اجتماعی

راه ارتباطی 138 روستا در استان زنجان بازگشایی شد

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان از بازگشایی 138 محور روستایی در سرتاسر استان خبر داد و گفت: این محورها با تلاش 398 نفر در قالب 40 اکیپ بازگشایی شدند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی از بازگشایی 138 محور روستایی که در بارش‌های سنگین برف در روزهای اخیر مسدود شده بودند خبر داد و اظهار داشت: بیشترین محورهای بازگشایی شده مربوط شهرستان زنجان با 30 محور، سلطانیه با 29 محور، خدابنده با 25 محور و زنجانرود با 14 محور بوده است.

این مسئول تعداد گردنه‌های برفگیر استان را 12 مورد با 188 کیلومتر اعلام کرد و گفت: 241 دستگاه مربوط به راهداری زمستانی برای خدمت‌رسانی، در حال آماده‌باش قرار دارند.

وی ادامه داد: 9 راهدارخانه و 23 پایگاه راهداری، 8 آشیانه و 17 انبار نمک در طرح راهداری زمستانی در نظر گرفته شده و 398 نفر نیروی انسانی اعم از اپراتور ماشین‌آلات، تدارکات و راهدار در قالب 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی استان مستقر شده‌اند که خدماتشان همچنان ادامه دارد.

محمدی با بیان اینکه هیچ محور روستایی مسدود در استان زنجان وجود ندارد، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت راه‌ها و پیش‌بینی هفتگی شرایط جوی استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر تردد در کلیه محورهای مواصلاتی استان زنجان به صورت عادی و روان در جریان است.

محمدی با اشاره به مه‌آلودگی و یخبندان در برخی محورهای مواصلاتی استان در روز سه‌شنبه (27 دی‌ماه)، وضعیت جوی استان در روز چهارشنبه (28 دی‌ماه) تا یکشنبه (2 بهمن‌ماه) را یخبندان و احتمال وقوع کولاک برف پیش‌بینی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا