اجتماعییادداشت

رضایت ارباب رجوع خوشحالم میکند

همانطور که برای کارهای شخصی خود به ادارات دیگر مراجعه میکنم و انتظار دارم به نحو احسن کارم انجام شود در مقابل نیز رضایت ارباب رجوع خوشحالم می کند و دوست دارم در قبال کاری که برایش انجام دادم راضی برود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان ،سالیان درازی است که شرکت های پستی در نقش یک واسط بین مردم عمل کرده و با تحویل کالا از گیرنده و رساندن آن به دست فرستنده، دغدغه مردم را برای ارسال بار در مسافت های طولانی برطرف کرده اند. خدمات پستی در تمام کشورها در جایگاه ویژه ای قرار دارد و همواره به آن توجه زیادی می شود. از این رو، روزانه تکنولوژی های زیادی به این صنعت ورود می کنند تا خدمات پستی را در کوتاهترین زمان ممکن به مردم ارائه دهند.

حتما بارها برای شما پیش آمده است که بخواهیم یک بسته را به یکی از آشنایان خود در همان شهر محل سکونت و یا شهرستان های دیگر ارسال کنید و نمی دانستید که چگونه باید این کار را انجام دهید. 

بسیاری از افرادی که از خدمات پست برای ارسال مرسوله پستی خود استفاده می‌کنند، گاهی اوقات از تمامی خدمات شرکت ملی پست اطلاع ندارند و یا در ارتباط با این خدمات، بسته بندی مرسوله، رهگیری مرسوله پست ،هزینه ارسال کالا و قوانین پستی ابهاماتی دارند.

زهره متینی متصدی باجه اداره پست شهرستان زنجان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فاونا با بیان اینکه یکی از امن‌ترین و رایج‌ترین روش‌های ارسال سریع کالا، ارسال آن با استفاده از خدمات شرکت ملی پست است، اظهار داشت:در حال حاضر، بسیاری از افراد برای ارسال سریع کالاهای خود به داخل و یا خارج کشور از آن بهره می ‌برند. شرکت ملی پست ایران از۴ روش ارسال کالا (عادی،ویژه،پیشتاز.سفارشی) استفاده می کند.

وی گفت: در پست ویژه مرسولات قبل از ساعت ده صبح فردا تحویل پست در مقصد شده تا در بین گیرندگان توزیع گردد، البته به شرطی که فرستنده مرسوله را قبل از ساعت ده صبح تحویل داده باشد و با لغو پروازها لغو مواجه نشود. یعنی مرسولات کمتر از 24 ساعت تحویل فرستنده می شود.

متینی با اشاره به اینکه سریع‌ترین سرویس پستی ارسال کالا، سرویس پست پیشتاز است تصریح کرد: مرسوله با استفاده از این روش، در سریع‌ترین زمان ممکن و غالبا در بازه زمانی 24 الی 72 ساعته به دست مشتری می‌رسد. 

متصدی باجه اداره پست شهرستان زنجان ،پست سفارشی را رایج‌ترین سرویس پستی عنوان کرد و افزود : یکی از ویژگی‌های اصلی آن، پست سریع مرسوله است. و مشتری با استفاده از این سرویس پستی می‌تواند مرسوله خود را بین 3 تا 7 روز کاری، درب منزل، تحویل بگیرد. 

متینی در پاسخ به علت برگشت مرسولات پستی عنوان کرد:مرسولات پستی به دلایلی مانند نقص نشانی گیرنده، عدم مراجعه گیرنده برای دریافت مرسوله ثبتی، نقل مکان گیرنده ، شناخته نشدن گیرنده در نشانی مندرج روی مرسوله، فوت گیرنده و غیره احتمال دارد که توزیع نشده و به فرستنده مرسوله بازگشت داده شود.

متصدی باجه اداره پست شهرستان زنجان با اشاره به اینکه داخل یک نامه چه چیزهایی می توان قرار داد گفت:بر اساس قوانین پستی مرسولات نامه باید صرفا حاوی اسناد، مدارک و مکاتبات باشد و قرار دادن هر نوع شی و کالا در ارسال مرسوله پستی به عنوان کالای ممنوعه پستی شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه از مردم تقاضا داریم برای ارسال مرسوله از پاکت استاندارد شرکت ملی پست (لفاف دار)استفاده نمایند خاطر نشان کرد:مردم برای ارسال مرسوله از پاکت های غیر استاندارد مانند (پاکت عروسی، پاکت آزمایش و…) استفاده نکنند.

متینی با بیان اینکه برای ارسال برخی از کالاها باید مجوز از سازمان ها و ارگان های دیگر کسب شود عنوان کرد:موجودات زنده، مواد مخدر،مجلات مد ،مشروبات الکلی از جمله موارد ممنوعه ارسال پستی است.

متصدی باجه اداره پست شهرستان زنجان افزود:نوشتن کد پستی ،از مهمترین نکات قابل توجه است که باید در موقع آدرس نویسی رعایت گردد. این کد 10 رقمی ،اختصاص به یک مکان خاص دارد و برای سرعت ،دقت و صحت در ارسال مرسولات ،از آن استفاده می شود . 

خبرنگار:نرگس رسولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا