با ما همراه باشید

ورزش

زنجانی ها باعث فخر و مباهات در رشته وزنه برداری

نایب رییس فدراسیون وزنه برداری کشور گفت :زنجان از استان های موفق در ورزش وزنه برداری بوده و این باعث فخر و مباهات است.

منتشر شده

در

زنجانی ها باعث فخر و مباهات در رشته وزنه برداری

به گزارش پایگاه خبری فناوری و اطلاعات زنجان ،داوود باقری، در مجمع عمومی و سالانه هیات وزنه ‌برداری استان زنجان  اظهار داشت: این رشته ورزشی  امروز در سطح جهان با بحث دوپینگ و ویروس کرونا که در حقیقت دو چالش بزرگ و جدی هستند مواجه بوده و لازم است تمام برنامه‌ها بر اساس این دو تهدید، تنظیم شود.

وی با بیان اینکه اینکه این رشته ورزشی در شرایط خیلی بحرانی و سخت به سر می برد، تصریح کرد: رییس کمیته بین المللی المپیک (IOC) تهدید مجدد کرده است و این بار ادبیات به اصطلاح تهدید آمیزتری را به کار برده اند و آن حاکی از این بود که فدراسیون جهانی وزنه برداری با این کمیته (IOC) هماهنگی کمتری را دارد.

نایب رییس فدراسیون وزنه برداری کشور با بیان اینکه هیات اجرایی IOC تا یک هفته آینده نظر خود را در خصوص حضور ورزش وزنه‌برداری در دوره بعدی المپیک اعلام خواهد کرد، خاطر نشان کرد: تمام این تهدیدات، تذکرات، ابهامات و نگرانی‌هایی را که از سوی کمیته بین المللی المپیک صورت گرفته است.

باقری با اشاره به وظیفه کشورها در حفظ وزنه‌برداری عنوان کرد: متاسفانه شاهدیم کشورهای صاحب وزنه‌برداری، هماهنگی کمی دارند و باز هم هیأت رئیسه وزنه‌برداری قاره اروپا از تصمیم و موضع‌گیری هیأت رئیسه وزنه‌برداری انتقاد کرده است.

وی با بیان اینکه وزنه‌برداری ایران سربلند و پاک بوده و همواره کمک‌کار وزنه‌برداری جهان است، اتصریح کرد: خوشبختانه این رشته ورزشی ایران با حمایت‌های صورت گرفته و رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد کرونا و رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی، فعالیت خود را کم و بیش ادامه داده است.

نایب رییس فدراسیون وزنه برداری کشور با اشاره به اینکه داشتن شرایط فنی خوب، بهره گیری مناسب از خدمات آموزشی و پزشکی، استعدادیابی و بهره مندی از اخلاق، فرهنگ و منش پهلوانی، وزنه برداری را موفق می کند، تصریح کرد: این فدراسیون به متن وزنه برداری توجه ویژه دارد و در برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری نیز در حد وسع و توان کمک کار هیات های استانی خواهد بود.

باقری  به ظرفیت‌های استان زنجان در حوزه وزنه‌برداری اشاره کرد و گفت : استفاده از ورزش ورزشکار در جامعه و کمک به علاقه‌مندان از توانمندی استان است که در این باره به الگو تبدیل شده است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزش

اجرای مسابقات و برنامه های ورزشی مفرح برای بانوان در هفته ی تربیت بدنی

معاون ورزش بانوان گفت:برنامه های ورزشی بانوان همواره ودر طول سال اجرا می شود و مختص هفته ی تربیت بدنی نیست و تنها جهت گرامیداشت این هفته اجرای برنامه ها به صورت فشرده تر و بیشتر خواهد بود.

منتشر شده

در

توسط

اجرای مسابقات و برنامه های ورزشی مفرح برای بانوان در هفته ی تربیت بدنی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،شهلا کاظمی از برگزاری برنامه تطبیقی محله محور ویژه جانبازان و معلولین به مناسبت پاسداشت روز پارالمپیک، برگزاری ورزش صبحگاهی(با رعایت پروتکل های بهداشتی و ارائه کارت واکسیناسیون کووید19) ویژه شاغلین شامل حرکات کششی و بازیهای مفرح با زمانبندی ادارات( 10 دستگاه در ساعتهای مشخص 7/30الی 9/30 ) کلیه شهرستانها با همکاری هیات ورزشهای همگانی، برگزاری دوره آسیب شناسی فرهنگی در ورزش در تاریخ 1400/07/26 در کلیه شهرستانها ویژه نواب روسا و مربیان ورزشی با استفاده از اساتید مجرب، اجرای طرح طبیعت گردی و دوشنبه های پیاده روی بطور همزمان در تاریخ 1400/07/27 در کلیه شهرستانها با تمام مربیان با شعار هفته تربیت بدنی، اجرای مسابقات ورزشی بومی محلی در رشته های طناب زنی، دال پلان و پرتاب توپ و پنالتی در تمامی شهرستانها بصورت آزاد در فضاهای باز (در طول هفته تربیت بدنی و ورزش )، اجرای مسابقات گلف،دارت ، فوتبال دستی و پرتاب توپ بسکتبال ویژه بانوان شاغل در کلیه شهرستانها، اجرای مسابقات تیراندازی ویژه بانوان شاغل دستگاههای اجرایی زنجان و خرمدره، اجرای پویش ورزش در خانه (اجرای 10 نوع حرکات کششی ) ویژه بانوان شاغل بمدت 5 ثانیه (ارسال فیلم و کلیپ ) در کلیه شهرستانها، اجرای پویش مجازی پیاده روی بانوان شاغل دستگاههای اجرایی از خانه تا محل کار مورخ 1400/07/29همراه با اهدای جوایز با تعیین شعار هفته در کلیه شهرستانها و برگزاری مسابقات در فضای مجازی در رشته آمادگی جسمانی (فیلم ویدئوی 59 ثانیه ای ) در کلیه شهرستانها را برخی از برنامه های در حال اجرای این هفته برشمرد.

 معاون امور ورزشی بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان  همچنین با بیان اینکه بانوان سالم و شاد و با نشاط و پویا سازندگان جامعه ای سالم و مترقی خواهند بود از بانوان استان در تمامی اقشار خواست تا ورزش را در سبد خانوار خود قرار داده و برای آن وقت و هزینه در نظر بگیرند چرا که این سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده ی خود و فرزندانشان و نسل های آینده خواهد بود.

ادامه مطلب

ورزش

برپایی ایستگاه تندرستی رایگان در زنجان

دبیر هیات پزشکی ورزشی زنجان گفت : همزمان با سراسر کشور طرح سراسری برپایی ایستگاه رایگان تندرستی در هفته تربیت بدنی و ورزش درزنجان اجرا می شود.

منتشر شده

در

توسط

برپایی ایستگاه تندرستی رایگان در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بیتا بدلخانی اظهار داشت: ایستگاه سلامت با همکاری هیات پزشکی ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان مورخ ۲۶ مهر از ساعت ۱۱:۳۰ الی۱۳:۳۰ در مجموعه ورزشی انقلاب برپا خواهد شد.

بدلخانی به استقبال خوب شهروندان و اجرای موفق ایستگاه های رایگان تندرستی در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: همکاری خوب شهروندان با جامعه ورزش تصمیم بر تکرار این طرح در هفته تربیت بدنی شد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که درصد بالایی از افراد جامعه به بیماریهایی چون فشار خون و دیابت مبتلا هستند لذا، به مناسبت هفته تربیت بدنی ایستگاه سلامت در زمینه های تست فشار خون، قند خون، روانشناسی، مشاوره تغذیه وВМI به شهروندان و جامعه ورزش ارائه خدمت خواهد کرد.

دبیر هیات پزشکی ورزشی استان زنجان با اشاره به اینکه هیات پزشکی ورزشی استان زنجان پشتیبان ورزشکاران و حامی سلامت همگانی است، خاطرنشان کرد: برآنیم تا با برنامه ریزی و مدیریت به منظور ارتقا سطح سلامت جامعه ورزش خدمات مطلوب و کارآمدی را در زمان و مکان مناسب به جامعه ورزش و ورزشکاران ارائه نماییم.  

ادامه مطلب

ورزش

موی تا کاران زنجانی به اردوی تیم ملی راه یافتند

۲ بانوی موی تا کار زنجانی به اردوی تیم ملی موی تای کشور دعوت شدند.

منتشر شده

در

توسط

موی تا کاران زنجانی به اردوی تیم ملی راه یافتند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خانم‌ها محدثه فولادی و زهرا مزینانی ۲ ورزشکار زنجانی جواز حضور در اردوی تیم ملی را کسب کردند.

در مسابقات انتخابی تیم ملی موی تای کشور ۴۰۰ ورزشکار باهم رقابت داشتند.

این رقابت‌ها ۱۶ تا ۱۹ مهر ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار شد.

ادامه مطلب

برترین ها