اجتماعی

راه اندازی کارخانه محلول یخ‌زدایی برای نخستین بار در زنجان

شهردار زنجان با بیان اینکه قرارگاه‌های شهرداری به‌ صورت روزانه ادامه فعالیت دارد، گفت: از هفته پیش طرح جامع عملیات زمستانی تهیه شده و برای نخستین بار امسال در زنجان کارخانه محلول یخ‌زدایی را راه‌اندازی خواهیم کرد تا حجم نمک‌پاشی را کم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، علیرضا فیروز فر در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بودجه شهردای در اول سال جاری به میزان هزار و 316میلیارد تومان بسته شد اظهار داشت :با متمم دیگری توسط شورای شهر،این بودجه به یک‌هزار و 569میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شهرداری یک سازمانی است که همه ابعاد شهر را در برمی‌گیرد، بنابراین نمی‌توان سقفی برای آن تعیین کرد، افزود: برای تحقق درآمدها و هزینه‌ها برنامه لازم است و صرف درآمد هم نمی‌تواند عملکرد موفقی از شهرداری ارائه داد.

شهردار زنجان با اشاره به پشتیبانی رسانه‌ها از شهرداری زنجان نقش شهروندان در ارتقاء روحیه کاری در شهرداری را حائز اهمیت دانست و گفت: سعی کرده‌ایم در ارایه خدمات عدالت را سرلوحه قرار دهیم و در حال حاضر در همه نقاط شهر شاهد اقدامات عمرانی هستیم و سنگینی کار بیشتر به سمت مناطق محروم است.

فیروزفر با بیان اینکه قرارگاههای شهری بصورت روزانه فعالیت می کنند، ادامه داد: تمامی برنامه ریزی های فصل کاری در قرارگاه عمرانی رصد و برنامه ریزی می شود.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه خدمات شهری رصد امور روزانه و برای فصول پیش روکه خدمات ویژه ای نیاز است، برنامه ریزی می کنند، اظهار داشت: به عنوان مثال طرح جامع عملیات زمستانه در حال چکش کاری است تا خدمات بهتری به شهروندان زنجانی ارائه شود.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه با آبیاری مکانیزاسیون فضای سبز در بکارگیری 150 نیروی انسانی صرفه جویی شد، افزود: پرداختن به پروژه‌های به جا مانده و پر مطالبه از دیگر اولویت‌های شهرداری است.

شهردار زنجان افزود: یکی از مطالبات مردم کف‌سازی بازار زنجان بود که در حال حاضر بازار بالا که بیش از چهار دهه دست نخورده بود تحت عملیات کف‌سازی قرار دارد و امیدواریم ظرف 40 روز آینده کل کف سازی بازار اجرا شود.

وی در ارتباط با اقدامات شهرداری در زمینه حمل و نقل عمومی هم گفت: جمع‌آوری ایستگاه‌های بین معابر با وجود سختی‌هایی که داشت از دیگر اقدامات شهرداری بود که با چپ در کردن اتوبوس‌ها این مشکلات رفع شد.

فیروزفر با اشاره به اقدامات انجام شده در ماه محرم نیز گفت: پروژه‌های نیمه‌تمام در حال پیگیری است. یکی از این‌ موارد پروژه سبزمیدان است که کارها علی‌رغم برخی مشکلات و موانع در حال پیگیری است اما به این نکته نیز باید توجه‌ کرد که دقت و کیفیت را فدای سرعت نمی‌کنیم. ‌در حال حاضر بخش میانی فاز جنوبی این پروژه با سرعت خوبی پیش می‌رود و تا پایان فصل پاییز ضلع جنوبی طرح افتتاح خواهد شد و با توجه به شرایط پروژه سعی کردیم فضای سبز محوطه ذوالفقاری حفظ شده و این بخش به پروژه سبزه‌میدان اضافه شده است‌.

این مسئول در رابطه با پروژه پادگان نیز تصریح کرد: زیرساخت‌های لازم در پروژه پادگان فراهم شده و با برداشتن دو دیواره، معبر به معابر غربی و شرقی وصل و پروژه افتتاح خواهد شد؛ گفتنی است این پروژه با مجوز ارتش به زودی افتتاح خواهد شد.

شهردار زنجان در بخش دیگری با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده در بازه زمانی عید غدیر تا عید قربان در زنجان، ادامه داد: حجم اقدامات انجام شده در این حوزه بالا بود و در همه نقاط شهر شاهد اجرای برنامه‌های متنوع بودیم.

فیروزفر با اشاره به اینکه تا پایان پاییز امسال فاز جنوبی پروژه سبزه‌میدان افتتاح خواهد شد، گفت: باغ ذوالفقاری در طرح قبلی پروژه پیش بینی نشده بود اما در پروژه جدید درختان کهنسال که در این محدوده بود حفظ و به فضای پروژه اضافه شد.

این مسئول با اشاره به لزوم جابه‌جایی میدان احشام در زنجان نیز تصریح کرد: مطالعات در این خصوص انجام می‌شود و مشارکت جابه‌جایی یا با بخش خصوصی یا با شهرداری زنجان و هر دو خواهد بود که در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد شد.

شهردار زنجان در رابطه با حفاری‌های رها شده در زنجان، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده حفاری‌هایی که چندین سال است رها شده، تا پایان مهرماه امسال در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی حدود 80درصد بحث‌های ترمیم و لکه‌گیری انجام خواهد شد.

شهردار زنجان به اقدامات شهرداری در آستانه بازگشایی مدارس، خط‌کشی معابر و رنگ‌آمیزی دیوار مدارس اشاره کرد و گفت: جا به جایی میدان احشام در دستور کار شهرداری است.

فیروزفر از اجرای پروژه گذر اجتماعی در بلوار اشراق زنجان خبر داد و گفت: کارهای مطالعاتی این پروژه انجام شده است و در تلاش هستیم تا تفرجگاهی برای شهروندان در این گذر ایجاد کنیم.

وی از ساماندهی زنجان‌رود در آینده نزدیک خبر داد و گفت: سهم ارگان‌های دخیل در این پروژه زیاد است به عنوان مثال شرکت آب و فاضلاب در این پروژه سیستم حاکمیتی دارد و با همت شورا 10میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های زنجان رود بودجه پیش‌بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا