اجتماعی

راه اندازی سامانه هوشمند نشت‌ یابی در شرکت گاز زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو اظهار داشت : با استفاده از این سامانه اعمال نظارت دقیق و آنلاین بر فعالیت دستگاه های نشت یابی و بازرسان کنترل نشت، ارسال اطلاعات دستگاه های نشت یاب بصورت آنلاین به سرور مرکزی، تجمیع اطلاعات در یک پایگاه داده (Database) مرکزی با سرعت و کیفیت بالا محقق می شود.

وی به نصب سیستم ردیاب روی دستگاه های نشت یابی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تحویل GPS  مخصوص عملیات نشت یابی به بازرسان کنترل نشت؛ ویژگی های کامل نشت یاب ها و داده های ثبت شده در سیستمGPS ، موارد نا ایمن همراه با عکس، درجه نشت های مشخص شده، نوع شبکه، سایز شبکه، فشار شبکه از طریق سخت افزار به صورت برخط و آنلاین در اختیار مدیر سیستم قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه این طرح با هدف کمک و تسریع در عملیات نشت یابی خطوط لوله گاز تعریف شده است؛ افزود: نشت یابی در حداقل ترین زمان و گزارش دهی نشت گاز با کنترل لحظه ای و ارسال آنلاین اطلاعات، افزایش بهره وری، بهبود کیفیت و کاهش زمان، مستند سازی گزارشات، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، استفاده بهینه از زمان کاری؛ از جمله مزایای بکارگیری این طرح است.

 احمدلو راه اندازی این سیستم را از الزام های ضروری گاز استان عنوان کرد و تصریح داشت: امکان تهیه انواع گزارش از نشت ها، برنامه ریزی سریع در مواقع بحرانی، وجود بانک اطلاعات جامع برای حفظ اطلاعات جمع آوری شده، افزایش سرعت و دقت در روند کار، انواع آمارگیری از وضعیت نشت یاب ها در ناحیه ها، شفاف سازی نحوه کارکرد و امکان ثبت نشتی بر اساس برنامه زمانبندی؛ از دیگر مزایای سامانه مدیریت آنلاین نشت یابی است.

وی با اشاره به این که روزانه 14 نفر؛ عملیات بازرسی از شبکه های گاز، ایستگاه هاو کنترل نشت را برعهده دارند، افزود: سالانه 6 هزار و800 کیلومتر نشت یابی در استان زنجان انجام می شود که امکان افزایش آن تا 25 درصد وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اینکه سالانه یک بار کلیه تاسیسات گازرسانی اعم از شبکه ها، انشعابات و ایستگاههای تقلیل فشار در سطح استان نشت یابی می شود؛ از تلاش های کارشناسان واحد بازرسی و کنترل نشت، IT و واحدهای مرتبط که در راه اندازی این سامانه هوشمند تلاش کردند؛ قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا