصی تزریق کند که به طور موقت تمام شده باشد ولی انواع واکسن در تمام مراکز وجود دارد و تزریق می شود.

 وی میزان دریافتی واکسن برکت در استان را نزدیک به ۷۷ هزار دوز اعلام و گفت:  واکسن ایرانی برکت در مراکز واکسیناسیون توزیع شده و قسمت عمده آن نیز تزریق شده است و واکسن آسترازنکا نیز در استان برای دوز اول و دوم موجود است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا