اقتصاد

زنجان باید در زمینه صنعت پیشرفت کند

استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان را به بخش کشاورزی می‌شناسند گفت: این در حالی است که 38 درصد حجم اقتصادی استان صنعتی است و باید استان در این زمینه پیشرفت کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارچی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سازمان صمت استان زنجان با بیان اینکه باید به‌گونه‌ای برای آینده برنامه ریزی کرد که هر دولت و مسئولی که روی کار آمد برنامه ها را ادامه دهد؛اظهار داشت:اینگونه نباشد که با تغییر دولت برنامه ها مورد بی‌توجهی قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته اقتصاد ما که مبتنی بر نفت بوده اما در حال حاضر امکان حرکت بر بستر نفت مقدور نیست خاطر نشان کرد: باید به فکر ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی باشیم.

استاندار زنجان تصریح کرد: مهمتر از همه آنها برنامه ریزی های درست و دقیق برای آینده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تفاوت فاحشی بین سهم اقتصاد استان از دو بخش صنعت و استخراج معادن وجود دارد گفت: در حوزه تجارت هم زیر 7 درصد هستیم و باید روی افزایش سهم اقتصاد استان در سایر بخش‌ها از جمله تجارت و خدمات هم متمرکز شویم.

استاندار زنجان تصریح کرد: 38.8 درصد سهم اقتصاد استان در بخش صنعت، 64 صدم درصد در حوزه استخراج معادن،14 درصد در بخش کشاورزی، 11 درصد در بخش خدمات، 5 درصد در تجارت است و باید اینها به عنوان اولویت و ارتقا آن‌ها جلو چشم مسئولان باشد.

افشارچی با بیان اینکه در حدود 20 برنامه کلان استانی باید تا 10 اسفندماه سال‌جاری تبدیل به پروژه شوند عنوان کرد: اولین کار، برنامه محور حرکت کردن مسئولان است و برنامه محور بودن یعنی با اعداد و ارقام صحبت کردن است‌ و اثرات مثبت برنامه‌ها در چند سال آینده مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان زنجان را به بخش کشاورزی می‌شناسند گفت: این در حالی است که 38 درصد حجم اقتصادی استان صنعتی است و باید استان در این زمینه پیشرفت کند.

 افشارچی ابراز کرد: باید نگاه متفاوت در نظارت داشته باشیم و در حوزه تجارت باید تبدیل به قطب منطقه شویم و در حوزه صنعت توجه به تکمیل زنجیره‌های ارزش امر بسیار مهمی است و باید فضای خوبی بین مسئولان استانی و سرمایه گذاران ایجاد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا