با ما همراه باشید

اجتماعی

راه اندازی سامانه هوشمند نشت‌ یابی در شرکت گاز زنجان

نشت یابی آنلاین در زنجان

مدیرعامل شرکت گاز زنجان از راه اندازی سامانه هوشمند مدیریت یکپارچه نشت یابی در این شرکت خبر داد.

منتشر شده

در

راه اندازی سامانه هوشمند نشت‌ یابی در شرکت گاز زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو اظهار داشت : با استفاده از این سامانه اعمال نظارت دقیق و آنلاین بر فعالیت دستگاه های نشت یابی و بازرسان کنترل نشت، ارسال اطلاعات دستگاه های نشت یاب بصورت آنلاین به سرور مرکزی، تجمیع اطلاعات در یک پایگاه داده (Database) مرکزی با سرعت و کیفیت بالا محقق می شود.

وی به نصب سیستم ردیاب روی دستگاه های نشت یابی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: تحویل GPS  مخصوص عملیات نشت یابی به بازرسان کنترل نشت؛ ویژگی های کامل نشت یاب ها و داده های ثبت شده در سیستمGPS ، موارد نا ایمن همراه با عکس، درجه نشت های مشخص شده، نوع شبکه، سایز شبکه، فشار شبکه از طریق سخت افزار به صورت برخط و آنلاین در اختیار مدیر سیستم قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه این طرح با هدف کمک و تسریع در عملیات نشت یابی خطوط لوله گاز تعریف شده است؛ افزود: نشت یابی در حداقل ترین زمان و گزارش دهی نشت گاز با کنترل لحظه ای و ارسال آنلاین اطلاعات، افزایش بهره وری، بهبود کیفیت و کاهش زمان، مستند سازی گزارشات، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، استفاده بهینه از زمان کاری؛ از جمله مزایای بکارگیری این طرح است.

 احمدلو راه اندازی این سیستم را از الزام های ضروری گاز استان عنوان کرد و تصریح داشت: امکان تهیه انواع گزارش از نشت ها، برنامه ریزی سریع در مواقع بحرانی، وجود بانک اطلاعات جامع برای حفظ اطلاعات جمع آوری شده، افزایش سرعت و دقت در روند کار، انواع آمارگیری از وضعیت نشت یاب ها در ناحیه ها، شفاف سازی نحوه کارکرد و امکان ثبت نشتی بر اساس برنامه زمانبندی؛ از دیگر مزایای سامانه مدیریت آنلاین نشت یابی است.

وی با اشاره به این که روزانه 14 نفر؛ عملیات بازرسی از شبکه های گاز، ایستگاه هاو کنترل نشت را برعهده دارند، افزود: سالانه 6 هزار و800 کیلومتر نشت یابی در استان زنجان انجام می شود که امکان افزایش آن تا 25 درصد وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اینکه سالانه یک بار کلیه تاسیسات گازرسانی اعم از شبکه ها، انشعابات و ایستگاههای تقلیل فشار در سطح استان نشت یابی می شود؛ از تلاش های کارشناسان واحد بازرسی و کنترل نشت، IT و واحدهای مرتبط که در راه اندازی این سامانه هوشمند تلاش کردند؛ قدردانی کرد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها