با ما همراه باشید

اجتماعی

راه و شهرسازی زنجان جهاد گونه در راه تولید مسکن قدم بر می دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان در ساخت راه‌ها و تولید مسکن جهاد گونه قدم بر می دارد.

منتشر شده

در

راه و شهرسازی زنجان جهاد گونه در راه تولید مسکن قدم بر می دارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش در آئین تجلیل از خانواده شهید داود احمدی و ایثار گران اداره کل راه و شهرسازی زنجان به مناسبت هفته دفاع مقدس، بر لزوم تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و گفت: باید یاد و خاطره شهیدان گرامی داشته شود.

وی با بیان اینکه در جهت حراست و حفاظت از کشور و ټمامیت ارضی ایران اسلامی خون‌های زیادی ریخته شده است، اظهار کرد: باید قدر این امنیت و اقتدار کشورمان را بدانیم و امروز هم تقدیر و قدردانی از ایثار گران اداره کل در راستای گرامی داشت هفته دفاع مقدس است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان سه هزار و ۵۳۵ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است، افزود: کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان در راستای پاسداشت مقام شامخ شهدای استان زنجان طی سالجاری برگزار می‌شود و در این راستا اداره کل راه و شهرسازی برنامه‌های مختلفی را برای پاسداشت یاد شهیدان با محوریت کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان برگزار می‌کند.

بیات منش با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس در امتداد انقلاب اسلامی بود، افزود: انقلاب اسلامی نوپا و جوان بود و بزرگترین تحول بود که در خاورمیانه اتفاق افتاد.

امروز دشمن جنگ نرم را در پیش گرفته است

وی با بیان اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی، کل دنیا پشت صدام بودند و انواع تجهیزات را در اختیار این کشور گذاشتند و به کشوری که نوپا و تازه تاسیس شده بود بسیار هجمه می‌آوردند، گفت: صدام ادعا داشت که در بازه کمی تهران را فتح کند ولی در مقابل این دشمنی‌ها، جوانان انقلابی، مدیریت و هدایت‌های امام راحل و حضور پرشور مردم و جان فشانی سپاه و ارتش و بسیج مردمی کشورمان به دست نااهلان نیفتاد.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان ادامه داد: بسیج مردمی در پایگاه‌های بسیج در سطح استان و کشور شکل گرفت و مردم در محلات بسیج شدند تا در جبهه‌ها از خاک کشور دفاع کنند که حرکت بسیار بزرگی بود و این اقدام باعث شد تا تمام دنیا قبول کنند که تجاوزی که عراق بر کشورمان داشته، غلط است و این جنگ با پیروزی ایران مقتدر به اتمام رسید ولی دشمنی استعمار و استبداد با کشورمان هنوز تمام نشده و همچنان ادامه داد.

بیات منش با بیان اینکه امروز دشمن جنگ نرم را در پیش گرفته است، افزود: جنگ سخت با فعالیت گروهک‌ها و منافقین انجام شد و در این راستا باید روحیه جهادی و جنگ در جامعه تداوم داشته باشد چرا که امروز جنگ نرم دشمن نفوذی و پیچیده‌تر از جنگ سخت است.

وی ابراز داشت: به برکت خون شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی این انقلاب شکل گرفته و تداوم داشته است و امیدواریم با کمک خداوند متعال این انقلاب همچنان تداوم داشته باشد.

یک سوم کارکنان اداره کل راه و شهرسازی زنجان از خانواده ایثار گران هستند

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان به کنگره شهدای ۳۵۳۵ شهید استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد: تکلیف این است که باید یاد و خاطره شهیدان حفظ شود و امروز هم یاد و خاطره شهید داود احمدی که از افتخارات استان هستند باید گرامی داشته شود و عزیز استان ما هستند.

بیات منش با اشاره به نامگذاری سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان به نام (شهید داود احمدی)، گفت: در راستای پاسداشت مقام شهید داود احمدی سالن جلسات این اداره کل به نام شهید داود احمدی مزین می‌شود که این اقدام نشان دهنده این است که یاد و خاطره شهیدان همیشه در دل‌ها زنده است.

وی با بیان اینکه یک سوم کارکنان اداره کل راه و شهرسازی استان از خانواده ایثار گران هستند، گفت: اداره کل راه و شهرسازی مسئولیت‌های بسیار بزرگی بر عهده دارد و در این میان که مرزها توسط نیروهای مسلح حراست و حفاظت می‌شود در این میان کشورمان هم به توسعه و سازندگی و رشد اقتصادی نیاز دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان ادامه داد: ساخت راه‌ها، تولید مسکن و تامین زیر ساخت‌های حمل و نقل و ناوگان از مسئولیت‌های بسیار خطیر راه و شهرسازی است.

مهندس بیات منش با بیان اینکه جهاد بزرگ اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان سازندگی، توسعه و رشد اقتصادی است، بیان داشت: زیر بناهای توسعه و رشد اقتصادی در این اداره شکل گرفته است و در این میان کشور به توسعه و سازندگی نیاز دارد و باید آباد شود.

وی با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی در ساخت راه‌ها و تولید مسکن فعالیت‌های خوبی را انجام می‌دهد، یاد آور شد: طرح اقدام ملی مسکن بزرگترین اقدام مهم اداره کل راه و شهرسازی است و تاکنون هم اجرای این پروژه بسیار بزرگ به خوبی جلو رفته است و جهاد گونه قدم بر می‌دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان از افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، حسن مظفری  با اشاره به اعلام نتایج در المپیاد های علمی کشور گفت : پنج نفر از دانش آموزان استان زنجان جز نفرات برتر در المپیاد های علمی کشور 1400 شدند .

مظفری در ادامه افزود : حسین تیموری در المپیاد شیمی و آرین قاسملو در المپیاد زیست مدال طلای را کسب کردند و محمد مهدی زارعی در المپیاد ادبی و آرین کرمی در المپیاد شیمی مدال نقره را از آن خود نمودند و امیر رضا شریفی نیز موفق به کسب مدال برنز المپیاد جغرافیا شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد : امیر رضا تمجیدی دانش آموز پایه دهم نیز به باشگاه دانش پژوهان جوان در «المپیاد آزمایشی ریاضی» راه یافت و تمامی دانش آموزان نام برده از دبیرستان شهید بهشتی 2 زنجان در این المپیاد حضور داشتند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات معلمین و جامعه فرهنگی استان در کسب این افتخار بزرگ ، این موفقیت را به قشر فرهنگی و دانش آموزی استان و خانواده های این دانش آموزان تبریک گفت.

ادامه مطلب

اجتماعی

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت:نسبت به سال آبی قبل، شاهد 40 درصدی کاهش بارش ها در استان هستیم

منتشر شده

در

توسط

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی آب ورودی به پشت سدها و متوسط آب رودخانه ها و کاهش 40 درصدی بارشها نسبت به سال ۹۸-۹۹ اظهار داشت: این کاهش باعث از دست دادن دو سوم آبهای سطحی گردیده است و چون منبع تولید آب در اثر بارشها میباشد که بصورت روان آب و آب زیرزمینی در می آید لذا با افت آبهای زیرزمینی مواجه هستیم.

وی در  ادامه با تاکید بر افت سالانه 70 سانتی متری سطح آبهای زیرزمینی گفت: در دو سال آبی پر آب ۹۷ و۹۸شاهد بهبود وضعیت منابع آبی  بودیم که امیدوار کننده بود ولی در خشکسالی سالهای اخیر ۲ برابر افت های سالیانه را شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان افزود:سالانه تقریبا ۱۰۰ میلیون اضافه برداشت از سفره های آب زیرزمینی داشتیم ولیکن مصرف امسال به ۲۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است که تقریبا ۲ برابر میانگین مصرف سالیانه است و این امر موجبات فرو نشست دشتها و خسارت وارده به زیرساخت ها اعم از راه آهن ها و جاده ها و۰۰۰ را فراهم می سازد.

وی ابراز امیدواری کرد که در شرایط خشکسالی ،با برنامه‌ریزی و مصرف درست و برداشت حداقل از سفره های آب زیرزمینی ، برای نسل های آینده آب مطمئنی تامین گردد.

این مقام مسئول در بحث چاه های محفوره در دشت ها نیز اینگونه بیان داشت: که دشت ابهر وضعیت بهتری را را نسبت به دشتهای زنجان و سلطانیه دارد و دلیل آن نصب 80 درصدی کنتورهای هوشمند توسط کشاورزان  منطقه و انسداد چاه های غیر مجاز طبق برنامه در این دشت می باشد.

دبیر شورای حفاظت از منابع آب استان در موضوع انسداد چاه های غیرمجاز تصریح کرد : با هماهنگی دادگستری استان و بر اساس رای های صادره کمیسیون آبهای زیرزمینی، انسداد چاهها ی غیرمجاز ، بتدریج اجرایی می گردد.

اسماعیل افشاری، در بخشی دیگر به بحث معیشت و اشتغال مردم پرداخت و خاطر نشان کرد: که در برنامه انسداد چاهها ، باید تدابیر خاصی اندیشیده شود و پروژه های دیگر همزمان با این موضوع اجرایی شوند از جمله بحث الگوی کشت که در واقع پرهیز از کشت محصولات پرآب طلب و جایگزین کردن محصولات کم آب طلب و درآمد زا برای کشاورزان است باید همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد و در خصوص بازار فروش زنجیره های تولید و خرید تضمینی برنامه ریزی گردد.

افشاری در خصوص حق آبه های استان نیز تاکید کرد: در حوضه  آب سفید رود ۸ استان درگیر هستند شاخص تعریف شده  برای آن باید عدالت محور باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای زنجان ادامه داد:کمبود آب فصل تابستان که در اکثر شهرستانها  از جمله طارم مشاهده میشود،  در حال برنامه ریزی است تا با تنظیم آب موجود استان، تأمین آب مطمئن و پایدار جهت کشت مطمئن صورت گیرد و برای این کار نیاز به تکمیل سدها و سرمایه گذاری در آنها می باشد و سد” آیدوقموش ” جهت تامین آب موقت برای باغات زیتون این منطقه از قزل اوزن در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است.

منتشر شده

در

توسط

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی اظهار داشت:یکم آبان ماه در تقویم به نام روز ملی آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده است، این امر بار دیگر اهمیت علم آمار جهت توسعه زندگی را برای مردم و مسئولان یادآور می‌شود.

وی افزود: هر نهاد و سازمانی جهت برنامه‌ریزی و نظم بخشیدن به امور داخلی و ارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله ای دارد تا موفق عمل کند و این نیاز همانا تهیه و تنظیم آمار است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با تاکید بر اینکه مستند سازی سوابق آمارهای رسمی و پرسشنامه ها و نتایج طرح های آماری رسمی مربوط به گذشته علاوه بر آنکه به روشنتر شدن حافظه تاریخی هر ملت نسبت به گذشته خویش کمک می‌نماید تصریح کرد:این امر می‌تواند برای برنامه ریزان و سیاستگذاران با شبیه سازی شرایط اجتماعی و اقتصادی گذشته آثار برنامه ها و سیاست های دردست اجرا را پیش بینی نماید از این رو شناخت گذشته دارای اهمیتی برابر با شناخت وضیعت حاضر است.

شفیعی با بیان اینکه امروزه دانایی بشر منوط به داده‌ها و اطلاعاتی است که ماهیت سمت و سوی حرکت بشر را به سوی تعالی تغییر می­ دهند؛عنوان کرد: عصر فرا روی ما که همانا عصر اطلاعات نامیده می‌شود و بدون کوچکترین تردیدی می­‌توان اذعان نمود که در دنیای امروز یکی از شاخص­های ارزیابی توسعه و برنامه ریزی کشورها داشتن نظام و فرایند کمی و کیفی فعالیت‌های آماری است.

وی گفت:علاوه براین برنامه‌ریزی یکی از اولویت‌هایی است که هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی و توسعه و پیشرفت کشورها نقش به سزایی دارد. این مهم در آیات و روایات دینی و اسلامی ما نیز به خوبی بیان و برآن تاکید گردیده است. حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) می فرمایند: ” قِوامُ العَیشِ حُسنُ التَّقدِیرِ و مِلاکُهُ حُسنُ التَّدبیرِ” پایداری زندگی به برنامه ‏ریزی درست و وسیله رسیدن به آن ، مدیریّت صحیح است.

 مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی استخاطر نشان کرد  براین اساس، کسب آمار و داده های اطلاعاتی برای همگان به ویژه برنامه‌ریزان و مدیران رده بالا در تمامی جوامع بسیار ارزشمند و انکار ناپذیر است

ادامه مطلب

برترین ها