اجتماعی

زنجان در تهیه طرح هادی روستاها بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز روستا با بیان اینکه استان زنجان در سال گذشته 2 هزار واحد مسکن محرومین داشت اظهار داشت:زنجان، اولین استانی بود که ظرف مدت 10 ماه این واحدها را به بهره‌برداری رساند که اعتبارات آن 100 میلیارد تومان تسهیلات و 60 میلیارد تومان نیز تسهیلات بلاعوض بود.

وی با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی در روستاها در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفته است، تصریح کرد: بیش از 50 درصد فعالیت‌ها به عمران روستایی مربوط می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تعداد کل روستاهای استان 904پارچه است و 710 روستای بالای 20خانوار است که در 709روستا مطالعه طرح هادی انجام شده است.

خواجه‌ای با بیان اینکه نزدیک به صددرصد روستاها دارای طرح هادی بوده و در این بخش بالاتر از میانگین کشوری هستیم،خاطر نشان کرد: برای 60روستای زیر 20خانوار نیز تهیه طرح هادی انجام شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 133 ناظر فنی، مشغول خدمت‌رسانی در روستاهای استان زنجان هستند، یادآور شد: 4 میلیارد و 363 میلیون تومان نیز کمک بلاعوض طی 6 ماه گذشته در سطح استان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه در 413روستا معادل 58درصد اجرای طرح هادی روستایی انجام شده است، تصریح کرد: زنجان در این بخش نیز حدود 12درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

این مقام مسئول با بیان اینکه 68روستا در سال گذشته با ابلاغ اعتبار 12میلیارد تومان و تخصیص بیش از 6 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: از منابع استانی نیز در 30روستا اجرای طرح شد.

وی با اشاره به اینکه امسال هم از محل منابع ملی امسال در 48روستا اجرای طرح هادی خواهیم داشت، گفت: در مجموع طرح هادی 191پروژه در طول یک سال انجام شد که غالباً پروژه‌های نیمه‌تمام بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در خصوص ارائه خدمات در روستای گاوازنگ عنوان کرد: گاوازنگ در نزدیک شهر قرار دارد اما کد روستایی ندارد.

خواجه ای با بیان اینکه اختصاص کد روستایی از اختیارات بنیاد مسکن نیست و توسط وزارت کشور صادر می‌شود،تصریح کرد: کد روستایی در تقسیمات کشوری از سوی وزارت کشور صادر می‌شود و اگر بتوانند کد روستایی بگیرند می‌توان خدمات ارائه داد و تسهیلات را در سریعترین زمان پرداخت کرد چرا که پرداخت تسهیلات از طریق سامانه با استفاده از کد روستایی امکان‌پذیر است.

وی به تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری برای 10روستا اشاره کرد و گفت: طرح بهسازی روستاهای هدف گردشگری برای چهار روستا انجام و برای چهار روستای دیگر نیز در دست تهیه است.

خواجه‌ای خاطر نشان کرد: همچنین هفت روستای دارای بافت با ارزش در استان داریم که سه مورد آن مصوب و اجرای آن در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا