با ما همراه باشید

پزشکی

زنجان هیچ کمبودی در واکسیناسیون ندارد و در تمام مراکز انواع واکسن موجود است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه هیچ کمبودی در واکسن بیماری کووید – ۱۹ در استان وجود ندارد گفت: انواع واکسن در تمام مراکز وجود دارد و تزریق می شود.

منتشر شده

در

زنجان هیچ کمبودی در واکسیناسیون ندارد و در تمام مراکز انواع واکسن موجود است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست مجازی در پاسخ به سوال خبرنگاران در تشریح وضعیت واکسیناسیون در استان از واکسینه شدن ۳۹و نیم درصد از جمعیت هدف در استان خبر داد و اظهار کرد: مراکز تجمیعی واکسیناسیون به تدریج افزایش یافته و متناسب با شرایط نیز افزایش خواهد یافت، واکسیناسیون به صورت سیار هم در برخی مناطق انجام می شود.

وی واکسن تزریق شده روز گذشته در استان را بیش از ۱۴ هزار دوز اعلام نموده و تصریح کرد : در مراکز با آرامش و با شرایط بسیار مناسب واکسیناسیون انجام میشود و با همین شرایط و با امید افزایش ظرفیت واکسن تزریق به صورت روزانه و  در اسرع وقت  انجام خواهد شد  .

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوالی در مورد واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال نیز گفت:  قطعاً واکسیناسیون زیر ۱۸ سال  در کشور انجام نمی شود و هنوز در کشور مجوزی برای  تزریق واکسن زیر ۱۸ سال  صادر نشده ولی در برنامه داریم برای مناطق صعب العبور و مناطق محروم واکسیناسیون با رنج سنی وسیعی انجام شود که به زودی اعلام خواهد شد.

قزلباش تصریح کرد:  واکسیناسیون دانش آموزان نیز در کشور مشخص نیست، در دنیا واکسن‌هایی تزریق می‌شوند اما در ایران مسئله در حال بررسی است و اگر ابلاغ و اعلام شود و واکسن تامین شود قطعاً واکسیناسیون انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در واکسن در استان وجود ندارد افزود: ممکن است در منطقه و یا شهرستانی کسی اصرار داشته باشد واکسن خاصی تزریق کند که به طور موقت تمام شده باشد ولی انواع واکسن در تمام مراکز وجود دارد و تزریق می شود.

 وی میزان دریافتی واکسن برکت در استان را نزدیک به ۷۷ هزار دوز اعلام و گفت:  واکسن ایرانی برکت در مراکز واکسیناسیون توزیع شده و قسمت عمده آن نیز تزریق شده است و واکسن آسترازنکا نیز در استان برای دوز اول و دوم موجود است

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشکی

انجام موفقیت‌آمیز عمل برداشت ضایعه مغزی برای اولین بار در خرم‌دره

عمل برداشت ضایعه مغزی برای اولین بار در بیمارستان بوعلی سینا خرمدره با موفقیت انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

انجام موفقیت‌آمیز عمل برداشت ضایعه مغزی برای اولین بار در خرم‌دره

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بیمار آقای میانسالی با شکایت بی‌حسی دست راست به همراه اختلال تکلم، در سرویس دکتر فرشید میرزایی متخصص جراحی مغز و اعصاب بستری شد و با تشخیص ضایعه‌ای در سمت چپ مغز ناحیه فرونتال در بررسی‌های تصویربرداری به عمل آمده و با توجه به اثر فشار به مغز و همچنین علائم بیمار، تصمیم به جراحی کرانیوتومی مغزی گرفته شد.

عمل جراحی سه‌شنبه ۵ بهمن با توجه به امکانات خوب و مناسب اتاق عمل و همکاری تیم بیهوشی و کارشناسان اتاق عمل با موفقیت انجام شد.

ادامه مطلب

اقتصاد

پرداخت سه هزار فقره تسهیلات بدون ضامن در زنجان

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان گفت: تسهیلات بدون نیاز به ضامن بر اساس اعتبار سنجی مشتریان انجام می شود.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت سه هزار فقره تسهیلات بدون ضامن در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن خانمحمدی مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت 22 آذر چهاردهمین سالروز تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد، گفت: 22 آذرماه، آغاز پانزدهمین سال فعالیت اثر بخش بانک قرض الحسنه مهر ایران است.

وی با بیان اینکه در این سال ها بانک مهر ایران با استراتژی منسجم ضمن افزایش پرداخت تسهیلات در راستای حمایت از اشتغالزایی، توانمند سازی نیازمندان و کمک به رونق کسب و کارها، پیشتاز صنعت بانکداری نوین در کشور بوده است ،تصریح کرد: این بانک با سرعت مسیر رشد و بالندگی را در تمام بخش ها
طی می کند.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران، به عنوان بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور، با تکیه بر ارزشهای اساسی اعتماد آفرینی، نوآوری، مشتری محوری و مسئولیت پذیری اجتماعی در پی خلق ارزش پایدار است؛افزود:این بانک با ایمان راسخ و باور عمیق به اهمیت توانمند سازی نیازمندان و اقشار کمتر برخوردار، »رشد و توسعه اقتصادی مسئولانه را به عنوان محوری راهبردی، چراغ راه تمامی فعالیت های خود قرار داده است و تلاش می کند .

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان با بیان اینکه ساخت های بانکداری نوین با هدف مهاجرت از بانکداری الکترونیک به سوی بانکداری دیجیتال و بانکداری هوشمند، گسترش فعالیت های حوزه مسئولیت اجتماعی در راستای کمک به مردم مناطق محروم تنها بخشی از دستاوردهای این بانک در سال های اخیر بوده است.

این مقتم مسئول گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۰۰ زوج زنجانی مبلغ ۴۶۰ میلیارد ریال بدون نوبت از این بانک تسهیلات دریافت کردند. 

خانمحمدی خاطر نشان کرد: برای زوج هایی که آقا زیر ۲۵ سال و خانم زیر ۲۳ باشد تسهیلات ازدواج هر یک از زوجین یک میلیارد ریال است.

وی گفت: چنانچه همین شرط سنی برای خانم و آقا از خانواده ایثارگران باشد مبلغ تسهیلات با افزایش ۲ برابری به ۲ میلیارد ریال می رسد.

خانمحمدی ادامه داد: برای بقیه گروه های سنی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۷۰۰ میلیون ریال برای هر کدام از زوج ها پرداخت می شود.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان با بیان اینکه بانک مهر ایران سعی کرده است وامهای قرض الحسنه ای که به منظور تأمین مالی بنگاههای کوچک ارائه کند عنوان کرد:، در راستای رونق کسب و کارهای داخلی و البته توسعه پایدار اقتصادی در سطح کالن باشد و برای رسیدن به این هدف، حمایت از صنایع دانش بنیان و متکی به فناوری باال به طور خاص مد نظر بوده است.

خانمحمدی افزود: تسهیلات بدون نیاز به ضامن بر اساس اعتبار سنجی مشتریان انجام می شود.

وی اظهار داشت: تامین ضامن یکی از چالش‌های متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی است که در بانک قرض الحسنه مهر ایران برای مشتریانی که برای این مجموعه ارزش آفرینی و اعتبار دارند شرایط ضامن را تسهیل کرده و پیشگام در حذف ضامن شده ایم.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان تاکید کرد: تاکنون سه هزار فقره تسهیلات از مبلغ ۵۰ تا یک هزار میلیون ریال بدون ضامن برای این مشتریان پرداخت کرده ایم.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان با بیان اینکه مشکل تامین ضامن حتی برای مشتریان خوش حساب نیز موجب شده است گفت: متقاضیان وام از دریافت تسهیلات محروم یا با چالش جدی مواجه شوند.

خانمحمدی خاطرنشان کرد: شرایط برخورداری از تسهیلات بدون ضامن خوش‌حسابی مشتری و امتیاز حساب است که فقط با اتکا به یک برگه چک و بدون نیاز به هیچ ضمانت اضافه‌ تسهیلات پرداخت می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اقلام پزشکی در راستای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور پیشگیری و مهار شیوع کرونا در ۲ فاز انجام شد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان زنجان خاطرنشان کرد: کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز، ترمومتر حرفه ای، پالس اکسی متر، بارکد خوان و ترالی اورژانس از جمله اقلام پزشکی اهدا شده به ارزش هفت میلیارد و ١٠٠ میلیون ریال است.

وی افزود: این اقلام از محل درآمدهای وجه التزام (جریمه دیر کرد مشتریان) خریداری شد که بر اساس قانون دریافت و به انجام کارهای عام المنفعه اختصاص می یابد.

 

ادامه مطلب

ورزش

لایحه حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی به شورای اسلامی شهر زنجان ارسال شد

شهردار زنجان از ارسال لایحه حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی به شورای اسلامی شهر زنجان خبر داد و گفت: در راستای حمایت از ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک لایحه‌ای تقدیم شورای اسلامی شهر زنجان کردیم.

منتشر شده

در

توسط

لایحه حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی به شورای اسلامی شهر زنجان ارسال شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حبیب یگانه در حاشیه مراسم بدرقه ورزشکاران پارالمپیکی زنجان با آرزوی موفقیت برای همه ورزشکاران کشورمان اظهار داشت: امروز مراسم بدرقه اعزام دو ورزشکار و دو مربی زنجانی بود که امیدواریم با موفقیت کامل به میهن اسلامی برگردند.

وی به اقدامات مدیریت شهری برای حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی اشاره کرد و گفت: لایحه‌ای تقدیم شورای اسلامی شهر زنجان کردیم تا بتوانیم از زحمات این عزیزان در اردوهای مختلف و هم اگر بتوانند در کسب مدال موفق شوند حمایت لازم را داشته باشیم.

یگانه با اشاره به شرایط ویژه کرونایی در بحث ورزش و به ویژه ورزش‌های همگانی افزود: امسال به دلیل شرایط ویژه کرونا در بحث ورزش‌های همگانی و به ویژه ورزش و نرمش صبحگاهی در سطح پارکها هیچگونه مجوزی از سوی ستاد مقابله با کرونای استان داده نشده است.

وی به آمادگی برای برگزاری ورزش‌های همگانی در سطح پارکها اشاره کرد و گفت: محیط فیزیکی و زیرساختی پارکهای سطح شهر آماده است و به محض آماده شدن شرایط مساعد برای انجام ورزش‌های همگانی، با در نظر گرفتن مربی و شرایط ویژه، ورزش‌های همگانی و صبحگاهی را دایر می‌کنیم.

دو ورزشکار و دو مربی زنجانی در بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو حضور خواهند یافت.

رقیه شجاعی در رشته تیراندازی و مهدی محمدی در رشته دوچرخه‌سواری، ورزشکاران حاضر در این بازی‌ها و فرهاد عصفوری و کمال عشق نیز به ترتیب به عنوان مربیان دوچرخه‌سواری و تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در این بازی‌ها حاضر می‌شوند.

ادامه مطلب

برترین ها