فناوری اطلاعات

رویداد توسعه‌اکوسیستم نوآوری استان ها برای اولین بار در کشور توسط استان زنجان برگزار گردید

اولین رویداد تانا در تاریخ ۲۲ تیر ۱۴۰۱ به میزبانی پارک علم و فناوری استان زنجان و با حضور اعضای زیست بوم نوآوری به صورت یک روزه برگزار شد.دراین رویداد صاحبان صنایع، دستگاه های دولتی نقش آفرین در این اکوسیستم، اعضای هیات علمی، صاحبان ایده، شرکتهای دانش بنیان و فناور حضور داشتند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر آذر پیوند، رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان ضمن خیر مقدم و تقدیر از مشارکت دستگاه های اجرایی و مسئولین استانی با اشاره به ظرفیت های بالقوه استان زنجان در حوزه های اعلام شده اجرای این رویداد را یک اقدام مؤثر در معرفی اکوسیستم بر فناوری را کارهای نوین استان عنوان کردند.

در این رویداد معاون توسعه مدیریت استانداری، مشاور فناوری و نوآوری وزارت عتف، مدیر کل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت عتف، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان سخنرانی داشتند.

دکتر شهامی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان با تاکید بر پررنگ کردن رویداد با برگزاری محورهای تخصصی عنوان کرد: برگزاری چنین رویدادهایی با محوریت اهدافی که دارد برای ترویج نام و نشان نوآوران و توسعه فضای علمی هر استان بسیار ضروری بوده و با پرداختن بصورت مستمر به زیست بوم نوآوری استانها به طور حتم رشد اقتصادی و رونق تولید اتفاق خواهد افتاد.

صفدری، مشاور فناوری و نوآوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: پیشتاز بودن پارک علم و فناوری استان زنجان در برگزاری رویداد تانا با وجود تمام محدودیت های امکاناتی که دارد و جوانترین پارک کشور می باشد به عنوان یک محرک انگیزشی در فراگیر شدن مفهوم نوآوری در کشور مطرح است.

در ادامه  علیزاد مسئول سامانه نان وزارت عتف به معرفی طرح نان پرداخت. و مهمترین اهداف طراحی سامانه نان را ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت و هدایت تحقیقات به سمت نیازها و تکمیل زنجیره ایجاد تا عرضه محصولات دانش بنیان بیان کردند.

گفتنی است برنامه های این رویداد شامل برپایی نمایشگاه از فناوری های پارک استان و مرکز رشد دانشگاه زنجان بود.

در این رویداد ۱۳۰ راهکار برای ۲۶ نیاز ارائه شده در مدت زمان ۵ دقیقه ارائه دادند.

ارائه راهکارها توسط شرکت کنندگان در حوزه های گردشگری، آب، صنعت و کشاورزی بود.

اختتامیه این رویداد با انتخاب طرح های برتر، اهدای جوایز و در نهایت انعقاد توافق نامه همکاری مابین فناوران برتر و صنایع بزرگ و ارگانها برگزار شد.

داوران حاضر در رویداد اعضای هیئت علمی واحدهای دانشگاهی و نمایندگان تخصصی موسسات و ارگانهای مشارکت کننده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا