با ما همراه باشید

اجتماعی

راه‌اندازی 58 مرکز واکسیناسیون ثابت و سیار در راستای پویش هفته طلایی واکسیناسیون

خادمین و مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با راه‌اندازی 58 مرکز واکسیناسیون ثابت و سیار، با کمک و همراهی صمیمانه دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح، مصمم هستند امکان و فرصتی را ایجاد نمایند تا همه مردم عزیز و نجیب استان بتوانند طی مدت 1 هفته. «جمعه 2 مهر تا جمعه 9 مهر» با تزریق واکسن کرونا خود، خانواده و جامعه را در برابر این بیماری ایمن نمایند.

منتشر شده

در

راه‌اندازی 58 مرکز واکسیناسیون ثابت و سیار در راستای پویش هفته طلایی واکسیناسیون

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با اشاره به اینکه این پویش امیدبخش و شادی آفرین در سایه وحدت و همدلی بین همه دستگاه‌های اجرایی استان شکل گرفته، تا این دستگاه‌ها فراتر از وظیفه سازمانی به مسئولیت و تکلیف اجتماعی خود عمل نمایند اظهار داشت: با تلاش مضاعف، بی‌وقفه و صادقانه روند واکسیناسیون را تسریع نموده و از طغیان مجدد و بروز موج ششم بیماری در فصل پاییز و زمستان جلوگیری کنند.

مصطفی محمدی با بیان اینکه با همت مسئولین، و همکاری و همراهی مردم فهیم، استان زنجان با این ابتکار جدید در سطح کشور در صدد است عنوان کرد: با یک استراتژی یکپارچه و با بکارگیری همه توان و ظرفیت فردی، سازمانی و اجتماعی، به کمک و پشتیبانی کادر بهداشت و درمان بشتابد که با بیش از 19 ماه مجاهدت عاشقانه و تاب آوری تحسین برانگیز، پای سلامت ملت فداکار و بزرگ کشور خود استوار ایستادند.

وی گفت:این فرصت یک هفته‌ای را در هفته پرافتخار دفاع مقدس و در آستانه اربعین سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مغتنم بشماریم و با عزمی راسخ و سعی وافر تلاش کنیم تا میزان و درصد واکسیناسیون عمومی را به بالای 75 درصد برسانیم و از اوج‌گیری مجدد موج ششم بیماری کرونا و اعمال اجباری محدودیت‌ها و تعطیلی و … در پاییز و زمستان جلوگیری کنیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان تصریح کرد:روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن ادای احترام قلبی نسبت به مردم شریف و نجیب استان و درخواست حمایت‌ طلبی همه‌جانبه از تک‌تک شهروندان و هم استانی های بزرگوار برای نیل به این هدف نورانی و مقدس، و دعوت و همراهی جاماندگان برای واکسیناسیون، اطمینان دارد که اگر با عشق بخوانیم و محکم قدم برداریم حتما می‌توانیم .

 محمدی عنوان کرد:همچنین از همه سرمایه ها و عناصر ارزشمند، محبوب و مقبول اجتماعی، شخصیت‌های تأثیرگذار علمی، دینی، فرهنگی، هنری، ادبی، ورزشی، اساتید حوزه و دانشگاه، فعالان اجتماعی، خیرین خیرخواه، کلیه عزیزان دارای تریبون‌های تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی و اصحاب رسانه‌های همیشه حامی و همراه خادمین سلامت و سلامتی مردم، همچنین فعالان مسئولیت پذیر،دلسوز و دغدغه‌مند شبکه‌های اجتماعی، مادحین ارجمند و هیئات مذهبی و … درخواست می‌نماید با جریان سازی، موج آفرینی، اطلاع‌رسانی موثر میدانی و متفاوت، تبلیغ، ترویج و اقناع سازی توام با تکریم و محبت به پویش؛ هفته واکسیناسیون عمومی
به عنوان همیاران سلامت و سفیران واکسن بپیوندند و کمک کنند تا روند واکسیناسیون شتاب و شدت بیشتر و روزافزونی به خود بگیرد .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان خاطر نشان کرد:اطمینان می‌دهم هر جا، نیت خیر، تلاش صادقانه و خالصانه، برای رضای الهی باشد و وحدت، همدلی و توکل در میان باشد پیروزی و سربلندی حتمی است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان از افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

افتخار آفرینی دانش آموزان استان زنجان در المپیاد های علمی کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، حسن مظفری  با اشاره به اعلام نتایج در المپیاد های علمی کشور گفت : پنج نفر از دانش آموزان استان زنجان جز نفرات برتر در المپیاد های علمی کشور 1400 شدند .

مظفری در ادامه افزود : حسین تیموری در المپیاد شیمی و آرین قاسملو در المپیاد زیست مدال طلای را کسب کردند و محمد مهدی زارعی در المپیاد ادبی و آرین کرمی در المپیاد شیمی مدال نقره را از آن خود نمودند و امیر رضا شریفی نیز موفق به کسب مدال برنز المپیاد جغرافیا شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد : امیر رضا تمجیدی دانش آموز پایه دهم نیز به باشگاه دانش پژوهان جوان در «المپیاد آزمایشی ریاضی» راه یافت و تمامی دانش آموزان نام برده از دبیرستان شهید بهشتی 2 زنجان در این المپیاد حضور داشتند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات معلمین و جامعه فرهنگی استان در کسب این افتخار بزرگ ، این موفقیت را به قشر فرهنگی و دانش آموزی استان و خانواده های این دانش آموزان تبریک گفت.

ادامه مطلب

اجتماعی

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت:نسبت به سال آبی قبل، شاهد 40 درصدی کاهش بارش ها در استان هستیم

منتشر شده

در

توسط

کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به سال آبی قبل

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی آب ورودی به پشت سدها و متوسط آب رودخانه ها و کاهش 40 درصدی بارشها نسبت به سال ۹۸-۹۹ اظهار داشت: این کاهش باعث از دست دادن دو سوم آبهای سطحی گردیده است و چون منبع تولید آب در اثر بارشها میباشد که بصورت روان آب و آب زیرزمینی در می آید لذا با افت آبهای زیرزمینی مواجه هستیم.

وی در  ادامه با تاکید بر افت سالانه 70 سانتی متری سطح آبهای زیرزمینی گفت: در دو سال آبی پر آب ۹۷ و۹۸شاهد بهبود وضعیت منابع آبی  بودیم که امیدوار کننده بود ولی در خشکسالی سالهای اخیر ۲ برابر افت های سالیانه را شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان افزود:سالانه تقریبا ۱۰۰ میلیون اضافه برداشت از سفره های آب زیرزمینی داشتیم ولیکن مصرف امسال به ۲۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است که تقریبا ۲ برابر میانگین مصرف سالیانه است و این امر موجبات فرو نشست دشتها و خسارت وارده به زیرساخت ها اعم از راه آهن ها و جاده ها و۰۰۰ را فراهم می سازد.

وی ابراز امیدواری کرد که در شرایط خشکسالی ،با برنامه‌ریزی و مصرف درست و برداشت حداقل از سفره های آب زیرزمینی ، برای نسل های آینده آب مطمئنی تامین گردد.

این مقام مسئول در بحث چاه های محفوره در دشت ها نیز اینگونه بیان داشت: که دشت ابهر وضعیت بهتری را را نسبت به دشتهای زنجان و سلطانیه دارد و دلیل آن نصب 80 درصدی کنتورهای هوشمند توسط کشاورزان  منطقه و انسداد چاه های غیر مجاز طبق برنامه در این دشت می باشد.

دبیر شورای حفاظت از منابع آب استان در موضوع انسداد چاه های غیرمجاز تصریح کرد : با هماهنگی دادگستری استان و بر اساس رای های صادره کمیسیون آبهای زیرزمینی، انسداد چاهها ی غیرمجاز ، بتدریج اجرایی می گردد.

اسماعیل افشاری، در بخشی دیگر به بحث معیشت و اشتغال مردم پرداخت و خاطر نشان کرد: که در برنامه انسداد چاهها ، باید تدابیر خاصی اندیشیده شود و پروژه های دیگر همزمان با این موضوع اجرایی شوند از جمله بحث الگوی کشت که در واقع پرهیز از کشت محصولات پرآب طلب و جایگزین کردن محصولات کم آب طلب و درآمد زا برای کشاورزان است باید همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد و در خصوص بازار فروش زنجیره های تولید و خرید تضمینی برنامه ریزی گردد.

افشاری در خصوص حق آبه های استان نیز تاکید کرد: در حوضه  آب سفید رود ۸ استان درگیر هستند شاخص تعریف شده  برای آن باید عدالت محور باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای زنجان ادامه داد:کمبود آب فصل تابستان که در اکثر شهرستانها  از جمله طارم مشاهده میشود،  در حال برنامه ریزی است تا با تنظیم آب موجود استان، تأمین آب مطمئن و پایدار جهت کشت مطمئن صورت گیرد و برای این کار نیاز به تکمیل سدها و سرمایه گذاری در آنها می باشد و سد” آیدوقموش ” جهت تامین آب موقت برای باغات زیتون این منطقه از قزل اوزن در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است.

منتشر شده

در

توسط

داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی اظهار داشت:یکم آبان ماه در تقویم به نام روز ملی آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده است، این امر بار دیگر اهمیت علم آمار جهت توسعه زندگی را برای مردم و مسئولان یادآور می‌شود.

وی افزود: هر نهاد و سازمانی جهت برنامه‌ریزی و نظم بخشیدن به امور داخلی و ارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله ای دارد تا موفق عمل کند و این نیاز همانا تهیه و تنظیم آمار است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با تاکید بر اینکه مستند سازی سوابق آمارهای رسمی و پرسشنامه ها و نتایج طرح های آماری رسمی مربوط به گذشته علاوه بر آنکه به روشنتر شدن حافظه تاریخی هر ملت نسبت به گذشته خویش کمک می‌نماید تصریح کرد:این امر می‌تواند برای برنامه ریزان و سیاستگذاران با شبیه سازی شرایط اجتماعی و اقتصادی گذشته آثار برنامه ها و سیاست های دردست اجرا را پیش بینی نماید از این رو شناخت گذشته دارای اهمیتی برابر با شناخت وضیعت حاضر است.

شفیعی با بیان اینکه امروزه دانایی بشر منوط به داده‌ها و اطلاعاتی است که ماهیت سمت و سوی حرکت بشر را به سوی تعالی تغییر می­ دهند؛عنوان کرد: عصر فرا روی ما که همانا عصر اطلاعات نامیده می‌شود و بدون کوچکترین تردیدی می­‌توان اذعان نمود که در دنیای امروز یکی از شاخص­های ارزیابی توسعه و برنامه ریزی کشورها داشتن نظام و فرایند کمی و کیفی فعالیت‌های آماری است.

وی گفت:علاوه براین برنامه‌ریزی یکی از اولویت‌هایی است که هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی و توسعه و پیشرفت کشورها نقش به سزایی دارد. این مهم در آیات و روایات دینی و اسلامی ما نیز به خوبی بیان و برآن تاکید گردیده است. حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) می فرمایند: ” قِوامُ العَیشِ حُسنُ التَّقدِیرِ و مِلاکُهُ حُسنُ التَّدبیرِ” پایداری زندگی به برنامه ‏ریزی درست و وسیله رسیدن به آن ، مدیریّت صحیح است.

 مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه بدون شک برای برنامه‌ریزی بهینه و کارآمد؛ داشتن آمار و اطلاعات صحیح امری بدیهی استخاطر نشان کرد  براین اساس، کسب آمار و داده های اطلاعاتی برای همگان به ویژه برنامه‌ریزان و مدیران رده بالا در تمامی جوامع بسیار ارزشمند و انکار ناپذیر است

ادامه مطلب

برترین ها