اجتماعی

زنجان از استان های پیشتاز در نسخه نویسی الکترونیکی

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: با توجه به اینکه نسخه نویسی الکترونیکی در کل کشور در حال انجام بوده زنجان نیز جزو استان های پیشتاز در این زمینه است و در این میان اسنادی که بصورت مکانیزه ارسال می شود پرداختی ها به روز انجام می شود و این مهم تا شهریور انجام گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر یعقوب شیویاری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ارائه خدمات بیمه سلامت به 54 درصد از جمعیت استان بوده است اظهار داشت:خدمات این بیمه در قالب پنج صندوق ارائه می‌شود و یک صندوق با نام بیمه بیماران خاص و صعب‌العلاج هم تاسیس خواهد شد.

وی افزود: 868 بیمار خاص در استان که اغلب بیماران ام اس هستند، از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه هم اکنون 485موسسه طرف قرار داد در سطح استان اعم از بیمارستانی، مراکز تصویر برداری ، آزمایشگاه با این اداره کل همکاری می کنند، ادامه داد: همچنین 84 مرکز بهداشتی، درمانی و روستایی نیز برای بیمه شدگان روستایی خدمات مورد نیاز را ارائه می کنند.

شیویاری با اشاره به اینکه این اداره کل بطور میانگین روزانه یک میلیارد تومان پرداخت می کند، تصریح کرد: حدود 85درصد این هزینه ها مربوط به خدمات ارائه شده در بیمارستانها شامل بستری وبستری موقت است و مابقی یعنی 15درصد نیز به بخش سرپایی اختصاص دارد.

وی به اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان به مانند دیگر نقاط کشور اشاره کرد و گفت: هر چند بر اساس قانون بیمه سلامت در ازای نسخه الکترونیکی مجاز به پرداخت هزینه است، ولی در موارد خاص از جمله بروز اختلال، نسخ دستی هم پذیرفته می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با تاکید بر پیگیری تخلفات به دلایل مختلف از جمله بروز اختلالات اینترنتی افزود: طی چند هفته گذشته هم این پیگیری انجام و با متخلفانی که با وجود داشتن قرارداد، اقدام به ارائه خدمات به صورت آزاد می‌کردند برخورد شده و خواهد شد و در این رابطه بیمه‌شدگان می‌توانند با ارائه گزارش تخلفات، سازمان را کمک کنند.

وی از به‌روز بودن پرداختی‌های بیمه سلامت با ارائه کنندگان خدمات طرف قرارداد خبر داد و گفت: اگر دیرکردی هم وجود دارد به دلیل نرسیدن اسناد است.

شیویاری همچنین با اشاره به روز شمار هفنه بیمه سلامت نیز اظهار داشت: 30مهر تا 6آبان هفته بیمه سلامت نامگذاری شده که روز شمار آن با عناوین بیمه سلامت، جوانی جمعیت و حمایت از زوجین نابارور، بیمه سلامت، سلامت الکترونیک و سازمان هوشمند، بیمه سلامت حمایت از بیماران خاص وصعب العلاج، بیمه سلامت پوشش همگانی و افزایش حمایت مالی، بیمه سلامت سالمندی، پیشگیری و توانبخشی ، بیمه سلامت نظام ارجاع و مراکز طرف قرارداد و بیمه سلامت، مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت نامگذاری شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا